Pytanie:
Alternatywa dla zapory systemu Windows
TomJ
2014-03-24 08:54:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój system działa w systemie Windows 8. Nie jestem zadowolony z działania zapory systemu Windows. Potrzebuję więc alternatywy.

Powinien być lekki, szybki i darmowy. Który jest dobry?

Jeden odpowiedź:
As we understand more
2014-03-24 10:04:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam TinyWall jako zapory sieciowej. Pomagam w zarządzaniu firmą hostingową, która używa TinyWall do naszych serwerów gier działających w systemie Windows. Jest również zalecany przez kilka witryn technologicznych.

Pomagam również w zarządzaniu firmą hostingową, która korzysta z TinyWall w naszych serwerach gier działających w systemie Windows
@NickWilde Postanowiłem dodać powód, dla którego poleciłem to jako komentarz do mojej odpowiedzi, zamiast dodawać go do rzeczywistej odpowiedzi. Przepraszam. Link został dodany.
Nie rób tego w przyszłości. Komentarze są: A) przeoczone, B) mogą być okresowo poddawane czyszczeniu automatycznemu / ręcznemu.
Czemu? Zapora systemu Windows jest dość potężna. Po co go wymieniać i jakie ma z tego korzyści?
@Jacob Moim głównym problemem związanym z Windows 8 i Windows jest to, że mają tendencję do ukrywania funkcji w swoim GUI. TinyWall jest minimalistyczny, a praca wykonywana jest bez ukrywania funkcji.
Nawet w wersjach serwerowych?
@Jacob Niestety, ale tak.
TinyWall NIE jest zaporą ogniową, w przeciwieństwie do tego, co głosi reklama. To po prostu „ładny” interfejs wbudowanej Zapory systemu Windows. Zasadniczo jest to po prostu nieudana wersja apletu panelu sterowania „firewall z zaawansowanymi zabezpieczeniami”.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...