Pytanie:
Proste oprogramowanie internetowe typu open source do egzaminowania studentów?
MarcoS
2014-02-05 15:51:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Potrzebuję (możliwie prostego i zorientowanego na WWW) oprogramowania typu open source, aby zadać klasie kilka pytań „otwartych” (tj. z otwartymi odpowiedziami, a nie „quizem”…), aby móc ocenić poziom ich wiedzy na określony temat.

 • Nie musi to być oparte na koncie, wystarczy, że w jakiś sposób połącz każdy formularz z odpowiedzią na nazwisko ucznia ( Ufam moim uczniom :-)

 • Do oceny odpowiedzi myślę o prostej tabeli („.ods”, „.csv”, „.xml” ...) z odpowiedzi, jeden wiersz na ucznia

 • Egzaminy będą oczywiście mierzone w czasie, ale nie ściśle (uczniowie będą musieli odpowiedzieć na przykład przed przyszłym tygodniem).

Właśnie znalazłem tę stronę: https://www.typeform.com, która oferuje "podstawowy" plan za darmo i spełnia wszystkie moje wymagania ... Ale zachęcam do przedstawienia dalszych sugestii ... :-)
Trzy odpowiedzi:
#1
+10
Tasos
2014-02-05 16:31:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że Moodle to świetna opcja. Możesz tworzyć kursy online i udostępniać je tylko swoim uczniom. Dostępne są również funkcje takie jak odznaki. Używałem go jako student, a nie jako nauczyciel. Nie mogę odpowiedzieć, czy łatwo to moderować, ale myślę, że jestem entuzjastą tego od strony studiowania z nim.

Na stronie głównej znajdziecie również opcję demo bez tworzenie dowolnego profilu.

Jeśli chodzi o pytania, Moodle obsługuje następujące typy pytań:

 • Obliczone
 • Proste obliczone
 • Obliczony wybór wielokrotny
 • Opis
 • Esej
 • Dopasowywanie
 • Odpowiedzi osadzone (Cloze)
 • Wiele odpowiedzi
 • Krótka odpowiedź
 • Liczbowe
 • Prawda / Fałsz
 • Typy pytań innych firm

Kolejna pożądana cechą Moodle jest to, że ma bardzo niewielkie wymagania serwerowe. Będzie działać z PHP 5.3+, a mniejsze instalacje mogą działać z 512 MB - 1 GB pamięci).

#2
+2
Rubén
2015-06-30 07:38:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Formularze Google to bezpłatna usługa, która umożliwia użytkownikom tworzenie nieograniczonej liczby formularzy / ankiet / kwestionariuszy. Właściciel formularza i redaktorzy muszą korzystać z konta Google, ale respondenci są zobowiązani do zalogowania się tylko w przypadku, gdy liczba odpowiedzi na respondenta jest ograniczona do jednej.

Google Apps for Work / Education / Government lub starsza wersja może wymagać od użytkowników z organizacji Google zalogowania się w celu udzielenia odpowiedzi.

Odpowiedzi można pobrać jako plik CSV lub przesłać je automatycznie do arkusza kalkulacyjnego Google.

Formularze Google nie zawierają jako wbudowanej funkcji opcji ustawiania terminu za przesyłanie odpowiedzi, ale można to dodać za pomocą dodatku lub skryptu Google Apps.

Warto powiedzieć, że Formularze Google używane przez wielu nauczycieli, którzy dzielą się wskazówkami i wskazówkami dotyczącymi korzystania z nich w klasie i że istnieją bezpłatne dodatki przeznaczone do użytku przez nauczycieli, takie jak formLimiter, które:

automatycznie ustawia Formularze Google tak, aby przestały akceptować odpowiedzi po maksymalnej liczbie odpowiedzi , w określonym dniu io określonej godzinie lub gdy komórka arkusza kalkulacyjnego zawiera określoną wartość.

#3
  0
paulette
2019-12-26 06:25:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uważam, że QST Quiz / Survey / Test Online - qstonline.ca powinien spełnić Twoje potrzeby.Open source, zbyt wiele funkcji do opisania. Zawiera GradeBook, a także szczegółowe statystyki.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...