Pytanie:
Edytor HTML WYSIWYG dla systemu Linux
Ranveer
2014-02-05 14:05:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno przeszedłem z systemu Windows na Ubuntu i jednym z programów, których naprawdę mi brakuje, jest Adobe Dreamweaver. Wino nie daje tak dobrych wrażeń.

Który edytor WYSIWYG (What You See Is What You Get) jest odpowiedni dla Ubuntu (lub ogólnie dla każdej innej dystrybucji Linuksa)?

Integracja z Git byłaby dodatkowym atutem.

Czy masz specjalne wymagania programu Dreamweaver, których potrzebujesz?
Żaden jako taki. Potrzebuję tylko dobrego edytora WYSIWYG z jak największą liczbą funkcji.
Czy ktoś wie, czy tkacz snów działa na winie?
FYI, Wikipedia ma strony z [A] [lista edytorów HTML WYSIWYG] (https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_HTML_editors#WYSIWYG_editors) i [B] a [porównanie edytorów HTML] (https: // en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_HTML_editors).
Innym dobrym miejscem do wyszukania jest https://en.m.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_HTML_editors
Pięć odpowiedzi:
#1
+15
Izzy
2014-02-05 21:33:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zrzuty ekranu KompoZera pokazują go jako prawdziwy edytor WYSIWYG i jest on dostępny dla systemów Linux, OS X i Windows:

KompoZer Zrzut ekranu (źródło: strona domowa KompoZera; kliknij, aby wyświetlić pełny rozmiar)

KompoZer to kompletny system do tworzenia stron internetowych, który łączy plik sieciowy zarządzanie i łatwa w użyciu edycja stron WWW w trybie WYSIWYG.
KompoZer został zaprojektowany tak, aby był niezwykle łatwy w użyciu, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla nietechnicznych użytkowników komputerów, którzy chcą stworzyć atrakcyjną, profesjonalnie wyglądającą witrynę internetową bez konieczności HTML lub kodowanie internetowe.

Aby zainstalować KompoZer na Ubuntu 12.10 i nowszych postępuj zgodnie z tymi instrukcjami.

Czy masz jakieś doświadczenie z KompoZerem?
Nie; Zwykle edytuję swój kod za pomocą „zwykłego edytora tekstu”.
jedno do powiedzenia, KompoZer nie żyje (ostatnia stabilna wersja była w 2007, wersja deweloperska 2010), ale i tak nie znam lepszej
#2
+12
DejanLekic
2014-11-04 23:16:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aktualizacja (20170929): Od zeszłego roku używam niesamowitego IDE Pinegrow ( https://pinegrow.com) i z całego serca go polecam. BlueGriffon, o którym wspomniałem poniżej w mojej odpowiedzi sprzed kilku lat, jest przestarzały i daleko w tyle za Pinegrow w fazie rozwoju.

Polecam BlueGriffon. Jest BEZPŁATNY, bogaty w funkcje, działa na wszystkich głównych platformach i ma wiele dobrych dodatków, niektóre z nich komercyjne. Mam (komercyjną) wtyczkę CSS i jestem z niej bardzo zadowolony. Użyłem KompoZera, zanim znalazłem BlueGriffon. Jestem przekonany, że Amaya nie może konkurować z tymi dwoma.

Dobrą alternatywą jest Eclipse z wtyczką WYSIWYG, jak na przykład „Projekt narzędzi JavaServer Faces (JSF) Tools”, który jest częścią „Eclipse Webtools”.

BlueGriffon UI

Niestety, BlueGriffon nie jest stabilny: gdy tylko kliknę myszką na niektóre części paska sterowania, pojawia się błąd segmentacji.
Niestety, Blue Griffon nie jest oprogramowaniem typu open source ani darmowym. Aha, można pobrać plik wykonywalny i źródło jest dostępne. Ale został wyposażony w jakąkolwiek użyteczną funkcjonalność. Aby program działał, trzeba kupować wtyczki o zamkniętym kodzie źródłowym. Ponadto wydaje się, że porzucił 32-bitowych użytkowników Ubuntu. Mam powody biznesowe, aby utrzymywać firmę na poziomie 12.04LTS tak długo, jak to możliwe, więc jesteśmy na mrozie. Wreszcie, porzucenie API XUL przez Mozillę oznacza, że ​​ten program wraz ze wszystkimi innymi używającymi API XUL umrze. Nie jest to produkt, na który można tracić czas. John
Musiałem zrobić szybką i brudną edycję strony html, a plik binarny, który pobrałem ze strony BlueGriffon, zadziałał dla mnie (Debian jessie). Jednak nie jest dostępny w Debianie / Ubuntu, chociaż istnieje lista Arch na https://www.archlinux.org/packages/community/x86_64/bluegriffon/. Niestety wydaje się, że w Debianie nie ma opłacalnych alternatyw. Przynajmniej nic nie znalazłem.
Ogólnie bardzo podoba mi się Bluegriffon, ale utrzymywałem witrynę zbudowaną przy użyciu stron SSI (pliki shtml), a narzędzie po prostu nie może załadować stron.
Pinegrow nie jest open source ani darmowe. Bezpłatny okres próbny trwa tylko 7 dni.
Nikt nie pytał specjalnie o otwarty lub darmowy edytor ... Przeczytaj OP, proszę.
#3
+7
bhaskarc
2015-08-07 00:04:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aktualizuj

Ta odpowiedź jest już nieaktualna. Jak poinformował w komentarzu @Dorian, nie można go już używać do normalnego tworzenia stron internetowych.

Google Web Designer to edytor HTML typu WYSIWYG i wiele więcej. enter image description here

Projekt jest obecnie w wersji beta i jest dostępny dla następujących dystrybucji Linuksa:

  • Ubuntu
  • Debian
  • OpenSuSE
  • Fedora

Oto oficjalny link do pobrania

Obecna wersja Google Web Designer służy tylko do tworzenia reklam w witrynie. Nie służy do tworzenia całej witryny.
@Dorian - Tak, masz rację. Zmieniły się od czasu wydania wersji beta. Zaktualizowałem odpowiedź
Google Chrome Webdesigner może pracować tylko ze stronami html, które są również utworzone za pomocą aplikacji, nie możesz edytować żadnego dokumentu HTML.
Wygląda na to, że jest skonfigurowany do edytowania reklam.
#4
+6
MadTux
2014-02-06 00:43:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Amaya to oficjalny internetowy edytor WYSIWYG firmy W3C. Jest to open source i, sądząc po zrzutach ekranu, jest wystarczająco konfigurowalny. Na wszelki wypadek obsługuje również OSX i Windows.

Amaya UI

Na stronie głównej jest to opisane w ten sposób:

Amaya to edytor WWW, czyli narzędzie służące do tworzenia i aktualizowania dokumentów bezpośrednio w sieci. Funkcje przeglądania są płynnie zintegrowane z funkcjami edycji i dostępu zdalnego w jednolitym środowisku. Jest to zgodne z pierwotną wizją sieci jako przestrzeni współpracy, a nie tylko jednostronnego medium publikowania.

Właśnie próbowałem zainstalować go na Debianie 7.9 (wheezy) bez skutku (niespełniona zależność od starszej biblioteki ssl). Kompilacja ze źródła również kończy się niepowodzeniem (OpenGL nie może zostać wykryty przez konfigurację). Wygląda na to, że nie jest konserwowany.
@a1an Właściwie to nie używałem, więc tak naprawdę nie wiem. Szczerze mówiąc, prawdopodobnie użyłbym Kompozera na twoim miejscu: P
Mówi, że obsługuje html4 (tylko). Nie jest całkiem stary. Dzięki, może nadal być dobry do niektórych rzeczy.
#5
  0
Elliptical view
2020-06-29 05:07:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Program do zapisywania LibreOffice (LO Writer) może zająć trochę czasu. Może, ale nie musi, spełniać Twoje potrzeby. To nie jest tkacz snów, ale może tworzyć html.

Na przykład może edytować strony GNU Info html, dzięki czemu mogę dodawać własne notatki i komentarze lub wyróżniać te strony jak je czytam.

Zwróć uwagę na style akapitów, ponieważ prawdopodobnie będziesz musiał zmienić styl swojej strony za pomocą ustawień stylów LibreOffice (nazywają to „Formatowaniem”). Formatujesz różne style.

enter image description here

(To, co tutaj zrobiłem, właśnie przeszedłem na stronę w Internecie, a następnie zapisałem w * .html, a następnie otwórz go w LibreOffice.)

WSKAZÓWKA: włącz nawigator (Menu | Widok | Nawigator lub F5), aby móc przeskakiwać po stronach przy użyciu wewnętrznych linków i kotwic, w tym kopii zapasowych do wcześniejszych kotwic.

screen shot

Podręcznik do wersji 6 w formacie pdf

Najlepsze miejsce aby uzyskać pomoc dotyczącą LO, przejdź do ask.libreoffice.org.

Również jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego LibreOffice, przejdź do źródła arkuszy kalkulacyjnych i bazy danych również frontendy.


Pamiętaj, że nowoczesny HTML5 z css i javascript to ostatecznie bardzo złożona sprawa. Prawdopodobnie dlatego większość edytorów html kosztuje. Radzę zacząć od prostoty i zająć się bardziej złożonymi rzeczami.


(Przy okazji, ja też przeniosłem się z Windows na GNU / Linuksa i cieszę się, że mój ruch, ale z niektórymi rzeczami było to wyzwanie, a dla innych stroma krzywa uczenia się, ale naprawdę wspaniałe, jeśli chodzi o pisanie skryptów powłoki i wszechstronność!

Korzystałem również z lepszych edytorów w systemie Windows zarówno html, text, jak i CAD, za którymi bardzo tęsknię. Dzisiaj mam podwójny system rozruchowy, aby podczas przechodzenia uzyskać dostęp do niektórych starych narzędzi.

Stopniowo nauczyłem się pracować z tym, co daje, i próbuję ulepszyć to, co wymaga trochę miłości. Odkryłem, że wiele wspaniałych rzeczy działa pod Linuksem. Cieszę się, że inni też się przełączają.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...