Pytanie:
Jakiego oprogramowania mogę używać do monitorowania jakości połączenia internetowego?
Tim Post
2014-02-05 15:47:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostatnio miałem wiele problemów z oboma moimi dostawcami Internetu i chciałbym rozpocząć monitorowanie i tworzenie wykresów jakości moich połączeń internetowych. Moim ostatecznym celem jest stworzenie wykresów i danych, które mogę przekazać mojemu dostawcy usług internetowych, aby pomóc im zawęzić, na czym może polegać problem.

Chciałbym czegoś, co ładnie działa w tle Windows 7 z wygodną ikoną na pasku zadań, za pomocą której mogę przeglądać zebrane dane i zmieniać konfigurację programu według potrzeb. Chcę zbierać następujące typy danych:

 • Pingi do różnych definiowanych przeze mnie hostów
 • Czas potrzebny na wykonanie żądania HTTP do różnych hostów, które zdefiniowałem
 • Jak długo trwa pobieranie pliku o wielkości 1 MB w odstępach czasu (aby uzyskać przybliżone oszacowanie szybkości)

Znaczniki czasu byłyby oczywiście krytyczne w rejestrowanych danych . Wyobrażam sobie, że potrafię tworzyć wykresy podobne do tych, które generuje monitor sieci Cacti.

Mam coś, co monitoruje jakość moich połączeń Wi-Fi, Xirrus WiFi inspector i towarzyszący mu gadżet na komputer, ale mierzy to tylko jakość sygnału z mojego routera do mojego komputera, a dane nie są łatwe do utrwalenia. Mimo to ilustruje rodzaj interfejsu, na jaki liczę.

Czy jest coś, co pasuje lub zbliża się do spełnienia tych kryteriów?

Poza napisaniem pliku wsadowego w celu wykonania niezbędnych działań i zaplanowania go, nie wiem, czy istnieje jedno konkretne rozwiązanie. Poza tym mógłbym po prostu być pełen bzdur, ponieważ nie znam plików wsadowych systemu Windows.
Czy rozważałeś zbieranie danych, a może nawet wizualizację na routerze? To, czy jest to możliwe, zależy w dużej mierze od modelu routera.
@Gilles Chciałbym móc. Jedno połączenie zapewnia mi zastrzeżoną jednostkę combo router / modem (z wyjątkowo niesamowitym WiFi, to fajna jednostka)… niestety nie można go włamać. Mógłbym użyć własnego i po prostu traktować ich jak bramę, ale to dodaje kolejny przeskok i musiałbym wyskoczyć na tę samą moc WiFi.
@TimPost, Co masz na myśli, mówiąc * „pobieranie pliku o wielkości 1 MB w odstępach czasu” *? Czy masz na myśli to, że ten plik jest wstępnie określony przez Ciebie? A jaki jest plan, aby odróżnić problem po Twojej stronie od problemu na serwerach hostingowych, do których uzyskujesz dostęp?
Dwa odpowiedzi:
#1
+29
Olli
2014-02-05 20:41:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Palenie ( demo) robi to wszystko. Obejmuje to jednak wiele zastrzeżeń. To nie jest gotowe rozwiązanie dla systemu Windows . Nie testowałem tego w systemie Windows, ale używam wędzenia do dokładnie tego samego celu. Aby uniknąć instalacji w systemie Windows, zobacz na dole tego posta.

 • Dotyczy systemów opartych na Uniksie, więc instalacja w systemie Windows nie jest łatwa.
 • Nie ma GUI. Cała konfiguracja przechodzi do pliku konfiguracyjnego.
 • Wyjście powinno być dostępne poprzez serwer / przeglądarkę internetową. Serwer sieciowy powoduje dodatkowe obciążenie.
 • Skrypt instalacyjny obsługuje tylko palenie 2.2.4, które ma już 7 lat.
  • Ale palenie nie jest aktualizowane bardzo często, 7-letnia wersja jest w zasadzie kompletna.
  • Modyfikacja skryptu instalacyjnego i łatek dla nowszej wersji powinna być łatwa.

Ten stary i prawdopodobnie nieaktualny wpis na blogu zawiera instrukcje instalacji systemu Windows, do których można szybko przywołać poniżej. Wymaga pobrania instalatora / zestawu poprawek, który może zniknąć. Zestaw poprawek zmienia ścieżki z Uniksa na ścieżki Windows.

 1. Zainstaluj perl
 2. Zainstaluj serwer WWW, na przykład wamp
 3. Skonfiguruj obsługę cgi-bin na swoim serwerze internetowym
 4. Pobierz ten instalator / zestaw poprawek
 5. rozpakuj i uruchom perl install \ n \ patch.pl . Pobiera palenie i łata pliki do obsługi systemu Windows.

Poniższe kroki pochodzą z tego wpisu na blogu:

 1. Przetestuj, uruchamiając C: \ smokeping-2.2.4 \ bin \ smokeping.pl na cmd.exe
 2. Poczekaj 15 minut podczas palenia pinguje predefiniowane cele.
 3. Spróbuj otworzyć http://127.0.0.1/cgi-bin/smokeping.pl
 4. Skonfiguruj autostart: dodaj zaplanowane zadanie dla tego samego polecenia i możliwość uruchamiania go przy każdym uruchomieniu.
 5. Zmodyfikuj C: \ smokeping-2.2.4 \ etc \ config.dist , aby odpowiadał twojej konfiguracji. Zrestartuj palenie po zmianach.

Pingowanie przedefiniowanych celów jest domyślnie obsługiwane. W przypadku żądań http istnieje EchoPingHttp.


Alternatywnie możesz zainstalować Linuksa na maszynie wirtualnej. Na przykład zainstaluj Debiana bez środowiska graficznego w VirtualBox. Wykorzystanie dysku jest naprawdę konserwatywne (domyślnie około 3 MB / miejsce docelowe / sondę, z roczną historią). W przypadku pamięci 256 MB wystarczy, jeśli nie planujesz uruchamiać niczego innego. Zaletą tego podejścia jest pobranie najnowszej wersji i uniknięcie łatania palenia i kłopotów z instalacją / konfiguracją.

Instalacja w Debianie:

 sudo apt-get install smokepingsudo vi / etc /smokeping/config.d/Targetssudo /etc/init.d/smokeping reload 

Domyślnie palenie jest dostępne pod adresem http: // virtual_machine_ip / cgi-bin / smokeping. cgi (zastąp virtual_machine_ip adresem IP swojej maszyny wirtualnej). Zauważ, że domyślnie możesz łączyć się z maszynami VirtualBox tylko z systemu operacyjnego hosta, a nie z innego komputera.

Jeszcze inną alternatywą jest zakup Raspberry PI (30 € / 25 $) i zacznij palić na tym. Zwróć uwagę, że migracja plików bazy danych ( Round Robin Database, RRD) do innej architektury procesora nie jest prosta. Jeśli nie masz nic przeciwko utracie historii, nie musisz się tym przejmować.

Nigdy nie przyszło mi do głowy, że zrobienie tego przez Virtual Box, spróbuję dzisiaj. Myślę, że instaluje się po prostu w Debianie.
Wracając nieco później, działa to znakomicie przy użyciu VirtualBox. Utrata / opóźnienie, które uzyskujesz za pomocą wirtualnych kart sieciowych, jest dość pomijalna. Sama maszyna wirtualna może mieć bardzo mały ślad, a także obsługiwać inne funkcje (magazyn FTP, lokalny DNS itp.). Mimo to istnieje duża pustka, którą aplikacja Windows mogłaby wypełnić, gdyby ktoś ją utworzył.
#2
  0
Max
2017-03-18 17:17:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mac

PeakHour
Wydaje się interesujący, chociaż nie został przetestowany:
https://peakhourapp.com/

Windows

Monitor ISP
Zaczęto używać, zapewnia średnie prędkości w dół / w górę + ping, brakuje możliwość tworzenia wykresów w celu wizualizacji wyników w czasie.
http://ispmonitor.be/software/To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...