Pytanie:
Którego oprogramowania online użyć do sprawdzania odpowiedzi na StackExchange pod kątem plagiatu?
Gaurang Tandon
2018-06-25 15:48:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zawsze, gdy mam trochę wolnego czasu, sprawdzam odpowiedzi StackExchange pod kątem plagiatu. Nie mam na myśli plagiatu cross-SE, szukam odpowiedzi opublikowanych na SE, które zawierają plagiat z innych stron internetowych.

Początkowo robiłem to w kiepski sposób (wklej do google, umieścić podwójne cudzysłowy, przepłukać powtórzyć dla różnych zdań). Dzisiaj wyszukałem w Google „narzędzie do sprawdzania plagiatu online” i są dziesiątki takich programów, które chcą to zrobić za darmo! Niektóre wymagają założenia konta, ale to nie problem (Guerrilamail;))

Ponieważ nie korzystałem z żadnego z nich, nie jestem pewien, jak skuteczne są. Właśnie sprawdziłem dwa z pierwszych trafień - SmallSEOTools i QueText. Ten pierwszy nie był nawet w stanie zidentyfikować oryginalnej odpowiedzi SE, z której skopiowałem tekst, podczas gdy drugi poprawnie. Grammarly wymaga płatnego planu, jednak szukam tylko bezpłatnych.

Więc szukam najskuteczniejszego bezpłatnego narzędzia do sprawdzania plagiatu online, mam nadzieję, że zoptymalizowano go pod kątem odpowiedzi StackExchange ( średnia długość: 1200 znaków)


Aby poprawnie zdefiniować plagiat , szczególnie w kontekście StackExchange, miałoby to miejsce, gdy użytkownik zamieszcza treść - skopiowaną z zasobu zewnętrznego ( inna odpowiedź SE / źródło poza witryną) - bez przypisania (link, cytat tekstowy, jakiekolwiek rozsądne wskazanie) do oryginalnego źródła. Na przykład odpowiedź A to przykład plagiatu (brak widocznego przypisania), a odpowiedź B nie (wyraźne przypisanie).

Tylko z ciekawości, dlaczego cię to interesuje?
@Seamus Obecnie mam trochę wolnego czasu, więc staram się go produktywnie wykorzystać :)
Cóż, w porządku. Zapytałem, ponieważ podejrzewam, że zgodnie z jakąś definicją plagiatu jest tego ogromna ilość. Rozważ wpis w wierszu poleceń; by użyć absurdalnego przykładu, `ls -la` lub` sudo apt-get upgrade`. Wyobrażam sobie, że znajdziesz ogromną liczbę „powtórzeń” tego typu rzeczy; nawet z poleceniami, które mają dosłownie wiele tysięcy lub nawet milionów permutacji i kombinacji wszystkich opcji. Chodzi o to, że wiele postów na forach technicznych wydaje się być podążających za „ustrukturyzowanym podzbiorem” języka i przypuszczam, że w ogóle nie są one uważane za plagiat.
Jeden odpowiedź:
Kabir
2018-12-30 00:07:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie sądzę, aby w Internecie dostępne było specjalnie dobrane narzędzie. Witryna Google: wyszukiwanie może być sposobem na znalezienie podobnej treści dostępnej w witrynie. np .: witryna: stackexchange.com + „Twoja treść tutaj”.

Bezpłatne narzędzia oprogramowania nie są są bardzo skuteczne, ponieważ są w stanie wykryć tylko bezpośredni plagiat, ale nie są w stanie wykryć różnic. Nawet odmiany przestrzenne. Możesz użyć narzędzia Unix „diff” po zidentyfikowaniu prawidłowego adresu URL, aby sprawdzić procent podobieństwa. Możesz też sprawdzić Turnitin lub inne alternatywy. Niektórzy oferują bezpłatną wersję próbną, jeśli jesteś zainteresowany.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...