Pytanie:
Dostawca OpenID / Identity do samodzielnego hostingu
Ionic
2015-07-13 22:48:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecnie szukam dobrego (najlepiej Open Source) dostawcy OpenID / Identity, który może być hostowany na moich własnych serwerach. Chcę go używać jako dostawcy OpenID dla systemu logowania, który udostępnia nazwę logowania (dla SSO) w wielu aplikacjach. Każdy użytkownik rejestruje się na stronie głównej i będzie mógł korzystać z różnych aplikacji przy użyciu SSO dostarczonego przez dostawcę OpenID.

Mam również świadomość, że mogę po prostu korzystać z Facebooka, Twittera, OpenId itp. Ale nie chcę zmuszać użytkowników do korzystania z zagranicznych usług uwierzytelniających ze względu na charakter świadczonych usług.

Byłoby wspaniale, gdyby istniała jakaś lista lub recenzja dobrego, sprawdzonego systemu.

Informacje techniczne:

  • Serwery oparte na systemie Linux (CentOS / RedHat).
  • Obecnie serwer przeznaczony dla dostawcy OpenID jest po prostu zwykły. Co oznacza, że ​​poza podstawową konfiguracją nie ma nic innego na komputerze.
  • Interfejs sieciowy dla systemu OpenID jest mile widziany, ale nie jest to funkcja obowiązkowa.
Nie używałem go, więc tylko komentarz: https://packages.debian.org/testing/web/simpleid Jeśli spróbujesz i uznasz to za przydatne, napisz odpowiedź.
Hm, nie sądzę, żeby to działało poprawnie. Ponieważ jest to pakiet Debiana, który tak naprawdę nie będzie działał na systemach opartych na CentOS / RedHat.
Możesz poszukać odpowiednich pakietów w swoim systemie.
Powiązane pytanie, ale także akceptacja rozwiązań dla pojedynczego użytkownika: [dostawca OpenID dla jednego użytkownika (samodzielnie hostowany i bezpłatny / libre)] (http://softwarerecs.stackexchange.com/q/25252/60)
Teoretycznie MediaWiki może to zrobić. Nie słyszałem od użytkowników. https://www.mediawiki.org/wiki/Extension:OpenID
Jeden odpowiedź:
anarcat
2017-10-20 17:31:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tutaj odpowiedź zależy głównie od tego, jakiego frameworka już używasz. PHP? Drupal? Pyton? Django? Wszystkie mają swoje własne odpowiedzi.

Nie wspomniałeś również, którą wersję OpenID chcesz wdrożyć. Nowe wersje, takie jak OpenID connect, radykalnie różnią się od poprzednich ... Aby poprawnie odpowiedzieć na to pytanie, potrzebowalibyśmy więcej informacji tutaj ...To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...