Pytanie:
Jaka jest alternatywa typu open source dla pakietu produktów Atlassian (Confluence, JIRA itp.)?
hourback
2016-02-15 23:09:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Od czasu do czasu szukałem otwartej alternatywy dla niesamowitego zestawu produktów Atlassian i zawsze znajdowałem się prawie pusty. Tym razem jedyną dostępną opcją jest Tiki Wiki CMS Groupware.

Wspaniałą zaletą Tiki jest to, że jest to w pełni zintegrowany zestaw komponentów, który powinien wyeliminuj ból związany z próbą połączenia wielu różnych produktów. (Z mojego doświadczenia z Atlassian wynika, że ​​nawet sprawienie, by ich własne produkty współpracowały ze sobą czasami wymagało trochę voodoo.)

Duże funkcje i komponenty, których szukam, to. . .

Niezbędne komponenty:

 • Wiki
 • Przeglądarka VCS (Git, SVN)
 • System zgłoszeń

Ładne w użyciu komponenty:

 • Narzędzie do sprawdzania kodu

Funkcje:

 • Open-source
 • Dobra integracja między różnymi komponentami
 • Integracja z VCS
 • Zarządzanie dokumentami / przesyłanie dokumentów
 • Profile użytkowników
 • Użytkownicy subskrybują zmiany, tj. oglądają dokumenty
 • Coś w rodzaju przestrzeni Confluence, w których organizacje lub ludzie mają własne witryny / blogi / itp. że mogą aktualizować wiadomości i dokumentację
 • Narzędzie do wspólnej dokumentacji
 • . . . hierarchicznie uporządkowane dokumenty / strony
 • . . . możliwość drukowania sekcji lub grupy stron jako odrębnej publikacji
Confluence nie jest już wiki, tekst wiki został zastąpiony XHTML. Ale posiadanie wiki jest dobrym wymaganiem, nawet jeśli Atlassian już go nie oferuje.
[Gogs] (https://gogs.io/)? Ale nie wiem, czy ma wiki ...
Czy pozycje na liście „Funkcje” są obowiązkowe czy miłe do posiadania?
Trzy odpowiedzi:
Peter M. - stands for Monica
2016-02-16 05:36:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

TRAC ma wiki, narzędzie do śledzenia błędów, przeglądarkę kodu, wszystko ze znacznikami do łączenia.

Albo jest jego widelec Apache Bloodhound.

Wszystko napisane w Pythonie, mnóstwo wtyczek. Bardzo dojrzały.

BTW Trac wiki jest znacznie bliższa oryginalnemu pomysłowi, zwykłemu tekstowi ze znacznikami. Łatwiejsze do przeanalizowania z zewnątrz, aby utworzyć wtyczki.

Proszę opisać, jak pasuje do wszystkich wypunktowanych punktów pytania, dzięki!
Wszystkie z nich (z wyjątkiem być może ostatnich dwóch), a wiki MoinMoin jest znacznie bardziej elastyczne niż Confluence (używa znaczników zawartych w zwykłym tekście, co jest znacznie łatwiejsze do przeanalizowania). Ponadto jest napisany w Pythonie, znacznie łatwiejszy do zhakowania.
hourback
2016-02-16 21:37:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trochę bawiłem się z Phabricatorem, ale minął już ponad rok. Wygląda na to, że postawił sobie wysoko poprzeczkę dzięki wielu komponentom i funkcjonalności.

Proszę opisać, jak pasuje do wszystkich wypunktowanych punktów pytania, dzięki!
Phabricator nie jest oprogramowaniem typu open source. Nie jest to nawet bezpłatne dla firm
@Mawg https: // github.com / phacility / phabricator Phabricator jest oprogramowaniem typu open source i darmowym dla firm.
Naprawdę przepraszam. Dzięki za poprawienie mnie (+1). Nie rozumiem, jak popełniłem ten błąd (chyba że coś się zmieniło, odkąd skomentowałem 18 miesięcy temu). Sprawdziłem i [ta strona] (https://phacility.com/pricing/) mówi, że lokalny hosting jest open source i darmowy, podczas gdy hosting kosztuje 20 $ / użytkownika / miesiąc.
Hristian Daskalov
2017-02-15 14:21:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To proste - GitLab - wiem, że patrzysz w innym kierunku, ale jeśli o tym pomyślisz, GitLab ma ogromne możliwości wdrożeniowe wykraczające poza tworzenie oprogramowania. Ma większość wymienionych funkcji, ponieważ jego celem jest zajęcie się szeroką listą przypadków użycia, obejmującą cały cykl życia projektu. Obszerny przegląd można znaleźć na stronie about.gitlab.com/features. Przez „możliwości wdrożeniowe wykraczające poza tworzenie oprogramowania” rozumiałem to, że system (edycja społecznościowa) może być używany w takiej postaci, w jakiej jest, lub można na jego podstawie tworzyć rozwiązania oparte na współpracy, które nie są zorientowane na kod. (np. O'Reilly Atlas)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...