Pytanie:
Najbardziej odpowiednie oprogramowanie do śledzenia biletów hurtowni danych i encyklopedii
Martin Čejka
2015-02-24 06:05:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja uczelnia pracuje nad hurtownią danych i otrzymałem zadanie stworzenia strony internetowej (nazywamy ją „encyklopedią hurtowni danych, ale nie jest to powszechnie używany tytuł”), która będzie miała kilka prostych celów:

Śledzenie biletów - Ktoś (nauczyciel, dziekan… najprawdopodobniej niewiele wie o IT) chciałby otrzymać raport. Więc robi bilet "Chciałbym trochę wykresów i tabel na ten temat". Wszystkie zgłoszenia będą prośbami o raport.

Archiwum raportów - Ktoś otrzymuje bilet, tworzy i zapisuje odpowiedni raport. Przydałyby się tu tagi do wyszukiwania.

Słownik - coś w rodzaju Wikipedii, podstawowe definicje, może trochę porad.

To prawie wszystko. To musi być wolne oprogramowanie, ale nie potrzebuję niczego wymyślnego z wieloma funkcjami, tylko podstawową i prostą funkcjonalnością.

Moje główne pytanie brzmi: który CMS / wiki / issue tracker byłby najlepszym wyborem dla tych wymagań? Niestety, nigdy z żadnym nie pracowałem, więc nie mam pojęcia, jak odpowiednie byłoby jakiekolwiek oprogramowanie. Zbadałem trochę i znalazłem kilku kandydatów:

Redmine - wygląda na dobry wybór

Wordpress / Drupal / Joomla - z wtyczkami (czy poleciłbyś jakieś konkretne wtyczki do mojego zadania? )

Tiki Wiki CMS / Trac / Freedcamp / Dokuwiki - nie jestem pewien, czy są jakieś dobre, ale znalazłem je, szukając alternatyw.

Czy ktoś mógłby polecić któreś z wymienionych programów lub dodać dodatkowe informacje? Dziękuję bardzo!

Jeśli chcesz połączyć "ticket tracker" z "wiki", ** Trac ** powinien być wart obejrzenia - ponieważ możesz nawet powiązać między nimi dwa (np. "Zobacz bilet: 3" na wiki, lub " zobacz [WikiPage] ”w zgłoszeniu). Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz moje odpowiedzi [tutaj] (https://softwarerecs.stackexchange.com/a/13391/185) i [tutaj] (http://softwarerecs.stackexchange.com/a/1560/185). Oparta na sieci Web, a obsługuje ją nawet kilka aplikacji (na Androida). Rozszerzalny z mnóstwem wtyczek na wypadek, gdybyś coś przegapił :)
Tak, Trac jest niesamowity, jeśli chodzi o bilet + wiki
Dzięki! Spróbuję Trac tak szybko, jak to możliwe!
@Izzy: Może mógłbyś napisać odpowiedź? :-)
@NicolasRaoul egzekwuje dziś moją reputację, prawda? :) Gotowe.
„wolne oprogramowanie”, jak w [* Freeware *] (http://en.wikipedia.org/wiki/Freeware) lub w [* Free software *] (http://en.wikipedia.org/wiki/Free_software) ? Zakładam, że chcesz samodzielnie hostować witrynę, prawda?
Więc ostatecznie wybrałem Redmine, ale Trac też byłby bardzo dobrym wyborem.
Trzy odpowiedzi:
Izzy
2015-03-13 15:43:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgodnie z życzeniem Nicolasa:

Zgodnie z opisem, np. w mojej odpowiedzi tutaj (i niektórych powiązanych z nią pytaniach) i tutaj, Trac może być dobrym kandydat. Łączy nie tylko "tracker biletów" z "wiki" (plus "repozytorium kodu źródłowego"), które można połączyć (np. Możesz napisać coś w rodzaju "ten problem jest już rozwiązany z biletem: 15" w wiki, a bilet zostanie połączony automatycznie) - ale istnieje mnóstwo wtyczek 1 , których możesz użyć do rozszerzenia jego funkcji, dzięki czemu lepiej spełnia Twoje wymagania.

Trac jest oprogramowaniem typu open source, napisanym w Pythonie (dzięki czemu można go nawet łatwo dostosować samodzielnie, mając pewną wiedzę o Pythonie), wysoce konfigurowalny, oparty na sieci (dzięki czemu można uzyskać do niego dostęp z dowolnego miejsca), a nawet obsługuje system Android aplikacje. Sprawdźmy to pod kątem wymienionych wymagań:

  • Śledzenie biletów: Tak. Rozszerzalny przez wtyczki, np. dla „MasterTickets” i zależności biletów.
  • Archiwum raportów: Tak. Możesz nawet tworzyć własne raporty i - korzystając z odpowiednich wtyczek - dodawać określone funkcje raportowania, których potrzebujesz, np. wykresy Gantta.
  • Tagi: Wbudowany system tagów, ponownie rozszerzalny za pomocą wtyczek
  • Słownik: silny> Można to zrobić, zostało zrobione. Albo łączenie haseł bezpośrednio, albo za pomocą „ <acronym> s” (znowu istnieje specjalna wtyczka ułatwiająca obsługę - patrz tutaj)
  • darmowe oprogramowanie: darmowe jak w piwie, darmowe jak w mowie: (bez kosztów), .
  • tylko podstawowa i prosta funkcjonalność: To głównie tak, jak jest w sprzedaży. Dzięki modułowej konstrukcji możesz dodać te funkcje, których potrzebujesz - bez zbytniego dodawania „wymyślnych z wieloma funkcjami”

1: Zobacz Trac-Hacks.ORG (uruchamiający sam Trac ) i jego repozytorium Git

Martin Čejka
2015-06-18 12:30:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Więc ostatecznie wybrałem Redmine i spełniło to moje wymagania, ale Trac też byłby bardzo dobrym wyborem.

Użyłem śledzenia zgłoszeń do tworzenia i przechowywania żądań raportów. Sekcja „Dokumenty” redmine dla skończone raporty „Wiki” dla słownika (metadane biznesowe i techniczne)

Wypróbowałem Asanę i Wordpress i nie były dla mnie przydatne, Openproject jest zasadniczo lepiej wyglądającą redmine bez wtyczek.

Czy mógłbyś dodać kilka wierszy na temat tego, jak spełniło Twoje wymagania?
uncaught_exception
2015-08-14 08:50:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku słownika możesz wypróbować Menedżera słownika danych Ooluk. Jest bezpłatny dla 10 użytkowników z nieograniczoną liczbą anonimowych użytkowników.

Ujawnienie: pracuję w tej firmie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...