Pytanie:
Darmowy CAM / CAD do produkcji własnej?
SF.
2014-02-05 19:00:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jakie bezpłatne oprogramowanie jest obecnie najpopularniejsze w społecznościach twórców amatorów do projektowania obiektów 3D przeznaczonych do produkcji przy użyciu drukarek 3D lub frezarek CNC? Coś podobnego do SolidWorks (przynajmniej w celu), ale darmowego i wciąż stosunkowo dojrzałego?

Ostatnim razem, gdy szukałem wolnego oprogramowania CAD dla Linuksa, jedynymi rozwiązaniami były albo 2D, albo beznadziejnie alfa - brak podstawowych możliwości. Mam nadzieję, że do tej pory sytuacja się poprawiła i zobaczyłem na rynku kilka pakietów CAD dla Linuksa, ale nie zauważyłem żadnych tendencji do wytwarzania fizycznych elementów za pomocą addytywnego lub substraktywnego CNC.

Dwa odpowiedzi:
#1
+7
Cornelius
2014-04-23 22:14:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje FreeCAD”

  1. Darmowy i open source
  2. Wieloplatformowy
  3. 3D CAD
  4. GUI i linia poleceń
  5. Kompatybilne z plikami utworzonymi przez inne oprogramowanie CAD

FreeCAD to parametryczny modeler 3D. Modelowanie parametryczne umożliwia łatwe modyfikowanie projektu poprzez powrót do historii modelu i zmianę jego parametrów. FreeCAD jest open source (licencja LGPL) i całkowicie modularny, co pozwala na bardzo zaawansowane rozszerzenia i dostosowywanie.

Dla kogo jest FreeCAD?

Użytkownik domowy / hobbysta. Masz projekt, który chcesz zbudować, zbudować lub wydrukować w 3D? Modeluj to we FreeCAD. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w CAD. Nasza społeczność pomoże Ci szybko to zrozumieć!

Z http://www.freecadweb.org/

Zrzut ekranu z jego strona internetowa: enter image description here

Zainstaluj go w systemie Ubuntu Linux za pomocą sudo apt-get install freecad .

#2
+3
Eric S
2017-04-19 21:51:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minęło kilka lat od opublikowania tego pytania i chciałem dodać kolejną, nowszą opcję. Onshape to aplikacja do modelowania brył 3D, która działa w przeglądarce i dlatego jest wieloplatformowa. Działa zadziwiająco dobrze. Nie jest to oprogramowanie typu open source, ale ma bezpłatną opcję do zastosowań niekomercyjnych. Dostępne są doskonałe zasoby edukacyjne, w tym filmy i seminaria internetowe.

enter image description hereTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...