Pytanie:
Oprogramowanie do szybkiego przeglądania kadrów wideo i robienia zrzutów ekranu
user3450548
2015-10-02 18:57:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muszę przejrzeć pod kątem pracy różne filmy z różnych formatów plików, ale głównie są to h264 w kontenerach .mkv lub .mov i zrobić kilka zrzutów ekranu z najciekawszych zdjęć w krótkim czasie.

Właściwie Otwieram filmy z VLC i przesuwam kursor na pasku czasu, pomijając wiele rzeczy, sposób działa, ale nie jestem tak dokładny.

Byłoby miło, gdybym mógł znaleźć program (dla Windows ) jest w stanie załadować cały film na osi czasu za pomocą różnych kciuków i powiększyć sekcję, aby lepiej przekopać klatkę kluczową na ekran.

Coś jak to, co profesjonalne programy robią na osi czasu, ale tylko z tą funkcją.

Timeline with stills from a movie

Jeden odpowiedź:
Steve Barnes
2015-10-03 01:05:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Brzmi to głupio, ale możesz to zrobić z wiersza poleceń za pomocą komponentu ffmpeg w imagemagick lub możesz pobrać bezpośrednio ffmpeg.

Sztuczka polega na użyciu ffmpeg, aby uzyskać zestaw zdjęć z filmu, a następnie zawęzić okres (y), które Cię interesują:

  ffmpeg -i plik wejściowy.avi -r 10 - s qvga -f obraz2 obraz-% 04d0.jpg  

da ci jeden obraz QVGA (320x240) na każde 10 sekund filmu, możesz następnie użyć polecenia montażu, aby połącz je w montaż lub użyj przeglądarki plików, aby przeglądać i zanotować, które numery obrazów wyglądają potencjalnie interesująco, a następnie użyj opcji -ss i -t , aby ustawić czas rozpoczęcia za pomocą niższe stawki, (-r) i wyższe rozdzielczości, aby zawęzić interesujące bity (zalecam usuwanie plików jpeg między uruchomieniami.

Jeśli wiesz, kiedy zrzut ekranu, którego szukasz, możesz użyj opcji -ss & -t z pliku start.

Bardzo dziękuję za sugestię ffmpeg, myślę, że w tym momencie będę podążał w tym kierunku. Mała uwaga, że% w oknach musi zostać zmieniony jako %%.
Ok, poszperałem trochę w dokumentacji i wymyśliłem nawet ładną nakładkę tekstową dla kodu czasowego z ffmpeg: `ffmpeg -i plik_wejściowy.avi -filter_complex" fps = 1/30, drawtext = fontfile = font.ttf: text = ' %% {pts \: hms} ': x = 100: y = 50: fontsize = 48: fontcolor = white@0.9: borderw = 3: bordercolor = black, scale = iw / 2: ih / 2 "screeny / frame_% % 04d0.jpg` Niestety, to nadal nie jest jasne. Chciałbym mieć program, który pozwala mi przesuwać pasek i zmieniać skalę czasu, w ten sposób wyświetlane kciuki zostaną odpowiednio zmienione.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...