Pytanie:
Oprogramowanie do dokowania okien do rogów (zamiast boków) z konfigurowalnymi rozmiarami okien
Andrew Cheong
2014-02-05 04:42:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czasami jestem na 27-calowym ekranie o szalonej rozdzielczości 2560x1440, która pozwala mi umieścić okna na każdym rogu i nadal mam cztery okna 1280x720, co jest świetne, ale żmudne, ponieważ Windows zawiera tylko skróty umieszczanie okien na boki, czyli przez Win + i Win + . (Przypominam sobie, że jakiś czas temu komputer stacjonarny mojej firmy miał coś takiego jak NVidia Desktop Manager, który mógł pozwalać na dokowanie w rogach, ale oprogramowanie było wadliwe i niestabilne.) Pierwsza część mojego pytania brzmi: Czy jest program dla dokowanie okien w rogach za pomocą skrótów klawiaturowych?

Osobiście bardziej mnie interesowałby program, który pozwoliłby mi ponadto skonfigurować rozmiar okien zadokowanych w każdym róg:

A window separated in 4 parts

Dzieje się tak, ponieważ nie zawsze mam luksus pracy na ekranie 2560x1440, a użycie równych kwadrantów byłoby niepraktyczne niższe rozdzielczości, ale działa, jeśli niektóre okna mogą być proporcjonalnie większe niż inne. Na przykład na powyższej ilustracji mogę umieścić program Visual Studio w "głównym" lewym górnym doku, mieć debugera w prawym górnym doku, otworzyć okno przeglądarki w lewym dolnym doku i mieć konsola lub terminal otwarty na najmniejszej stacji dokującej.

Wszelkie wskazówki byłyby bardzo mile widziane.


Edytuj

Odkryłem, że Moom robi to dla komputerów Mac! - więc koncepcja istnieje ...

Moon Tooltip Windows Editor

Ooooh, Moom jest fajny.
Trzy odpowiedzi:
Pops
2014-02-06 00:26:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

WinSplit Revolution robi dokładnie to, co chcesz i prawie nic więcej. Pozwala zadokować okna w dowolnym miejscu na ekranie za pomocą Ctrl + Alt + (klawisz numeryczny) .

Jest prosty graficzny interfejs użytkownika, który pozwala dostosować pozycje okna za pomocą czterech zmiennych:

  1. poziome położenie lewego górnego rogu okna
  2. pionowe położenie lewego górnego rogu okna
  3. wysokość okna
  4. szerokość okna

Możesz także określić wiele opcji dla każdego klawisza na klawiaturze numerycznej.

Domyślnie Klawisze 7, 9, 1 i 3 są przypisane do rogów ekranu. Używam tego do konfiguracji z dwoma monitorami, gdzie jeden ekran ma rozmiar 2560x1600, a drugi 1920 x 1080, a program jest wystarczająco inteligentny, aby poznać różnicę w rozmiarach i gdzie znajdują się granice monitora.

Oprogramowanie jest z mojego doświadczenia lekko błędne. Czasami nie pozwala niektórym oknom mieć określonych rozmiarów lub pomija jeden z wpisów dla określonej kombinacji klawiszy, jeśli masz skonfigurowanych wiele wpisów. Nie znalazłem wzoru na tę dziwność, ale zresetowanie wszystkich reguł wydaje się pomagać, a jeśli nie masz kilkunastu wpisów przypisanych do konkretnego klawisza numerycznego, nie jest to wszystko uciążliwe.


Zrzut ekranu

WinSplit Revolution Layout Settings

Opis, który podałeś, był tak doskonały dla WinSplit Revolution, że przez chwilę zastanawiałem się, czy _próbujesz_ uzyskać odpowiedź.
Haha, bardzo dziękuję. Na krótko natknąłem się na WinSplit, ale nie zdawałem sobie sprawy, że można go skonfigurować w takim stopniu. Chciałbym zmienić Twoją odpowiedź, aby zawierała zrzut ekranu - mam nadzieję, że wszystko w porządku.
Warto również wspomnieć, że WinSplit Revolution umożliwia mapowanie _dowolnej_ kombinacji klawiszy nieużywanej przez system Windows na dowolną akcję okna (nie tylko Ctrl + Alt + [klawisz numeryczny]). Było to dla mnie ważne, ponieważ mój ThinkPad z jakiegokolwiek powodu nie ma NumPada - nawet przez Fn. Obecnie zmapowałem Ctrl + Win + [strzałki | PgUp | PgDn], aby dopasować je do moich potrzeb.
Huh, nawet nie wiedziałem o opcjach bez klawiatury numerycznej. Zawsze upewniam się, że dostaję klawiatury z numerami, więc nigdy nie musiałem o tym myśleć.
Życzę, aby wykorzystał [Windows Snap] (http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/products/features/snap) zamiast po prostu zmienić rozmiar mojego systemu Windows, jeśli to możliwe. W przeciwnym razie jest to świetne oprogramowanie. Pobrałem go z kaprysu i przypadkiem go pokochałem.
Złe wieści - Winsplit Revolution zostało przerwane
Dobra wiadomość: jest MaxTo, alternatywna https://maxto.net/
@ThomasWeller Nie sprawdzałem tego, ale jeśli to dobra alternatywa, to chyba warto dodać jako osobną odpowiedź.
Rohit Gupta
2015-11-20 07:47:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Od jakiegoś czasu używam AquaSnap i u mnie działa. Zakup jest bardzo tani. A ja dla nich nie pracuję. Posiada wiele opcji przyciągania do boków, narożników i innych okien. Ze wszystkimi skrótami klawiszowymi, które można łatwo przypisać.

Jest również deklarowane jako [bezpłatne do użytku osobistego] (http://www.nurgo-software.com/support/aquasnap-faq).
Thomas Weller
2016-11-23 02:10:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ wspomniałeś już o Moomie dla Mac OS, pozwól, że odniosę się do podobnego narzędzia dla Windows: Divvy

Pro:

  • it działa na Windowsie
  • ma konfigurowalne skróty klawiaturowe
  • to komercyjne narzędzie za ~ 14 USD

Wad:

Na moim komputerze działa najlepiej, gdy klikam ikonę paska zadań. Wymaga to jednak długich ruchów myszą. Wolałbym móc np. kliknij środkowym przyciskiem myszy pasek tytułu aplikacji, aby wyświetlić okno dialogowe zmiany rozmiaru. Niestety nie zostało to zaimplementowane.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...