Pytanie:
Lekki menedżer kontaktów dla systemu Linux z funkcją importu i eksportu
StrongBad
2015-05-19 22:58:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szukam lekkiego menedżera kontaktów dla systemu Linux (podobnego do tej bez odpowiedzi prośby o Lekkiego menedżera kontaktów dla systemu Windows).

Chciałbym móc importować i eksportować pliki vCard (lub prawdopodobnie pliki CSV). Chciałbym również móc korzystać z menedżera kontaktów w trybie offline bez udostępniania moich danych osobom trzecim (np. Google).

Obecnie używam kaddressbook i jestem ładny zadowolony z tego, ale wydaje się przesadą, aby zainstalować większość KDE dla menedżera kontaktów (pobiera ponad 500 MB zależności w moim systemie Arch Linux).

Wypróbowałem GFA i wygląda na to, że chcę, z wyjątkiem tego, że nie ma funkcji importu / eksportu.

Trzy odpowiedzi:
Elliot Reed
2015-05-21 19:32:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osmo istnieje od lat i jest całkiem niezłe - GUI nie jest tak efektowne, ale jest dość lekkie z minimalnymi zależnościami. Posiada podstawowe funkcje importu / eksportu, a także wszystko, czego można oczekiwać od prostej książki adresowej / menedżera kontaktów. http://clayo.org/osmo/

Powinieneś móc go zainstalować za pomocą sudo aptitude install osmo na Ubuntu / Debian lub sudo dnf install osmo w Fedorze / CentOS.

pirho
2019-03-25 00:43:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Stare pytanie, ale może ktoś potrzebuje alternatywy.

Zobacz Ewolucja. Osmo wydaje się lekki, ale wydaje się nie obsługiwać vCard, więc ostatecznie użyłem Evolution.

Nie jest tak „lekki” jak Osmo, jeśli chodzi o funkcje, ale z pewnością nie potrzebuje bibliotek 500 MB związanych z KDE, kiedy używając środowiska Gnome.

Dla mojej Linux Mint było to po prostu:

  apt install evolution  
pirho
2019-07-04 23:52:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Inną opcją i obecnie używam Thunderbirda z dodatkiem CardBook.

Ma funkcje importu / eksportu, których potrzebuję, oraz obszerną kolekcję preferencji, które mam nie zbadane, ale może być przydatne.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...