Pytanie:
Edytor tekstu typu open source napisany w Qt
sashoalm
2014-12-13 13:50:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy istnieje dobry edytor tekstu napisany w Qt? Na przykład dla Gtk jest gEdit, Geany i prawdopodobnie inne. Ale nie znam żadnego takiego edytora napisanego w Qt.

Pamiętaj jednak, że nie pytam o programy demonstracyjne, których napisanie zajęło 2 dni, to nie jest odpowiednik Notepad ++ czy gEdit.

Poza tym żadnych aplikacji KDE, wiem, że KDE jest oparte na Qt, ale interesują mnie aplikacje czysto Qt. W przeciwnym razie Kate byłaby kandydatem, to solidny edytor tekstu.

Chcę mieć możliwość poprawiania kodu źródłowego, więc źródło musi być dostępne.

Nie jestem pewien, ponieważ nie sprawdzałem: ale skoro LXDE przenosi się na Qt, może Leafpad (który jest redaktorem LXDE) byłby kandydatem? Najnowsza [oficjalna wersja] (http://tarot.freeshell.org/leafpad/) jest nadal w GTK +, ponieważ [LXQt] (http://lxqt.org/) wciąż jest w fazie tworzenia. A Leafpad raczej minimalistyczny (to znaczy nie dorównuje Notepad ++;)
Ponieważ odpowiedzi nie powinny być listami, ale mimo to może Cię to zainteresować: http://qt-apps.org/?xcontentmode=4241
@Gallaecio Dzięki, spojrzę. Powinieneś jednak posortować je według najczęściej pobieranych plików - http://qt-apps.org/index.php?xsortmode=down&page=0&xcontentmode=4241. Wydaje się, że JuffEd jest tam najczęściej pobierany.
[tutaj] (https://wiki.manjaro.org/index.php?title=List_of_Qt_Applications#Text_Editors) to lista
Cztery odpowiedzi:
Lynob
2014-12-14 02:31:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

co to za różnica? to tylko edytor tekstu, większość z nich ma kilka MB, nie spodziewam się, że aplikacje QT będą lżejsze niż aplikacje, które są tam powiedziane, a ponieważ większość dystrybucji Linuksa ma w sobie GTK, nie rozumiem dlaczego notatnik QT miałby w ogóle mieć znaczenie.

Rozumiem, że niektórzy użytkownicy nie chcą instalować aplikacji KDE na pulpicie gnome, ponieważ zainstaluje on wiele zależności. Ale chcąc aplikacji QT tylko dlatego, że są to aplikacje QT, nie rozumiem tego, na pewno nie do czegoś tak prostego jak notatnik.

To powiedziawszy, spójrz na edytor TEA mówią, że oferują dwie wersje, wersję GTK i wersję QT, cytuję

TEA to edytor tekstu, który zapewnia szeroki zakres funkcji przetwarzania tekstu (ponad 100) i podświetlanie składni. Istnieją dwie gałęzie TEA: oparta na Qt i oparta na GTK.

To wszystko, co o tym wiem, więcej możesz znaleźć na stronie o. Nigdy tego nie próbowałem i nie byłem tym zainteresowany. Jednak projekt wydaje się nieaktywny, ich ostatnia wersja miała miejsce w 2013 roku. Ale wygląda na dojrzały projekt i jest w porządku, jeśli jest nieaktywny, to tylko edytor tekstu, bez nauki o rakietach, nie ma potrzeby aktualizowania go tak często.

Bardzo niewiele projektów pasuje do Notepad ++ lub nawet lepiej, Gedit, sublime text, vim i emacs. Może texmate. Wszystkie inne projekty nie są nawet bliskie i żaden deweloper nie jest zainteresowany wynalezieniem koła na nowo, chyba że jest taka potrzeba, czego nie widzę. I nie ma pieniędzy na tworzenie edytorów tekstu. W najlepszym razie kilka darowizn.

Powodem jest to, że wyglądałby natywnie zarówno w systemie Windows, jak i Linux. Wszystkie edytory gtk działają tylko w systemie Linux, Notepad ++ tylko w systemie Windows. Cóż, możesz uruchomić Notepad ++ pod Wine i nie będzie wyglądał natywnie, a gtk z pewnością nie wygląda natywnie w systemie Windows.
@sashoalm, a następnie spróbuj http://www.sublimetext.com/
@Fischer Sublime Text jest zastrzeżony.
@DmitryAlexandrov Wiem, odpowiadałem na jego komentarz, a nie na jego pytanie, wysublimowany wygląda tak samo na wszystkich systemach operacyjnych, więc jest to ten, którego należy użyć, jeśli chcesz mieć ten sam projekt na wszystkich platformach, nie jest to open source i nie ma nic wspólnego z QT, więc to nie jest odpowiedź na pierwotne pytanie
dotancohen
2014-12-14 15:14:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

TEA jest tym, czego szukasz. Jest to czysty edytor tekstu w Qt, nie-KDE, który działa na Linuksie i Windowsie.

Nie sądzę, że TEA jest nadal w fazie rozwoju, ale skompilowany kod powinien nadal działać na nowszych systemach, a kod powinien nadal kompilować z nowszymi wersjami oprogramowania.

Dmitry Alexandrov
2014-12-16 03:34:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mogę się oprzeć sugestii qvim , czyli pełnoprawnego gvima przeniesionego na Qt.

Oczywiście nie jest to program demonstracyjny, którego napisanie zajęło dwa dni; i towarzyszy mu pula dodatków zgromadzonych przez ponad dwadzieścia lat ... wykracza daleko poza Notepad ++ czy gEdit.

cipricus
2018-10-19 16:01:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kwrite i Kate to moje ulubione.

TEA ma raczej zły interfejs, Featherpad dziwne zachowanie podczas wklejania ścieżki do pliku: otwiera plik w edytorze tekstu (może można to zmienić, ale już go nie używałem).To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...