Pytanie:
Proste oprogramowanie do adnotacji wideo, które umożliwia rysowanie w ramkach (Windows lub Linux)
Michiel
2014-02-05 12:41:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Często pracuję z filmami przedstawiającymi eksperymenty, które prowadzę w moich badaniach. Aby filmy były bardziej pouczające, lubię dodawać tekst, strzałki, może szybki rysunek lub schematyczne wstawianie w ramkach.

Wiem, że dostępnych jest wiele programów, które potrafią to zrobić, ale większość z nich (jak ANVIL, Photoshop / Premiere) jest zbyt złożona w przypadku prostych rzeczy, które chcę móc zrobić i dlatego zabierają mnie za dużo czasu na naukę. W tej chwili stosuję obejście polegające na tym, że wycinam wideo w klatki, importuję je do Matlab (o którym mam dużą wiedzę), edytuję klatki, eksportuję i zszywam z powrotem. To działa, ale jest, jak powiedziałem, obejściem, a nie prawdziwym rozwiązaniem.

Czy możesz polecić oprogramowanie, które ma możliwości wymienione powyżej, a nie zbyt wiele więcej, aby łatwo było uczyć się? Nie mam nic przeciwko zapłaceniu za to trochę, ale jeśli jest to oprogramowanie darmowe, to oczywiście byłby plus. Z punktu widzenia systemu operacyjnego może to być Windows lub Linux, ale nie musi to być oba.

Only two and unsatisfying answers! Software developpers, there's empty space on market, grab it!
AVS działa całkiem nieźle i nie jest zbyt drogi. Obecnie używam go do prezentacji naukowej. Niezbyt wyszukany, ale dość łatwy w użyciu. http://www.avs4you.com/AVS-Video-Editor.aspx
Sześć odpowiedzi:
#1
+5
Michiel
2014-02-11 02:01:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przechwytywanie Faststone może działać w tym celu, chociaż nie jest do tego przeznaczone i nie działa w systemie Linux.

Przede wszystkim Przechwytywanie Faststone jest przeznaczony do robienia zrzutów ekranu i nagrywania ekranu. Po wykonaniu tej czynności możesz edytować przechwycony obraz lub nagranie i tutaj może on również działać jako narzędzie do adnotacji wideo. Na (małym) pasku menu, z którego składa się program, naciśnij przycisk nagrywania ekranu (patrz poniżej).

Menu Bar of Faststone Capture

Spowoduje to przejście do rejestratora ekranu, w którym możesz wybrać „kształt”, który chcesz nagrać, i możesz nacisnąć Edytuj , aby otworzyć plik filmowy, aby przeprowadzić edycję. Obsługuje tylko .wmv, więc z każdym innym formatem musisz najpierw przekonwertować go do .wmv za pomocą innego programu lub musisz uruchomić film na ekranie i użyć przycisku Nagraj , aby przechwycić film w formacie .wmv.

Screen recorder menu

Po wejściu do edytora wideo wybierasz rysowanie, aby dodać wszystkie wymagane funkcje: koła, prostokąty, tekst, wyróżnienia, strzałki, a nawet obrazy ( jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej). Program umieści je w filmie na określony czas, który później można łatwo dostosować do żądanego czasu i miejsca na osi czasu.

Video edit options

Podsumowując ten program może wykonać dokładnie te proste funkcje adnotacji, zgodnie z wymaganiami. Wadą jest to, że potrzebujesz filmu w formacie .wmv, ale można to łatwo przezwyciężyć, konwertując online lub używając części oprogramowania do nagrywania ekranu, aby przechwycić wideo podczas jego działania.

P.S. przepraszam za kiepskie obrazy, ale ponieważ przechwytywanie Faststone jest przeznaczone do robienia zrzutów ekranu, w rzeczywistości odmawia przechwytywania SIEBIE (i wyłącza standardową funkcję Print Screen), więc musiałem robić zdjęcia telefonem, aby pobierz zrzuty ekranu samego programu

Następnym razem możesz użyć darmowego programu o nazwie Greenshot, aby zrobić jego zdjęcia :) Nie będą ze sobą kolidować, chyba że używają tych samych skrótów klawiszowych, które można zmieniać.
#2
+1
Testerhood
2014-12-08 14:25:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

BB Flashback to przydatna aplikacja do screencastów i filmów instruktażowych. Niestety nie jest darmowy i ograniczony w swojej darmowej wersji, ale bardzo dobrze wykonuje nazwane zadania, jest w stanie rysować w ramkach. Możesz za jego pomocą nagrywać filmy i importować istniejące filmy, jeśli ich kontenery to avi lub wmv. Edytor umożliwia powiększanie, dodawanie tekstu, dymków, ikon itp. Warto spróbować, jeśli nie musi być darmowy.

enter image description here

Istnieją również wersje crackowane na jednej słynnej stronie z torrentami. Ale oczywiście najpierw kup oprogramowanie, zanim je pobierzesz ...
Pobrane - jeden słaby punkt otwiera tylko ich zastrzeżone pliki w formacie (fbr). Korzystając z narzędzi, możesz przekonwertować swój vid na fbr, a następnie przeprowadzić edycję, ale wymaga to czasu i pamięci. Ale to jest bardzo proste.
#3
  0
Kenny
2016-02-16 07:56:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam openshota, głównego wideo, które umieszczam na kanale 2, a moje zmiany umieszczam na kanale 1 (tak, że moje słowa, strzałki i tym podobne nakładają się na rzeczywisty film ... przejdź przez wideo, aby upewnić się, że twoja strzałka nie jest `` nie zbacza ze swojego znaku w filmie i dostosuj je w razie potrzeby) ... możesz dodać dowolną liczbę kanałów dla nakładek na nakładkach ... możesz także dodać narrację wokalną lub drukowaną lub wyciszyć niektóre części lub trzymać na obrazku lub wykresie (a nawet powiedz, jak długo spodziewasz się, że pozostanie on w filmie, możesz również wyczyścić dowolne niechciane fragmenty wideo lub dodać efekty, tytuł itp., Jeśli chcesz to zrobić.

Openshot nie jest jedynym programem, który w żaden sposób nie może tego zrobić (z góry na głowie jestem pewien, że kdenlive również ma taką możliwość. Używam openshota, ponieważ jest to oczywiste (masz problem? udaj się do monopolistycznego google / youtube i obejrzyj wideo).

Nie ma funkcji, o którą prosił OP, tylko tekst, nie ma łatwego sposobu na robienie rzeczy, takich jak dodawanie strzałek lub innych prostych grafik.
#4
  0
neuronet
2016-04-07 20:20:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wczoraj zacząłem używać AVS Video Editor do szybkiej edycji niektórych filmów w terminie i działało to całkiem dobrze. Był bardzo łatwy w użyciu w porównaniu ze wszystkimi innymi, których próbowałem.

http://www.avs4you.com/AVS-Video-Editor.aspx

enter image description here

Wypróbowałem kilka innych, które ludzie tutaj polecali (z wyjątkiem Faststone) i stwierdziłem, że są one bardziej skomplikowane z bardziej stromymi krzywymi uczenia się. Najbliższe drugie miejsce zajął Flashback, którego główną wadą był koszt.

Próbowałem też cyberlink Power Director, który miał dobre recenzje. Wydaje się, że jest to potężna, ale bardzo stroma krzywa uczenia się. Nie jest to coś, co pozwala szybko rozpocząć pracę w terminie tego samego dnia. Openshot był trudny do dodania prostego tekstu, po prostu denerwujący i dziwny, a nie intuicyjny.

Jedną z rzeczy jest to, że AVS bardzo ułatwia dodawanie wielu napisów do jednego miejsca w filmie. Z jakiegoś powodu wiele programów sprawia, że ​​jest to naprawdę trudne, ale w przypadku prezentacji naukowych jest to niezwykle powszechne. Flashback również wydawał się to ułatwiać, ale cena była na tyle wysoka, że ​​wybrałem AVS.

Jedną fajną rzeczą w AVS jest to, że dało mi to dużo wysoce konfigurowalnej kontroli nad formaty, w których mógłbym zapisać film (np. mp4, avi itp.). Mój szef pracuje na komputerze Mac, ja pracuję w systemie Windows, co sprawia, że ​​konwersja do preferowanego przez niego formatu mp4 jest bardzo łatwa.

#5
  0
Headcrab
2017-05-09 09:20:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

VSDC to darmowy (jak w darmowym piwie ) edytor wideo, który umożliwia rysowanie po wideo. Szczerze mówiąc, wybór obiektów, które możesz narysować, jest raczej kiepski, ale obejmuje tekst, linie itp.

enter image description here

#6
  0
Banica Tom
2018-01-18 08:08:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

AVS otrzymuje mój głos z jednym zastrzeżeniem: bezpłatna wersja umieszcza „logo” dla całego filmu, gdy zdecydujesz się „wyprodukować” (eksport do jednego z popularnych, niezastrzeżonych formatów):

enter image description here

O ile wiem, nie możesz zdecydować się na umieszczenie logo AVS w jakimkolwiek innym miejscu niż środek obrazu i jest to nieprzejrzyste .

Zakładając, że nie jest to przełom dla innych, czytaj dalej ...

To oprogramowanie nie jest „profesjonalne”, ale jest ŁATWY w użyciu i jeśli Twoje potrzeby są proste, może być odpowiedzią dla Ciebie, tak jak wygląda dla mnie!

Moja osobista potrzeba: trenuję drużynę siatkarską. Chcę zaprezentować zespołowi wideo, w którym mogę zatrzymać się i zaznaczyć, gdzie zawodnicy powinni się znajdować w danym momencie, a także pokazać, gdzie prawdopodobnie będzie przebiegać ścieżka piłki. Stworzyłem więc kilka prostych grafik (w innej aplikacji) - trójkąt, który ma być użyty do pokazania możliwej ścieżki piłki, okrąg i prosta strzałka.

Wczytałem te grafiki do AVS i Byłem gotowy! AVS posiada indywidualne kanały dla "efektów specjalnych" (wbudowane), pliki graficzne, pliki audio, tekst i nagrywanie głosu do nagrywania głosu! Aby wyświetlić więcej niż jeden dany typ na ekranie w tym samym czasie wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na dany kanał i kliknąć opcję „Dodaj linię”.

Przeciągnąłem dwa pachołki, aby pokazać możliwą ścieżkę uderzonej piłki, gdy blokujący jest na miejscu oraz dwa kółka, aby pokazać, gdzie obrońca powinien znajdować się w obszarze każdego trójkąta (więc 4 kanały nakładek obrazu są używane).

AVS umożliwia edycję obrazu (kliknij prawym przyciskiem myszy obraz, w którym jest umieszczony na osi czasu)! Możesz zmienić rozmiar obrazu, obrócić go, zmienić jego przezroczystość i dodać kilka wbudowanych filtrów, które również mają własne ustawienia przezroczystości, zmienić czas wyświetlania obrazu i ustawić przejścia. Idealne dla moich prostych potrzeb! [Uwaga: jeśli utworzysz obraz .png z wymaganą przezroczystością przed zaimportowaniem obrazu, nie będziesz musiał dotykać przezroczystości w AVS]

Bawiłem się AVS tylko przez około 15 minut i to to pierwsza z 4 darmowych aplikacji, które przetestowałem, ale jestem na tyle szczęśliwy, że podejrzewam, że zapłacę 40 $, aby móc wyprodukować gotowy produkt bez logo po przejrzeniu pozostałych 3! Brawo!

Gdyby AVS „nasłuchiwał”, sugerowałbym zezwolenie użytkownikowi na przesunięcie logo w jeden z 4 rogów oprócz środka i (jeśli ważne osoby w firmie pozwól), aby logo było częściowo przezroczyste!

Edycja:

VSDC Freeware Jest to znacznie bliższe pełnoprawnemu edytorowi wideo niż to AVS i jest dostępny jako całkowicie darmowy produkt do uruchomienia. Ale jego moc wiąże się z bardziej stromą krzywą uczenia się, która wykracza poza to, czego szukam, podobnie jak oryginalny plakat. Negatywy dla mnie ... 1) nie mogę obrócić zaimportowanych zdjęć. Jeśli to możliwe, nie było dla mnie oczywiste, jak to zrobić. 2) Nie można narysować trójkątów (aby uzyskać efekt stożka, w którym można się spodziewać, że piłka będzie się przemieszczać (co wyeliminowałoby potrzebę obracania zaimportowanych obrazów przynajmniej). 3) Nie znalazłem możliwości zmiany linii grubość, ale domyślam się, że jest to spowodowane brakiem gdzieś tego ustawienia.

Znalazłem również kilka lekkich produktów z bardzo małą liczbą opcji, bardzo niewiele do nauczenia! Umożliwiają zrzuty ekranu - w tym przechwytywanie wideo wszystkiego, co jest na ekranie. Więc umieść wideo na pełnym ekranie i rób zdjęcia! Fajnie, bo? Mają też bardzo podstawowe narzędzia do rysowania. Można więc rysować bezpośrednio na wideo. Tak więc na żywo można wstrzymać wideo i bazgrać, rysować itp. Nakładkę. Podobno można to przechwycić podczas przechwytywania wideo, chociaż zweryfikowałem tylko zrzut ekranu (plik .png). W każdym razie dwa testowane przeze mnie produkty jechały:

Ink2Go: http://www.ink2go.org/download/win Wersje próbne Podstawowe kształty: ale po umieszczeniu nie można go wybierać, przesuwać ani obracać - z wyjątkiem strzałki / linii można umieścić tylko kwadrat z ramką (bez ostrych kątów). Brak przejrzystości. Czy umieszcza ładną strzałę, którą można umieścić pod dowolnym kątem. Kształt, ale nieprzezroczysty, można wypełnić lub obrysować.

Epic Pen: https://epic-pen.com/ Freeware Niestety, brakuje w nim możliwość rysowania strzałek Ink2Go. Ale uważam, że jest lepszy pod każdym innym względem niż Ink2Go (który już odinstalowałem). Rysowane obiekty można wybierać, przesuwać, obracać! I nadawać im przezroczystość. Również rozmiar obrysu obejmuje większy zakres niż w przypadku Ink2Go.

Widzę siebie używającego AVS i Epic Pen, gdy posuwam się naprzód. Jeśli kiedykolwiek będę potrzebował czegoś więcej niż szybkiego, łatwego oznaczania wideo i zechcę podjąć krzywą uczenia się, wrócę do VSDC.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...