Pytanie:
Edytor Markdown do zachowania linków URL w tekście skopiowanym z przeglądarki
Marcel Cozma
2017-03-13 23:27:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szukam dobrego edytora Markdown, aby śledzić to, co czytam i czego się uczę online, aby poprawić moje umiejętności programistów internetowych i pozostać w kontakcie z najnowszymi technologiami.

Ponieważ czytam czasami ogromne ilości informacji codziennie, chciałbym śledzić tylko ważne fragmenty tego, co czytam, a nie tylko zakładki, listy linków lub pełne artykuły. Chciałbym być jak najbardziej wydajny i móc korzystać z zalet edytora Markdown, takiego jak ten na stronie Stack Overflow, ale móc wklejać tekst skopiowany z przeglądarki internetowej, w tym również linki, jak w edytorze WYSIWYG.

Muszę wspomnieć, że intensywnie używam narzędzi takich jak Evernote, TagSpaces i narzędzi do tworzenia map myśli, takich jak Freemind / Freeplane, ale brakuje im tego, czego naprawdę potrzebuję, aby to osiągnąć.

Jako programista internetowy / programmer, potrzebuję narzędzi ułatwiających mój rozwój, ucząc się i śledząc to, czego się uczę, a nie tylko narzędzi do pisania kodu. Czasami, gdy zaczynasz uczyć się jak nowy język programowania, sklejasz razem informacje i kod i możesz skończyć z małym skryptem / oprogramowaniem, które po pewnym czasie znajdziesz, możesz nie być w stanie powtórzyć go tak łatwo od zera ponieważ nie masz mocnych podstaw. Ale łatwo dostępne krótkie i istotne informacje, dobrze skonstruowane pozwoli Ci to zrobić. Nie mam na myśli zwykłego tekstu, odnosząc się do tego.

Czy istnieje edytor Markdown / WYSIWYG dla systemu Windows / Linux, który pozwala na te dwie rzeczy:

  • łatwe wewnętrzne linki między artykułami / plikami, być może posiadające listę sugestii z linkami wewnętrznymi do już istniejąca treść, która zawiera wstawiony tekst, który chcesz przekształcić w link, tak samo jak w edytorze wizualnym Wikipedii
  • wklejanie sformatowanego tekstu skopiowanego z przeglądarki w sposób, który zachowuje linki, może również konwertując go na kod przeceny styl?

Albo jakiś dobry pomysł / rozwiązanie? Lubisz używać razem 2 dobrych narzędzi? Lub konwerter tekstu sformatowanego na tekst Markdown?

Jeden odpowiedź:
dgo
2017-03-15 22:13:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Warto zajrzeć tutaj: Aplikacje na przecenę firm zewnętrznych Electron od Github.

Istnieje nie mniej niż 10 różnych aplikacji, które współpracują z Markdown na różne sposoby w zależności chcieć.

Electron Registry

Osobiście lubię Typora, ale nie zawiera ona takich linków, jakich szukasz.

Typora

Istnieją również QownNotes, które wypróbowałem wcześniej. Okazało się, że nie podobało mi się to tak bardzo, jak myślałem, że powinienem, ale ma imponujący zestaw funkcji i został niedawno zaktualizowany. Nie musi, ale może być, zsynchronizowany z OwnCloud i może zrobić całkiem sporo; w tym wspieranie Cię hiperłączami, tagami i lokalnymi linkami.

QOwnNotes

Jestem także programistą, a QOwnNotes ma potencjał bycia duża zorganizowana biblioteka wiedzy. Najpierw jednak spróbuję przyjrzeć się aplikacjom z Electron, ponieważ z pewnością mają one aplikacje, które odpowiadają temu, czego szukasz.

Zajrzyj także do Gist na GitHub, aby szybko i niezawodny system przechowywania fragmentów. Wśród Electron Apps jest co najmniej jeden klient, ale jest jeszcze kilka innych, które można znaleźć.

PS: Brakowało mi także TagSpaces i Evernote. Są uciążliwe i niewygodne (TagSpaces wypełnia system plików dodatkowymi plikami jako znacznikami - to nie może być najlepszy sposób).

Cześć, dziękuję za odpowiedź. To dobra odpowiedź. Ale teraz naprawdę się pogubiłem - po wypróbowaniu prawie 10 aplikacji stamtąd prawie się poddałem. Po prostu chcę coś takiego: http://upndown.netgusto.com/ do kontekstowej opcji wklejania html lub jako przycisk w edytorze przecen, który oczywiście powinien mieć opcję strukturyzowania notatek w notatniki, tagi i łatwe wewnętrzne [[linkowanie]], jak na mediawiki (https://www.mediawiki.org/wiki/Help:Links)
Możesz to zrobić za pomocą QOwnNotes
@MarcelCozma Czy ta sugestia ci pomogła?
@TedTaylorofLife to bardzo dobra odpowiedź, jeśli chodzi o zrzuty ekranu, ale nie jest to odpowiedź dla mnie. Każdemu redaktorowi na tej liście brakuje czegoś, co ma inny, więc szukam dalej. W tej chwili skończyłem używać Dynalist.io do zarządzania zadaniami i zainstalowałem instancję Dokuwiki na moim serwerze.
@MarcelCozma Słyszę cię. Dziękuję za to, że do mnie wróciłeś. Poprosiłem o coś podobnego w Zaleceniach dotyczących oprogramowania i zacytowałem. [Copy Paste Cite] (https://softwarerecs.stackexchange.com/questions/42183/copy-paste-cite-to-markdown)
@MarcelCozma - przepraszam, że nic nie kliknęło. Jestem wybredny, jeśli chodzi o rzeczy, których używam. Jeśli nie pasuje do wszystkiego, czego chcę, pomijam to.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...