Pytanie:
Samodzielny, współpracujący edytor czasu rzeczywistego
Jens Piegsa
2014-02-05 06:04:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szukam narzędzia do szybkiego tworzenia konspektu tekstu, które mogę hostować na własnym serwerze, obsługującego edycję w czasie rzeczywistym dla wielu użytkowników i historię zmian.

Jest [wiele propozycji zrobienia tego z Emacsem] (http://www.emacswiki.org/emacs/CollaborativeEditing), ale nie wiem, czy którakolwiek z nich jest naprawdę dobra. Może [Tryb konspiracji] (http://github.com/technomancy/conspire/tree/master)?
Dwa odpowiedzi:
Olli
2014-02-05 06:07:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Etherpad idealnie do tego pasuje.

Etherpad to wysoce konfigurowalny edytor online typu Open Source zapewniający wspólną edycję w czasie rzeczywistym.

Używaliśmy go w pracy (dopóki Google Apps go w zasadzie nie zastąpiło). Kilka uwag:

  • W przypadku historii zmian oferuje suwak czasu, który jest dobrze zaimplementowany. Łatwo jest zobaczyć, kiedy i kto coś dodał / usunął.
  • Rzadko kiedy użytkownicy byli niezsynchronizowani, a po ponownym połączeniu się, zmiany były tracone. Zdarzyło się to tylko kilka razy.
  • Każdy dokument ma adres URL tylko do odczytu. Jest to przydatne do udostępniania czegoś publicznie / klientom / innej grupie, która nie powinna tego edytować. Na przykład udostępnianie trwającego pliku FAQ bezpośrednio z Etherpada jest o wiele przyjemniejsze niż kopiowanie i wklejanie zawartości na inną stronę po każdej aktualizacji.
  • Każdemu użytkownikowi przypisywany jest kolor, a wszystkie modyfikacje są podświetlane tym kolorem . Dzięki temu łatwo jest zobaczyć, kto coś napisał, bez przechodzenia do suwaka historii. Niestety, każdy może kliknąć „Wyczyść kolory autorstwa” i nie można tego cofnąć.
  • Obsługuje importowanie i eksportowanie HTML i zwykłego tekstu.
  • Obsługuje wszystkie podstawowe operacje formatowania (pogrubienie, kursywa, podkreślenie, listy, listy numerowane, wcięcia).
niutech
2016-05-08 23:08:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wypróbuj Firepad - współpracujący w czasie rzeczywistym edytor kodu typu open source używany przez Atlassian Stash, Nitrous, Koding, ShiftEdit, Kobra.io.

Jako alternatywę spróbuj Google Collide.

Dzięki za te dwie interesujące wskazówki. Dokumenty dotyczące Firepad mówią, że „używa Firebase do przechowywania i synchronizacji danych w chmurze”. Czy zapewnia alternatywny tryb pracy, który nie zależy od dostawców zewnętrznych?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...