Pytanie:
Udostępnianie klawiatury i myszy między systemami Windows i OSX
Lyssa
2014-02-18 17:21:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W pracy używam zarówno systemu Mac OSX (laptop), jak i Windows (komputer stacjonarny). Często muszę przełączać się między klawiaturami, myszą i gładzikiem.

Szukam zaleceń dotyczących oprogramowania, które umożliwia współdzielenie klawiatury i myszy / gładzika między Mavericks i Windows 8.

Używałem Sharemouse, ale ma ograniczenia dotyczące wykorzystania Poweruser / komercyjnego i zastanawiałem się, czy istnieją inne podobne programy, które są bezpłatne (bezpłatne) nawet do użytku w środowisku biznesowym.

Wymagania

 • Działa z Windows 8
 • Działa z Mac OSX Mavericks

Byłoby miło, gdyby :

 • To było bezpłatne (gratis)
 • Dozwolone do kopiowania / wklejania między komputerami
 • Dozwolone do przeciągania / upuszczania plików między komputerami
 • Wielu użytkowników w tej samej sieci
Możesz użyć przeglądarki zespołu (patrz http://softwarerecs.stackexchange.com/questions/1300/is-there-a-program-to-control-other-computers-from-another-computer), ale jest to „control- a-pc-from-another-pc typu rzeczy ”. To również żuje dużo internetu.
Trzy odpowiedzi:
Caleb
2014-02-18 17:32:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najskuteczniejszym rozwiązaniem wieloplatformowym, jakie znalazłem w przeszłości, jest Synergy. Nie używałem go z systemem Windows 8, ale witryna wydaje się wskazywać, że obsługiwane są obecne wersje. Windows 7 i Mavericks zdecydowanie działają.

 • Bezproblemowo udostępniaj mysz i klawiaturę co najmniej dwóm komputerom.
 • Obsługiwane w systemach Windows, Mac OS X i Linux.
 • Przeciągnij i upuść pliki z jednego komputera na inny (Windows i Mac).
 • Udostępnij swój schowek (kopiuj i wklej) między komputerami.

W zasadzie wszystkie kryteria są spełnione, a potem niektóre. Mam zróżnicowany wachlarz komputerów i użytkowników, którzy są ze sobą połączeni i zazwyczaj mogę usiąść na dowolnym z nich i pracować na każdym z nich. Obejmuje to inteligentną obsługę w przypadku braku niektórych komputerów w konfiguracji i na pół tuzina platform.

Oprogramowanie jest typu open source ( kod tutaj) i można pobrać i skompiluj go samodzielnie za darmo. Jeśli kompilowanie własnego oprogramowania nie jest twoją sprawą, będziesz musiał zapłacić licencję. Dostęp do wstępnie skompilowanych plików binarnych odbywa się teraz za zaporą płatną i jest przyznawany tylko za opłatę licencyjną.

Dzięki Caleb, Synergy wygląda dobrze. Odniosłem wrażenie, że nie działa z Mavericks z powodu pola „Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o wsparciu Mavericks” na ich stronie głównej. Ale trochę poszperałem i stwierdziłem, że istnieje obejście.
Wydaje się, że Synergy 1.6.5 przełamuje gorące rogi w systemie Mac OS 10.9.5. Działają, gdy jest wyłączone, ale gdy jest włączone, nawet zabicie synergii wymaga zasadniczo ponownego uruchomienia, zanim zaczną działać ponownie. Mogę odtworzyć to dziwne dziwactwo, które wydawało się mieć miejsce po konsekwentnej aktualizacji do Synergy 1.6.5. Próbowałem wszystkiego, łącznie z powyższym. Jestem pewien, że istnieje porządna praca, ale jeszcze jej nie znalazłem. Szkoda też, że przekazałem darowiznę na rzecz synergii, ponieważ jest to świetna aplikacja dla wielu z nas korzystających z wielu kombinacji sprzętu i systemu operacyjnego. Chciałbym, żeby dyrektor wejścia nie był tylko oknami, ale był zdecydowanie najlepszy.
@SynergyMacOS-Win7User To byłoby coś do zaraportowania [w narzędziu do śledzenia problemów projektu] (https://github.com/synergy/synergy/issues), a nie tutaj.
Nie mogę znaleźć „darmowej” wersji Synergy. Oficjalna strona oferuje tylko wersję podstawową za 10 $. Jak uzyskać to w trybie „darmowego użytku”?
@Ev0oD Nie oferują już gotowych plików do pobrania, ale kod źródłowy jest nadal dostępny bezpłatnie i możesz go samodzielnie skompilować, jeśli jesteś zbyt tani na licencję. Poprawiłem swoją odpowiedź, aby wyjaśnić rzeczywistą sytuację licencyjną.
Możesz znaleźć prekompilowane pliki binarne [w tym repozytorium] (https://github.com/brahma-dev/synergy-stable-builds).
Synergy zawiesza się natychmiast po uruchomieniu na Macu 10.14.6, więc nie mogę z niej korzystać. Zgłosiłem ten błąd przy nagrywaniu wideo, ale wystawili mnie na spotkanie ze wspólnym ekranem, a następnie nie zwrócili mi pieniędzy.
Flyk
2014-02-18 17:54:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alternatywą dla Synergy, z której korzystałem, jest Share Mouse. Obsługuje prawie ten sam zestaw funkcji, co Synergy, w tym:

 • Obsługa komputerów Mac i Windows (w tym Mavericks i Windows 8)
 • Współdzielony schowek między komputerami
 • Przeciąganie i upuszczanie plików
 • Bezpłatne do użytku osobistego
 • Wiele dodatkowych funkcji...

Jest nieco łatwiejszy w konfiguracji i obsłudze niż Synergy, zapewniając jednocześnie większy zestaw funkcji, ale nie jest to oprogramowanie typu open source, co może być wadą.

od dłuższego czasu go używałem i lubiłem, a potem zdałem sobie sprawę, że nie mogę zmienić wielu ustawień bez zakupu licencji. Licencja narzuca mi się i jest dość droga ....
Jest to program wymieniony w pytaniu, dla którego PO szukał alternatywy dla.
alex
2015-10-06 23:46:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozwiązuję ten problem z klientem i serwerem RealVNC. Spełnia większość twoich wymagań, a Mac zasadniczo staje się jednym z okien na twoim komputerze.

Możesz przełączyć się na to w dowolnym momencie & kopiuj-wklej tekst. W ten sposób nie można kopiować i wklejać plików, ale można to rozwiązać, tworząc udział SMB na komputerze Mac, do którego można uzyskać dostęp z komputera z systemem Windows.

Główną zaletą w porównaniu z Synergy jest to, że wyświetlany jest komputer Mac na głównym monitorze i nie musisz przełączać się z jednego ekranu na drugi.

Generalnie każdy klient / serwer VNC wystarczy, ale miałem znacznie lepsze doświadczenia z instalacją serwera RealVNC na komputerze Mac, niż za pomocą wbudowanego serwera VNC. Działa szybciej, lepiej obsługuje ponowne połączenia i kopiowanie i wklejanie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...