Pytanie:
Narzędzie, które wyświetla zarys dokumentów HTML5
unor
2014-02-05 07:17:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Specyfikacja HTML5 definiuje algorytm tworzenia konspektu dokumentu.

Szukam narzędzi, które dokładnie przestrzegają tego algorytmu i wyświetl konspekt . Przydałaby się możliwość wyeksportowania konspektu jako tekstu, ale nie jest to wymagane.

Narzędzie powinno obsługiwać przynajmniej jeden z następujących sposobów wprowadzania dokumentu HTML5:

  • przez adres URL HTTP (pobieranie go z sieci)
  • poprzez bezpośrednie wprowadzanie (wklejanie całego dokumentu HTML)

Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju narzędzie (stand- samodzielnie lub zintegrowane z przeglądarkami, edytorami tekstu,…; na komputer stacjonarny, telefon komórkowy lub serwer; GUI lub tekstowe), ale proszę o żadne usługi sieciowe (których nie można zainstalować na moim własnym serwerze).

Trzy odpowiedzi:
#1
+5
braveterry
2014-02-07 02:40:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spójrz na rozszerzenie Google Chrome HTML5 Outliner. To narzędzie jest również dostępne jako bookmarklet, JavaScript, rozszerzenie Opera i eksperymentalne rozszerzenie Firebug: https://code.google.com/p/h5o/.

HTML5 Outliner tooltip UI

Wygląda na to, że to narzędzie jest również dostępne jako bookmarklet, JavaScript, rozszerzenie Opera i eksperymentalne rozszerzenie Firebug: http://code.google.com/p/h5o/ - The last [release] (http: // code. google.com/p/h5o/downloads/list) wydaje się jednak pochodzić z 2010 roku; ale wtedy nie wiem, czy algorytm konspektu został zmieniony w tym czasie.
@braveterry, czy dodałbyś informacje z komentarzy użytkowników do odpowiedzi, aby były lepiej widoczne (nie wszyscy użytkownicy czytają komentarze)
Właśnie to przetestowałem (rozszerzenie Chromium i bookmarklet). Wydaje się, że działa świetnie w większości przypadków, ale nie jest w 100% zgodny z algorytmem. Przykłady: (1) Elementy z atrybutem „hidden” nie powinny mieć wkładu w obrys, ale w h5o tak. (2) Element „dialog” jest sekcją główną, ale h5o nie obsługuje tego w ten sposób.
Samo imię, link i zrzut ekranu nie są dobrą odpowiedzią. Zobacz [ten post meta] (http://meta.softwarerecs.stackexchange.com/q/356/185), aby dowiedzieć się, co jest uważane za wysokiej jakości odpowiedź na tej stronie.
Chociaż może to teoretycznie odpowiedzieć na pytanie, [byłoby lepiej] (http://meta.stackexchange.com/q/8259) zamieścić tutaj zasadnicze części odpowiedzi i podać link do odniesienia.
#2
+5
unor
2014-03-10 17:35:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

HTML5 Outliner jest dostępny jako bookmarklet i plik JavaScript. (Dostępna jest również demo online.)

Po kliknięciu bookmarkletu kontur zostaje nałożony na stronę (ustawiony w stałej pozycji). Kliknięcie w dowolnym miejscu strony (lub ponownie w bookmarklet) powoduje ukrycie konspektu.

Licencja

Jest na licencji WTFPL (wersja 2), więc jest to wolne oprogramowanie (ale nie oprogramowanie typu open source).

Przykład

Oto przykład użyty w artykule Wikipedii Wymiana stosu :

HTML5 Outliner: overlayed outline

Funkcje

Kliknięcie wpisu przewija stronę do odpowiedniego nagłówka / sekcji.

Możesz zmienić numerację z jednopoziomowej (domyślna, patrz zrzut ekranu) na wielopoziomową ( 1 , 1.7 , 1.7.1 ,…). Można ją również wyłączyć.

Możesz wyłączyć funkcję polegającą na tym, że kliknięcie w dowolnym miejscu strony ukrywa kontur (aby musieć kliknąć przycisk bookmarklet, aby go ukryć).

Możesz włączyć podpowiedzi , zawierające szczegóły techniczne (np. który element sekcji i / lub element nagłówka jest używany).

Kolory wpisów (podobnie jak inne style CSS) można łatwo zmienić.

#3
+2
sideshowbarker
2015-09-23 02:27:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bieżący kod zaplecza W3C HTML Checker ma funkcję Pokaż konspekt , która jest zgodna z algorytmem konspektu w specyfikacji HTML.

I napisałeś instrukcje, jak łatwo uruchomić lokalnie własną instancję programu sprawdzającego.

Możesz go pobrać i uruchomić w ciągu kilku minut (jeśli nie sekund) za pomocą zaledwie dwóch poleceń :

  wget https://sideshowbarker.net/releases/jar/vnu.jarjava -cp ./vnu.jar nu.validator.servlet.Main 8888  

Następnie otwórz http: // localhost: 8888 / w przeglądarce, a otrzymasz formularz, którego możesz użyć do sprawdzania dokumentów przez określenie ich adresów URL lub przez przesłanie pliku.

Aby uzyskać konspekt dokumentu, po prostu zaznacz pole wyboru konspekt w tym formularzu.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...