Pytanie:
Alternatywa dla programu Windows Media Center
jonapap
2015-08-01 02:00:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szukam alternatywy dla Windows Media Center do nagrywania i oglądania telewizji. Konfiguracja tunera telewizyjnego w centrum multimedialnym była bardzo łatwa, ale wszystkie inne programy, które wypróbowałem, były trudne do skonfigurowania. Moje wideo pochodzi z wejścia S-Video i chciałbym mieć przewodnik.

Podobnie jak w programie Windows Media Center chciałbym mieć możliwość zmiany kanału za pomocą pilota na podczerwień. Chciałbym, żeby było za darmo. Jeśli istnieje wiele kroków lub programów do zainstalowania, czy mogę otrzymać szczegółowe instrukcje?

Edycja: Jest w porządku, jeśli nie obsługuje pilota na podczerwień, jeśli jest to trudne do znalezienia.

Czy nie jestem wystarczająco jasny lub proszę o zbyt wiele? Jeśli istnieje oprogramowanie oferujące coś podobnego do tego, o co proszę, dobrze byłoby wiedzieć.
Prawie żadna kompilacja HTPC nadal bardzo dobrze radzi sobie z pilotami IR. Możesz wypróbować portal multimedialny.
Jeden odpowiedź:
Dee
2015-08-17 21:23:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Centrum rozrywki Kodi (dawne XMBC) będzie odpowiadać „wszystkim” Twoim potrzebom - i między innymi - działa również na Linuksie, a więc za darmo.

Sekunda Opcją jest MythTV, ale możliwości są ograniczone.

Zaktualizowano: Następny mógłby być OpenElec, ale to tylko system operacyjny - implementujący Kodi. Nie jestem pewien, czy obsługa jakiegokolwiek standardu jest lepsza, czy nie.

Aktualizacja2: OpenElec został przekształcony w LibreElec, który będzie działał na prawie każdym sprzęcie. To wciąż samodzielny system operacyjny. Wiele wtyczek, ale wiele z nich jest nieaktualnych. Przynajmniej wtyczka Youtube działa.

Kodi nie ma dobrej obsługi CableCard (dla kanałów z DRM). OP nie wspomniał o tym wyraźnie jako o celu, ale może to stanowić problem, jeśli próbuje się migrować poza WMC.
@Bala - Kodi nie potrzebuje obsługi karty kablowej, ponieważ jest to system operacyjny, który powinien obsługiwać sprzęt. Możesz uruchomić Kodi w systemie Windows lub innych systemach operacyjnych 5, a zwłaszcza w wielu wersjach systemu Linux. Powinieneś wybrać taki system operacyjny, który dobrze obsługuje twój sprzęt.
Dziękuję za odpowiedź. Wiedziałem już o Kodi i właśnie go dzisiaj uruchomiłem (cóż, częściowo). Naprawdę nie mogę oznaczyć tego jako najlepszej odpowiedzi, ponieważ poprosiłem o instrukcje, które pomogą mi skonfigurować Kodi.
@Dee: W przypadku tunera podłączonego do sieci Ethernet, takiego jak HD HomeRun, to odtwarzacz powinien obsługiwać CableCard. Karta CableCard nie jest udostępniana jako sprzęt w systemie operacyjnym, ale jest używana do DRM.
W porządku, rozumiem ... Cóż, prawdopodobnie masz rację.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...