Pytanie:
Prosta aplikacja do notatek współdzielona między laptopem a smartfonem
user12301
2020-03-04 12:20:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ściśle używam dwóch urządzeń komputerowych; jeden jest głównie stacjonarny i jest moim laptopem, a drugi jest głównie mobilny i jest moim smartfonem.

 • Mój laptop ma system Microsoft Windows 10 Home, w którym moje notatki aplikacja to „Sticky notes” firmy Microsoft Corportation.

 • Mój smartfon ma Google Android ze skórką OnePlus 6 Oxygen, w której moja aplikacja do obsługi notatek to OnePlus „Notes”.

Mój problem

Mam dość używania dwóch różnych aplikacji do notatek i szukam minimalistycznego podejścia do ujednolicenia notatki do jednej aplikacji współdzielonej (bezpośrednio synchronizowanej) między dwoma wyżej wymienionymi urządzeniami.

Moje pytanie

Jaka będzie prosta aplikacja do notatek współdzielona między moim laptopem a smartfonem, czyli FOSS, gratis , ma własną chmurę i jest powszechnie uważany za bezpieczny?

Czy ktoś używał Turtl (https://turtlapp.com/)? Wygląda na to, że może to być dobry mecz. Jest open-source, a kod źródłowy jest tutaj: https://github.com/turtl
https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_note-taking_software
Osiem odpowiedzi:
martinstoeckli
2020-03-04 17:56:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zapraszam do obejrzenia mojej aplikacji SilentNotes;
Jest to aplikacja firmy FOSS, którą opracowałem ze szczególnym naciskiem na prywatność.

Notatki mogą być synchronizowane od końca do końca, zaszyfrowane między wieloma urządzeniami z systemem Android i Windows oraz mogą być hostowane samodzielnie. Obecnie obsługiwany jest protokół FTP, protokół WebDav, Dropbox, Google-Drive i One-Drive.
Oferuje również wygodny edytor WYSIWYG i funkcję szybkiego wyszukiwania.

Ponieważ projekt jest dostępny tylko w jeszcze nie zebrałem żadnych opinii, aby stwierdzić, że SilentNotes jest „powszechnie czczony jako zabezpieczony”.

Twoja aplikacja może być dobrym kandydatem do umieszczenia w F-Droid (https://f-droid.org/). Jeden z moich kolegów moderatorów, Izzy, może być w stanie odpowiedzieć na pytania i pomóc Ci w tym procesie, jeśli jesteś zainteresowany.
@RockPaperLizard - Dzięki za sugestię, Izzy umieścił już aplikację w swoim [IzzyOnDroid F-Droid repozytorium] (https://apt.izzysoft.de/fdroid/index/apk/ch.martinstoeckli.silentnotes). Niestety f-droid obecnie nie obsługuje projektów napisanych w C #, użyłem tego języka, więc SilentNotes można kompilować na różnych platformach z pojedynczą bazą kodu. Mam nadzieję, że pewnego dnia będę mógł dołączyć aplikację do f-droida.
Witam, proponuję podać tutaj kilka szczegółów na temat tego, czy SilentNotes korzysta z chmury, czy nie (powinienem ją teraz pobrać, aby spróbować). Zaktualizowałem również pytanie według tej odpowiedzi - zapraszamy do obejrzenia.
@JohnDoea - SilentNotes może uzyskać dostęp do usług w chmurze Dropbox, Google-Drive i One-Drive, ale może być również używany jeśli posiadasz konto FTP (jeśli masz własną stronę internetową) lub z WebDav (protokół oferowany czasami przez e-mail) dostawców). Cokolwiek wybierzesz, notatki są zawsze szyfrowane, zanim opuszczą urządzenie.
Och, czy nie ma prostego, bezpośredniego sposobu synchronizacji mojego Win10 i mojego Androida bez nośnika?
Szukasz sposobu na bezpośrednie połączenie smartfona z komputerem za pomocą kabla USB? Czy masz na myśli coś takiego jak NAS, np. z FTP? NextCloud może zapewnić katalog z dostępem do WebDav. Widziałem zrzut ekranu dotyczący błędu certyfikatu, czy zainstalowałeś go ze sklepu Microsoft, czy po stronie ładujesz go bezpośrednio ze strony głównej?
@martinstoeckli Mam na myśli bezpośrednie, proste połączenie zdalne, takie jak dostępne z TeamViewer.
@martinstoeckli Zainstalowałem go bezpośrednio ze strony internetowej, ponieważ nie instaluję niczego ze sklepu Windows (Microsoft żąda ode mnie utworzenia nowego e-maila w tym celu i po prostu nie chcę; moje podejście do instalacji oprogramowania jest stallmańskie, dlatego unikam sklepu Windows w obecnym kształcie).
@JohnDoea - TeamViewer używa własnego serwera do nawiązywania połączenia, w rzeczywistości jest to to samo, co podczas korzystania z jednej z usług online. Różnica może polegać na tym, że zawartość w ogóle nie jest utrwalana online, ale urządzenia muszą działać w tym samym momencie. Czy tego szukasz? Sklep Microsoft prosi o login, ale nie ma problemu z ignorowaniem logowania i instalowaniem aplikacji bez (robiąc to przez lata).
@martinstoeckli Nie wiedziałem tego o teamviewer --- szukam czegoś podobnego, w którym nie mam interakcji z ich serwerem, po prostu synchronizuję dane; o sklepie Windows; Często omijałem wymóg uwierzytelniania (nie pamiętam jak); Użyłem go tylko około 3 razy, więc nie wiem; w każdym razie osobiście wolę instalować oprogramowanie bezpośrednio, bez pośredników ...
Rzucę okiem na certyfikat, właśnie próbowałem zainstalować go na innym komputerze i otrzymałem ten sam komunikat. Możliwe, że system Windows nie akceptuje już certyfikatów z podpisem własnym, oznaczałoby to, że muszę kupić certyfikat ev programisty, który jest o wiele za drogi (> 1000 $ rocznie). Mam nadzieję, że znajdę sposób na obejście tego.
@martinstoeckli mnie też; dziękuję za wszystkie szczegóły i pomoc.
Wreszcie udało się go uruchomić na maszynie innej niż deweloper, ale jest niesamowicie skomplikowana, zobacz [Microsoft doc] (https://docs.microsoft.com/en-us/windows/application-management/sideload-apps-in-windows- 10 # how-do-i-sideload-an-app-on-desktop). Zastanawiam się, czy powinienem usunąć opcję sideload, ponieważ trzeba ustawić komputer w trybie programisty i zainstalować certyfikat, który jest dostępny na stronie pobierania, jako zaufany root. Nie rozumiem tutaj Microsoftu, osłabiam bezpieczeństwo systemu, aby zainstalować aplikację, która nie wymaga nawet uprawnień i nie może wyrządzić żadnej szkody.
@martinstoeckli Ja też ich nie rozumiem; jak powiedział Stallman - „zmierzamy w kierunku totalnej katastrofy” i dodam; prawie wszystko musi być „certyfikowane” i „zapisane w aplikacji”; Ubuntu, Windows, Mac, Android.
linasj
2020-03-05 09:21:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Joplin wydaje mi się spełniać wszystkie te wymagania (poza problemem bezpośredniej synchronizacji, ponieważ wymaga to medium takiego jak Dropbox do synchronizacji danych).

Jestem po prostu szczęśliwy użytkownik tego.

Witam, właśnie zainstalowałem Joplin; Nie mogę znaleźć sposobu na zsynchronizowanie go z systemem Windows 10 Home; Mogę go zsynchronizować tylko z niektórymi aplikacjami działającymi powyżej systemu operacyjnego, takimi jak Dropbox. Rzeczywiście jestem w stanie zsynchronizować go z „systemem plików”, ale jeśli się nie mylę, jest to własny „system plików” smartfona.
@JohnDoea czy nie można zsynchronizować Joplin przez Dropbox z innymi urządzeniami (Win 10, Android itp.)? Mam konfigurację, w której mam 2 urządzenia (Mac, Android) i używam Joplin na obu, synchronizując się przez Nextcloud (rodzaj dropbox).
Christhofer Natalius
2020-03-06 12:44:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Od lat używam Simplenote i Standard Notes.

Oba są FOSS i mają własne aplikacje mobilne. Na komputerze używam ich edytora internetowego, ale mają też aplikację Windows, jeśli chcesz używać jej na komputerze w trybie offline.

Witam Cię ; nie mając zamiaru być wybrednym ani nudnym, pytam; dlaczego używasz dwóch aplikacji do notatek? Chcę zapytać - dlaczego nie użyć tylko jednego z pełną synchronizacją, który lubisz, i to wszystko?
Używam simplenote do moich osobistych notatek, przechowuję wszystko, co jest związane z moim planem, grą, pracą itp. Grupuję je za pomocą „tagów”. A potem odkryłem potrzebę przechowywania jednego rodzaju notatek, które muszą być oddzielone alfabetami (grupa A dla notatek zaczynających się na A i tak dalej), nie chcę, aby były one mieszane z moimi notatkami osobistymi, więc Szukam innych notatek, które mają co najmniej taką samą funkcję z Simplenote, czyli Standardowe Notatki Mogę użyć mojego drugiego adresu e-mail do utworzenia innego konta w Simplenote, ale wtedy musiałbym tak często się logować / wylogowywać i jest to niepraktyczne telefon).
Jedyną wadą, którą uznałem za irytującą w Simplenote, jest to, że po zeszłorocznej aktualizacji funkcja Remember Me pozostaje tylko 1 miesiąc, a następnie wylogowuje mnie. Jednak Standard Notes nigdy nie prosi mnie o ponowne zalogowanie od czasu pierwszej rejestracji.
Cześć Christopher; Myślę, że na podstawie tego, co napisałeś, warto dodać te dane do treści odpowiedzi i podkreślić w nim, co z nich dwóch polecasz, zgodnie z moimi potrzebami.
Używam też wielu aplikacji do notatek, z których niektórych korzystam rzadziej i przechowuję głównie archiwa. Każdy ma swoje wady i zalety
phuclv
2020-03-07 11:19:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Google Keep jest dostępny w internecie, Androidzie, iOS i wszystkich platformach, na których można uruchomić Chrome. W sklepie można znaleźć 2 oficjalne rozszerzenia: rozszerzenie Google Keep do Chrome i Google Keep - notatki i listy. Nie mam pojęcia, jakie są między nimi różnice, ale oba mogą działać w trybie offline i można je przypiąć do paska zadań , aby uruchomić jako aplikację komputerową PWA.

Edit:

Niestety to nie jest oprogramowanie FOSS. Nie zauważyłem tego wymogu. Ale poza tym powinno być w porządku, jeśli używasz telefonu z Androidem i nie jesteś przeciwko Google

Czy jest to FOSS zgodnie z wymaganiami OP?
Prawdopodobnie nie. Na początku nie zauważyłem pocisku FOSS
phuclv
2020-03-07 11:28:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Evernote to kolejne wieloplatformowe rozwiązanie, z którego korzystam od prawie 10 lat.

Ma wersje dla Androida, iOS i Windows;
W systemie Windows można ją zainstalować zarówno tradycyjnie za pomocą kreatora, jak i jako aplikację UWP za pośrednictwem sklepu Windows (wystarczy wejść na https: // evernote .com / download na swoim urządzeniu).

Evernote for Windows

Więcej informacji na temat prywatności i bezpieczeństwa można znaleźć tutaj. Obsługuje także szyfrowanie treści, które można tylko odszyfrować

To nie jest FOSS (przepraszam za to) i ma pewne ograniczenia, ale nadal jest świetnym narzędziem z wieloma potężnymi funkcjami które nie istnieją w innych podobnych programach

nie, nie pracuję w tej firmie. W przeciwnym razie najpierw pokażę wyłączenie odpowiedzialności
Niestety, to nie jest FOSS, a kiedy ostatnio sprawdzałem, nie sądzę, że szyfrowali dane ludzi na swoich serwerach, więc nie powiedziałbym, że jest to powszechnie uważane za bezpieczne (możliwe, że zmieniło się to od czasu, gdy ostatnio sprawdzałem). Istnieje jednak opcja szyfrowania pojedynczych notatek.
Pamiętaj, że Evernote zapewnia bezpłatną synchronizację tylko 60 MB danych miesięcznie (tak, MB, nie GB!). Myślę też, że nie zezwalają na korzystanie z notebooków offline za darmo.
@RockPaperLizard Wątpię, czy kiedykolwiek przekroczyłem 30 MB z notatkami, ale dziękuję za poinformowanie mnie!
@JohnDoea Ograniczają również liczbę podłączonych urządzeń w wersji darmowej. Teraz to tylko dwa (IIRC, w przeszłości pozwalali na więcej). Na przykład, jeśli masz domowy komputer stacjonarny, smartfon, tablet, notebook i komputer stacjonarny do pracy - zapłać lub wybierz dwa z nich do synchronizacji.
@Headcrab dziękuję za to; Chętnie mam tylko dwa urządzenia do synchronizacji --- myślę, że powinny pozwolić na 3 (jak dla kogoś ze smartwatchem).
Earl
2020-03-10 01:31:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proponuję ColorNote

Spełnione wymagania:

 1. prosta aplikacja do notatek: bardzo prosta do przodu
 2. udostępniona między moim laptopem: dostępne w sklepie z aplikacjami Windows, łatwo synchronizuje się między urządzeniami
 3. gratis: tak
 4. ma własną chmurę: może tworzyć kopie zapasowe na własnych serwerach
 5. czczony jako bezpieczny? Dostępna opcja szyfrowania danych

Wymagania częściowo spełnione:
1. mój smartfon: aplikacja na Androida jest dostępna, iOS nie jest obsługiwany

Wymagania niespełnione:

 1. FOSS (Open Source): ColorNotes nie jest Open Source
 2. ol>

  Inne:

  1. Możliwość zapisywania danych jako zwykły tekst lub w formatach pól wyboru
  2. Możliwość kolorowania uwag
  3. Zawiera Aplikacja Kalendarz
  4. Możliwość przypomnienia

  Dla mnie ColorNote zaznacza wszystkie moje pola (dosłownie)

phuclv
2020-03-22 15:16:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

QOwnNotes to elastyczne rozwiązanie, które można synchronizować z różnymi wybranymi chmurami, takimi jak ownCloud, Nextcloud, Dropbox, Syncthing, Seafile lub BitTorrent Sync ... Wygląda na to, że obsługiwane jest każde oprogramowanie do synchronizacji plików, ale będzie działać lepiej, jeśli masz własny serwer i korzystasz z platform ze specjalnym interfejsem API, takim jak ownCloud lub Nextcloud

Może również importować notatki z Evernote i obsługuje AES-256 lub niestandardowe metody szyfrowania, takie jak Keybase.io ( encryption-keybase.qml) lub PGP ( encryption-pgp.qml)

QOwnNotes to zwykły plik tekstowy open source (GPL) aplikacja do robienia notatek markdown dla GNU / Linux , Mac OS X i Windows autorstwa Patrizio Bekerle ( pbek na GitHub i IRC), który (opcjonalnie) współpracuje z aplikacją do notatek ownCloud lub Nextcloud.

 • Jesteś właścicielem własnych notatek! Wszystkie notatki są przechowywane jako zwykłe pliki tekstowe na komputerze stacjonarnym.
 • Synchronizuj je na urządzeniach (komputer stacjonarny &, telefon komórkowy) z własną synchronizacją Cloud lub Nextcloud klienta.
 • Skorzystaj z ownCloud Notes, aby edytować swoje notatki w witrynie .

Możesz zapisuj swoje myśli za pomocą QOwnNotes i edytuj lub wyszukuj je później na urządzeniu mobilnym (np. CloudNotes) lub usługi internetowe ownCloud / Nextcloud .

Notatki są przechowywane jako zwykłe pliki tekstowe i możesz zsynchronizuj je ze swoim klientem synchronizacji ownCloud lub Nextcloud . Oczywiście można również użyć innego oprogramowania, takiego jak Dropbox, Syncthing, Seafile lub BitTorrent Sync.

https://www.qownnotes.org/

Screenshot

W zależności od używanej chmury będziesz potrzebować różnych aplikacji w telefonie do synchronizacji

W systemie Android możesz także użyć dowolnego narzędzia do synchronizacji, takiego jak Synchronize Ultimate lub FolderSync , aby zsynchronizować pliki notatek i użyć oprogramowania takiego jak neutriNotes lub Markor do edycji swoich notatek.

Możesz pobrać instalator dla swojej platformy tutaj


Więcej sugestii: Najlepsze darmowe i open-source alternatywy dla Google Keep na Androida

successhawk
2020-03-25 23:46:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Microsoft OneNote

 • To nie jest oprogramowanie typu open source, ale jest bezpłatne -> Wersja bezpłatna.
 • Jest oparty na chmurze (OneDrive)
 • Prywatność? Nie jest to rozwiązanie oparte na wiedzy zerowej, więc musisz zaufać. Zobacz sekcję dotyczącą prywatności poniżej.
 • Platformy: PC (Win7 +, preinstalowany na Windows 10), Mac, iOS, Android i internet.
 • Mogą być używane samodzielnie, ale oczywiście dobrze integruje się z innymi aplikacjami 365: Word, PPT, Sharepoint, Teams, Excel itp.
 • Struktura hierarchiczna - Notatnik (plik) ma 1 .. * sekcje mają 1 .. * strony mają 0 .. * Podstrony
 • Można osadzać obrazy, obiekty i załączać pliki
 • Współpraca w czasie rzeczywistym w udostępnionych notatnikach. Może udostępniać publicznie za pośrednictwem łącza lub ograniczyć dostęp do określonych użytkowników. Możesz nawet osadzić swój notatnik na stronie internetowej.
 • Przyzwoite funkcje wyszukiwania

Używam go od około 5 lat. Używam go na Androidzie i Windowsie 10 jako aplikacji oraz w przeglądarce (Firefox i Chrome). Automatycznie ładnie synchronizuje się między wszystkimi moimi urządzeniami. Zwykle dzieje się to tak szybko, że często używam go jako mechanizmu przesyłania zdjęcia na laptopa [mówiąc tylko, to takie proste]. Najczęściej używam OneNote w przeglądarce, ponieważ na moim obecnym laptopie roboczym aplikacja OneNote jest bardziej ograniczona, Zakładam, ponieważ jest to Office 365, a moja organizacja ma zasady, które ograniczają korzystanie z kont osobistych (OneDrive faktycznie powiedział mi, że kiedy próbowałem dodać moje konto osobiste).

Nie korzystałem zbyt często z funkcji współpracy, ale właśnie krótko przetestowałem ją w przeglądarce Firefox i aplikacji OneNote Win10. Aplikacja działała pięknie. Inny tester (moja żona) i ja mogliśmy pracować zdalnie bez żadnej usterki. To z radością pozwoliło nam przeplatać słowa na tej samej stronie. Ten sam test zakończył się niepowodzeniem, gdy oboje używaliśmy przeglądarki Firefox, ale może to była tylko chwilowa usterka.

Prywatność

Zalecam oddzielne notatniki w zależności od wymaganego poziomu prywatności. Wszystko, co jest super prywatne, na przykład od tego zależy Twoje życie, nie powinno być przechowywane w programie OneNote (może LastPass).

Aby zachować prywatność zawartości zwykłego notesu OneNote, zapoznaj się z Prywatnością firmy Microsoft Zasady dotyczące produktów pakietu Office i OneDrive . W tych zasadach nie ma konkretnego odniesienia do programu OneNote, ale do tego dokumentu odwołuje się zarówno wersja internetowa OneNote, jak i wersja aplikacji Win10. Jest długa, ale zwróciła moją uwagę:

zbieramy dane o korzystaniu przez Ciebie z usługi, a także o treściach, które przechowujesz, aby zapewnić, ulepszyć i chronić usługi.

Moja ogólna interpretacja jest taka, że ​​nie zamierzają one wykorzystywać treści, ale nawet jeśli ta interpretacja jest poprawna, nadal musisz martw się, że wewnętrzni złoczyńcy lub defekty niewłaściwie wykorzystają Twoje dane, ponieważ nie jest to rozwiązanie oparte na wiedzy zerowej . Sprowadza się to więc do zaufania.

Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, które można nadal udostępniać , możesz sekcje ochrony hasłem, które oznacza zerową wiedzę. Jednak skoro nie jest to OSS, musimy ufać , że hasło nie zostanie wysłane do MS? Zablokowanych sekcji nie można przeszukiwać (ma to sens), a jeśli zapomnisz hasła, Twoje dane zostaną utracone, więc polecam korzystanie z LastPass.

Dla większego bezpieczeństwa, którego NIE można udostępniać przy ograniczonej dostępności z inne urządzenia , przechowuj notes OneNote w magazynie osobistym w usłudze OneDrive. Oto dobry artykuł. Chociaż Vault może być dobry w przypadku innych typów plików, obecnie ma ograniczenia dotyczące programu OneNote. Po pierwsze, nie pojawia się w aplikacjach OneNote. Musisz odblokować swój sejf i kliknąć plik. Udało mi się otworzyć notebook tylko przy użyciu przeglądarki Chrome w systemie Win10 :

 • Win10:
  • Udało się otworzyć Chrome w systemie Windows.
  • Firefox nie powiódł się.
 • Android: nie pojawił się w mojej aplikacji OneNote na Androida. Widziałem plik z mojej aplikacji OneDrive, ale bezskutecznie próbował on otworzyć w OneNote. Nie mogłem uzyskać do niego dostępu z przeglądarki Chrome (wersja mobilna ani komputerowa) z mojego telefonu.

Dla jeszcze większego bezpieczeństwa, do którego nie masz dostępu na wszystkich Twoje urządzenia , myślę, że możesz użyć aplikacji OneNote 2016 i przechowywać plik zaszyfrowany lokalnie. Myślę, że to jednak przesadza.

Aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo, nie używaj programu OneNote , zamiast tego użyj narzędzia o zerowej wiedzy, prawdopodobnie mniej funkcjonalnego , rozwiązanie takie jak LastPass.

Inne zasoby

Dokumentacja wersji OneNote Web

Porównanie wersji internetowej i aplikacji firmy Microsoft

Często zadawane pytania dotyczące programu OneNote Wygląda na to, że program OneNote nadal będzie bezpłatny, ale abonent Office365 zacznie otrzymywać funkcje premium od 2020 r.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...