Pytanie:
Dystrybucje oparte na systemie Linux przeznaczone do edycji wideo?
Nicolas Raoul
2014-02-05 09:54:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwielbiam Linuksa, ale stwierdzam, że czasami narzędzia do edycji wideo, które zainstalowałem, ulegają awarii, prawdopodobnie dlatego, że nie skonfigurowałem ich (lub parametrów systemowych) odpowiednio do profesjonalnej edycji wideo.

Jakie dystrybucje oparte na Linuksie są aktualne i przeznaczone do przetwarzania wideo?

To pytanie jest zbyt obszerne przy tak skromnym zestawie wymagań: każda większa dystrybucja Linuksa wystarczy, po prostu zainstaluj oprogramowanie, które chcesz. Jakie dystrybucje wypróbowaliście i w jaki sposób nie były one satysfakcjonujące? Jakie oprogramowanie chcesz uruchomić? Czy sprawdziłeś, czy autorzy tego oprogramowania mają zalecenia, może pośrednio w formie kompilacji dla niektórych dystrybucji?
To pytanie jest omówione w metatątku [Czy rekomendowanie systemów operacyjnych jest dozwolone w tej witrynie?] (Http://meta.softwarerecs.stackexchange.com/questions/11/is-recommending-operating-systems-allowed-on-this- teren)
@Gilles: Poprosiłem o dystrybucje DEDYKOWANE do edycji wideo, więc twoja „jakakolwiek większa odpowiedź na Linuksa” nie jest na temat. „Studio Ubuntu” to świetna odpowiedź. Może istnieć 1 lub 2 inne dystrybucje poświęcone edycji wideo, ale jestem pewien, że nie więcej niż 5, więc „zbyt wiele możliwych odpowiedzi” nie jest ważnym, bliskim powodem. Kompilacje nie wystarczą, ponieważ profesjonalne oprogramowanie zwykle wymaga na początek określonych parametrów jądra i ustawień ulimit. Studio Ubuntu nie istnieje bez powodu.
Jeśli interpretujesz słowo „oddany” dosłownie, odpowiedź brzmi: żadna. Każda dystrybucja pozwoli na przeglądanie stron internetowych, przetwarzanie tekstu itp. Edycja wideo nie wymaga niczego pod względem parametrów, których nie wymagają inne dystrybucje wymagające pamięci. Tak, istnieją dystrybucje ukierunkowane na przetwarzanie wideo - ale nie zdefiniowałeś żadnych wymagań, co sprawia, że ​​twoje pytanie jest zbyt szerokie dla tej witryny.
Jeden odpowiedź:
#1
+7
Johnride
2014-02-05 10:09:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powinieneś wypróbować studio Ubuntu. Nie jest najbardziej aktualny, ale jest dostarczany w pakiecie z większością pakietów, które możesz chcieć.

W przeciwnym razie ArchLinux może być bardzo dobrze skonfigurowany do edycji audio / wideo. Ma interesującą sekcję wiki o profesjonalnym oprogramowaniu audio i możesz mieć prawie każdą aplikację stworzoną dla Linuksa, zarówno w oficjalnych repozytoriach, jak i na AUR. Jednak instalacja za pierwszym razem jest trudniejsza.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...