Pytanie:
Bezpłatna / Libre alternatywa czatu głosowego i wideo dla Skype'a?
unor
2014-02-05 09:11:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie chcę używać Skype'a, ponieważ jest on zastrzeżony.

Szukam alternatywy, która

 • jest bezpłatna / Libre ( FLOSS ),
 • jest dostępny na wielu platformach * (przynajmniej: GNU / Linux, Mac OS, i Microsoft Windows),
 • oferuje czat audio z innym użytkownikiem oraz
 • oferuje czat wideo z innym użytkownikiem.

Niewymagane: czat tekstowy, czat wielu użytkowników.

( * Jeśli istnieje protokół, który działa z różnymi klientami, taki klient nie musi być dostępny dla wielu platform, jeśli istnieje co najmniej jeden klient dla każdego systemu operacyjnego, który spełnia pozostałe wymagania).

Powiązane pytanie dotyczące czatu tekstowego (ale nie audio / wideo): [zamiennik Skype'a na czat tekstowy] (http://softwarerecs.stackexchange.com/questions/7219/skype-replacement-for-text-chatting)
Powiązane pytanie, w tym Twoje wymagania: [alternatywa dla Skype'a dla Linuksa z odpowiednikiem dla Androida] (http://softwarerecs.stackexchange.com/q/11714/185). Sprawdź odpowiedź na Linphone, powinna spełniać Twoje wymagania :)
Powiązane: [LibrePlanet: wymiana Skype] (https://libreplanet.org/wiki/Group:Skype_Replacement)
Cztery odpowiedzi:
#1
+13
Franck Dernoncourt
2014-03-14 01:45:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ekiga to bezpłatna alternatywa zalecana przez Richarda Stallmana w jego podpisie e-mailowym. Ekiga:

 • jest Free / Libre (FLOSS),
 • jest dostępny na GNU / Linux i Microsoft Windows ( nie na Mac OS , ale jest kompatybilny z wieloma aplikacjami Mac OS),
 • oferuje czat głosowy z innym użytkownikiem,
 • oferuje czat wideo z innym użytkownikiem.

Więcej funkcji:

 • GUI
 • Bezpłatne komunikatory internetowe z obsługą funkcji Presence
 • Połączenia audio (i wideo) z numerami stacjonarnymi i telefony komórkowe z obsługą najtańszych dostawców usług
 • Dźwięk wysokiej rozdzielczości (szerokopasmowy) i jakość wideo do jakości DVD (wysoka szybkość klatek, najnowocześniejszy kodek i rozmiar ramki)
 • Swobodny wybór usługodawcy
 • SMS-y na telefony komórkowe, jeśli usługodawca je obsługuje (np. Dostawca domyślny).
 • Obsługa standardowych funkcji telefonicznych, takich jak zawieszanie połączeń, przekazywanie połączeń, połączenia Przekazywanie, DTMF
 • Obsługa zdalnej i lokalnej książki adresowej: obsługa zdalnej książki adresowej z uwierzytelnianiem przy użyciu standardowego LDAP technologia, obsługa adresów lokalnych w Gnome (Evolution)
 • Szeroka interoperacyjność: Ekiga używa głównych wdrożonych stantardów dla protokołów telefonicznych (SIP i H.323) i została przetestowana z szeroką gamą softphonów, telefonów stacjonarnych, PBX i usługodawcy

enter image description here

Do działania wymaga IP PBX (np. Asterisk lub Freeswitch)?
#2
+8
Angelo Fuchs
2014-02-09 23:29:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecne przeglądarki Firefox, Opera i Chrome mają wbudowaną funkcję WebRTC (bez wtyczki), która to robi. Musisz umówić się na miejsce spotkania (takie jak to https://apprtc.appspot.com) ze wspólnym identyfikatorem (eG po zatwierdzeniu zostaniesz przekierowany na indywidualny adres URL i musisz przekazać ten adres URL do swojego czatu) partnera) i możesz natychmiast rozpocząć rozmowę.

WebRTC to struktura poniżej czatu, która umożliwia inne przydatne rzeczy (takie jak przesyłanie plików, granie w gry, korzystanie z białej tablicy itp.), ale będziesz musiał przeszukać spotkanie punkt, który implementuje jedną z nich (nie mam z nimi doświadczenia).

Jeśli potrzebujesz czegoś takiego jak lista kontaktów, WebRTC nie zrobi tego za Ciebie.

#3
+7
World Engineer
2014-02-05 09:44:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jitsi to solidna opcja. Jest bezpłatny i objęty licencją LGPL. Jest oparty na Javie, więc będzie działał w systemach Windows, Linux i Mac. Obsługuje również wiele różnych protokołów. Oferuje zarówno czat audio, jak i wideo z szyfrowaniem.

Main program window video chat conference

Nie działa na KDE 5 :-(.
#4
+6
unknownprotocol
2014-09-15 11:14:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

http://tox.im/). Na swojej stronie internetowej mówią, że „Tox opiera się na programie„ prywatność jest najważniejsza ”, więc to dobrze. Jest to również oprogramowanie typu open source.

Aktualizacja: zainstalowałem Tox, instalacja jest dość płynna i dość łatwa w użyciu. Jedyną wadą jest to, że wciąż jest na "alfa", więc niewiele (jeśli w ogóle) twoich kontaktów będzie na toksynie, muszą to zainstalować. Masz wspólne identyfikatory Tox, aby się komunikować, ale wygląda na to, że działa całkiem dobrze. W tej chwili ma charakter "hakera", ale naprawdę sprawili, że jest całkiem prosty w użyciu. Możesz komunikować się, dzwonić lub czatować wideo z innymi kontaktami. Ich strona internetowa ma binaria / instalatory dla Windows, OSX i Linux.

Ponieważ jest to oprogramowanie typu open source - możesz zobaczyć kod źródłowy na https://github.com/irungentoo/ProjectTox-Core. Możesz także dołączyć do ich kanału IRC, aby uzyskać więcej informacji info ircs: //irc.freenode.net/toxTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...