Pytanie:
Interfejs użytkownika 3D
TheMentor
2015-01-06 15:17:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jakie oprogramowanie byłoby dobre do implementacji systemu sterowania interfejsem użytkownika 3D. Poniżej znajduje się obraz automatycznego systemu sterowania pojazdem, który w czasie rzeczywistym przedstawia położenie pojazdu. Więc jakie oprogramowanie byłoby dobre do narysowania, a następnie przedstawienia animacji takiego systemu. Planuję zbudować coś podobnego, ale znacznie prostszego dla mojego projektu. Ale chciałbym mieć możliwości 3D i interakcję symulacji.

Czy WPF byłby dobry do tego zadania, czy jest jakieś lepsze oprogramowanie.

Platformą docelową jest Windows, ale inne są również opłacalne . Po prostu szukam najlepszych narzędzi do pracy.

enter image description here

Wspominasz o WPF, więc wyobrażam sobie, że celujesz w system Windows. Możesz chcieć dodać tag O / S, aby wyjaśnić (kilka, jeśli będzie to międzyplatformowe). Czy jesteś ograniczony co do języka programowania, czy chcesz nauczyć się nowego?
Może SketchUp (dawniej: Google Sketchup)? @TheMentor
Znam C #, ale nie jestem ograniczony do żadnego konkretnego języka.
@Davidenko Masz na myśli szkicowanie jako rysowanie modelu, a następnie importowanie go w jakimś języku programowania, takim jak C #, gdzie można implementować symulacje i inne rzeczy?
Nie wiem, czy to jest możliwe, ale masz wtyczki, takie jak SketchyPhysics, które mogą uruchamiać symulacje. Nie wiem, czy możliwe jest połączenie obiektów w modelu z obiektami świata rzeczywistego. @TheMentor
Dwa odpowiedzi:
dennismuijs
2015-01-07 16:58:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz wypróbować unity3d, jest to trochę przesada, jeśli chodzi o to, co chcesz, ale oferuje bardzo dobry silnik 3D i możesz animować swoje obiekty za pomocą skryptu Unity (javascript-ish) lub C #.
Istnieje wiele bezpłatnych samouczków, a samo oprogramowanie jest również bezpłatne.

jawo
2015-01-07 17:59:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Blender powinien działać dobrze.

Ma dużą społeczność, która zapewnia wsparcie Q / A i samouczki za darmo. Samo oprogramowanie jest również darmowe i open source.

  Blender jest darmowy i pakiet animacji 3D typu open source. Obsługuje całość potoku 3D - modelowanie, montaż, animację, symulację, renderowanie, komponowanie i śledzenie ruchu,  


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...