Pytanie:
Oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows
woliveirajr
2014-02-05 18:23:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muszę edytować niektóre obrazy w systemie Windows. Planuję zrobić coś więcej niż proste rzeczy (nie tylko korekcję kolorów / kontrastu, ale także usuwanie plam i wypełnianie brakujących obszarów).

Nie mam ograniczeń pamięci / GPU / procesora. Jedynym ograniczeniem byłaby cena: nie chcę płacić więcej niż 400 USD w USD.

Oprogramowanie musiałoby obsługiwać pliki RAW, JPG i PNG.

Wymagania (wersja skrócona)

 • Musi działać w systemie Windows
 • Opcje zaawansowane (usuń spoty, wypełnij brakujące obszary .. .)
 • Niskie zapotrzebowanie na pamięć
 • Można zapłacić, ale musi być mniejsze niż 400 USD
 • Musi obsługiwać
  • RAW
  • JPG
  • PNG
Cztery odpowiedzi:
#1
+27
ProgramFOX
2014-02-05 20:57:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naprawdę lubię GIMP. Jest darmowy i obsługuje wtyczki, więc na przykład możesz użyć Resynthesizer & Heal Selection, aby wypełnić brakujące obszary. Aby otworzyć pliki RAW, musisz użyć wtyczki UFRaw.

Oto zrzut ekranu: Gimp Editor UI

GIMP nie jest softem o małej ilości pamięci: o
+1 dla tej rekomendacji. IMHO, przygotuj się jednak na stromą krzywą uczenia się, a także prawdopodobnie na konieczność oduczenia się niektórych nawyków Photoshopa.
Popieram również tę rekomendację, Gimp to świetny edytor obrazów, a ponadto jest to jeden ze świetnych projektów GUI typu open source. Jest również wieloplatformowy i bardzo stabilny, o ile korzystałem z niego w ostatnich latach.
#2
+22
Tim Post
2014-02-05 18:38:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bardzo polubiłem używanie Paint .NET do tego typu rzeczy. To nic nie kosztuje, więc jestem pewien, że zmieści się w Twoim budżecie.

Obsługa formatu RAW jest dostępna za pośrednictwem wtyczek (jest wiele innych). Pliki JPG i PNG nie stanowią problemu. Należy pamiętać, że chociaż wiele wtyczek działa dobrze, prawidłowe załadowanie plików RAW zajmuje sekundę lub dwie.

Interfejs jest tak minimalny, jak to tylko możliwe, jednocześnie zachowując funkcjonalny kompletny edytor obrazów. Używam go prawie codziennie do zmiany rozmiaru obrazu, dodawania podpisów, przycinania i innych rzeczy, gdy muszę dodać obrazy do czegoś, co piszę. Uważam się za podstawowego użytkownika, ale ludzie robią z nim znacznie więcej niesamowitych rzeczy. Jest bardziej niż przystosowany do prostego poprawiania i poprawiania.

Na moim laptopie, Core i7 z 16 GB pamięci RAM, otwiera się prawie natychmiast, zapisując i stosując filtry, a także bardzo szybko.

Minęło trochę czasu, odkąd go zainstalowałem, ale ostatnim razem nie było to łatwe. Wszystkie potrzebne komponenty .NET, które są potrzebne, są dostarczane z nim, dość łatwe do skonfigurowania i dość szybkie.

Wokół niego jest również kwitnąca społeczność użytkowników, więc wsparcie jest dość łatwe, gdy Potrzebujesz tego.

Miałem * zamiar * to opublikować! Paint.NET jest niesamowity, zwłaszcza że jest tworzony przez ** jedną osobę **! (+1)
#3
+12
Pops
2014-02-05 23:32:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Photoshop Elements obejmuje wszystkie wymienione zadania, ale nie jest tak ciężki, jak pełny, gigantyczny pakiet Adobe Creative Suite, więc mieści się również w Twoim przedziale cenowym. Kupiłem wersję 9 jakiś czas temu za około 80 USD, a pełna cena detaliczna wersji 12 (aktualna w chwili pisania tego tekstu) wydaje się wynosić około 100 USD.

Wspomniałeś o usuwaniu plam i wypełnianiu brakujących obszarów, a są to prace wykonywane przez moje ulubione narzędzie w programie (ponieważ jestem entuzjastą, a nie ekspertem): „pędzel do leczenia punktów”. Automatycznie generuje naturalnie wyglądający zamiennik dla wybranego obszaru w oparciu o pobliskie piksele, więc nie pojawia się problem z „niedopasowaniem krawędzi” spowodowany po prostu skopiowaniem innej sekcji tego samego obrazu.

Elementy zawierają również wszystkie typowe narzędzia kolorów / kontrastu / jasności / poziomów. Użyłem go bez żadnych problemów dla plików JPG i PNG. Osobiście nie próbowałem tego na plikach RAW, ale są obsługiwane.

Jedyną wadą, jaką znalazłem, jest to, że jest to program wymagający trochę zasobów, ale powiedziałeś, że nie masz ograniczenia, więc wszystko powinno być ustawione. Anegdotycznie zmagał się z zszywaniem panoramy na maszynie 4 GB z minimalną ilością miejsca na dysku twardym, ale znacznie się poprawił na komputerze 32 GB z w połowie pustym dyskiem SSD.

Aby zobaczyć listę tego, co robi program nie oferuje tego, co oferuje „zwykły” Photoshop, zobacz wpis Adobe w często zadawanych pytaniach na ten temat.

#4
+1
xiota
2018-08-08 02:40:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krita to kompletna aplikacja do kreatywnego szkicowania i malowania z zaawansowanymi, komercyjnymi funkcjami jakości. Jest darmowy, open source i dostępny na wszystkich głównych platformach komputerowych.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...