Pytanie:
Darmowe OCR na youtube i ekran
Avi
2016-02-19 02:16:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szukam bezpłatnego oprogramowania do pobrania (darmowego), które działa podobnie do Windows Snipping Tool . Tworzysz prostokąt wokół wymaganego tekstu, a oprogramowanie przekształca go w zwykły tekst. Jeśli zachowa wyrównanie, będzie lepiej. Oprogramowanie powinno działać zarówno dla ekranów, jak i wideo, a system operacyjny to Windows 7 i nowszy. Oprogramowanie powinno być darmowe.

Jeden odpowiedź:
ElektroStudios
2016-02-19 05:16:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz użyć Capture2Text .

enter image description here

  • Bezpłatnie .
  • W systemie Windows.
  • Sposób działania polega na rysowaniu prostokąta na ekranie.
  • Może również traktować obraz wideo (przetestowałem go odtwarzanie filmu z napisami w SMPlayerze ).
  • Dobre wyniki OCR przynajmniej dla języka angielskiego i hiszpańskiego.

Osobiście to jedna z moich ulubionych aplikacji tego typu.


AKTUALIZACJA:

Oto ustawienia, których używam, jeśli są przydatne:

enter image description here

enter image description here

enter image description here

Wielkie dzięki. Już to pobrałem. Jednak mam pewne trudności z jego użyciem. Czy możesz mi poinstruować, jak go używać?
@Avi Po zainicjowaniu aplikacji w zasobniku systemowym pojawi się ikona, kliknij ją i wybierz „Preferencje”, aby przypisać klawisz skrótu do rysowania prostokąta, tak jak na przykładzie w moim przypadku przypisałem „** # q ** "(Klawisz Windows + Q), na karcie OCR możesz skonfigurować język słownika OCR, a na karcie" Wyjście "możesz określić, czy wysyłać wyniki OCR do schowka, jeśli odznaczysz tę opcję, wyniki OCR będą być przechowywane w pliku „ocr.txt” znajdującym się w folderze instalacyjnym aplikacji.
Mam z tym pewne trudności. Kiedy naciskam "#q" (klawisz Windows + Q) czasami widzę prostokąt, a czasem go nie ma. Kiedy próbowałem otworzyć twoje logo i zeskanować je, oprogramowanie mi nie pozwoliło. Czy muszę lokalizować wskaźnik myszy poza skanowanym elementem, prees #q i przeciągać prostokąt myszą?
@Avi Czy przeszedłeś przez [to] (http://capture2text.sourceforge.net/)?
Dzięki Jan, już to widziałem. Czasami udaje mi się uchwycić strefę jako OCR, a czasami nie. Może robię coś złego ...
@ElektroStudios, Jeszcze raz dziękuję. Jak mogę również dodać rozpoznawanie mowy. (W mojej instalacji nie istnieje) pozostałe parametry preferencji są równe, z wyjątkiem kilku dodatkowych pól, które masz, a ja nie
@Avi Usunęli go (udostępnione przeze mnie obrazy pochodzą z wersji 3.5), zobacz, co mówią w historii wersji: https://sourceforge.net/projects/capture2text/files/Dictionaries/ Version 3.6 (5-15-2015)] - Usunięto eksperymentalną funkcję rozpoznawania mowy ze względu na nowe ograniczenia limitów w Google Speech API v2.
Może możesz mi pomóc w uruchomieniu oprogramowania. Kiedy naciskam #q, czy powinienem go przytrzymać i przeciągnąć myszą, aby zaznaczyć tekst? A może powinienem wskazać myszą w pobliżu wymaganego obszaru, następnie nacisnąć #q, zwolnić, a następnie kliknąć lewym przyciskiem myszy i przeciągnąć myszą w celu wybrania wymaganego obszaru OCR?
Po naciśnięciu (nie przytrzymaniu) ** # q ** prostokąt jest aktywowany pod pozycją myszy, następnie poruszasz myszą, aby zwiększyć rozmiar prostokąta, aby zaznaczyć żądany obszar, a na koniec naciśnij lewym przyciskiem myszy, aby zwolnić prostokąt i wykonać OCR.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...