Pytanie:
Oprogramowanie do projektowania oprogramowania, takie jak Visio / Rational Rose
Revious
2014-02-11 17:07:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym wypróbować oprogramowanie takie jak Visio , Rational Rose lub podobne, które umożliwiają projektowanie relacji w klasach.

Chciałbym oprogramowanie do rysowania diagramów UML i innych rysunków używanych do komunikowania wymagań oprogramowania (takich jak diagramy przepływu danych i schematy blokowe).

Chciałbym też móc go używać do burzy mózgów, więc dobra funkcja adnotacji byłaby dodatkowym atutem.

Musi obsługiwać eksport do niektórych powszechnie używanych format, na przykład PDF, więc mogę pokazać go moim współpracownikom.

System operacyjny: Windows

Dwa odpowiedzi:
scubaFun
2014-02-11 19:38:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Korzystałem z oprogramowania o nazwie Visual Paradigm. Dostępna jest wersja bezpłatna i płatna i jest przeznaczona dla systemu Windows. Użyłem darmowej wersji diagramów ERD, niektórzy moi koledzy używali jej do UML.

Jedną z różnic między wersją płatną a darmową jest to, że w wersji płatnej możesz wygenerować kod z Model UML.

To oprogramowanie ma również funkcję eksportowania diagramu w formacie PDF, zarówno dla wersji płatnej, jak i bezpłatnej (wersja bezpłatna czasami dodaje znak wodny do pliku PDF).

Oto bezpłatna wersja.

Dla mnie stało się to substytutem Visio, ponieważ w jego nowej wersji (2013) całkowicie zmienili sposób tworzenia diagramów ERD, a ja nie lubię to.

Travis
2015-06-25 22:22:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

yEd To narzędzie, którego ostatnio zacząłem używać jako zamiennik programu Visio. Pracowałem w firmie, która już miała Visio, ale moja nowa firma nie. Zanim poprosiłem ich o zakup, pomyślałem, że rozejrzę się. Funkcje, których szukasz, które obsługują, obejmują:

  • UML
  • Możliwość eksportu do formatu PDF.
  • Wersja systemu Windows (również Mac OSX i Linux)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...