Pytanie:
Synchronizujesz pliki między komputerami?
Olli
2014-02-05 05:18:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam trzy komputery (2x OS X i 1x Ubuntu) i tablet z Androidem. Próbuję znaleźć narzędzie do automatycznej synchronizacji plików między komputerami i tabletem. Kopie zapasowe są obsługiwane osobno, więc nie ma potrzeby przechowywania wersji.

Ponad 100 GB plików powinno być synchronizowanych między komputerami, a kilka gigabajtów między komputerami i tabletami. Dlatego usługi takie jak Dropbox, Dysk Google czy OneDrive nie są zbyt praktyczne, ponieważ cena jest stosunkowo wysoka. Ponadto nie potrzebuję ani nie chcę synchronizacji w chmurze, ponieważ synchronizacja takiej ilości danych przez Internet zajmuje sporo czasu (i pieniędzy, w zależności od lokalizacji).

Z powodzeniem korzystałem z [Gluster] (http://www.gluster.org/), aby synchronizować duże pliki między serwerami. Działa na Linuksie i OS X, ale nie na Androidzie. Jednak ** z pewnością ** nie jest przyjazny dla użytkownika i wymaga znacznej ilości ręcznej konfiguracji.
Dysk Google oferuje teraz abonament 200 GB, więc cena może już nie stanowić problemu.
Sześć odpowiedzi:
#1
+27
Olli
2014-02-05 05:29:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bittorrent Sync ( wikipedia) wydaje się pasować raczej dobrze. Automatycznie synchronizuje pliki między urządzeniami, gdy tylko jest dostępne połączenie, obsługuje kolizje, jeśli wystąpią, i jest kompatybilny między innymi z systemami Linux, Android, OS X i Windows. Nie wymaga dostępu do centralnego serwera (ani konkretnego laptopa).

Z drugiej strony jest to nadal wersja beta i może zostać wycofana. Jednak najnowsze wiadomości mówią, że jego baza użytkowników przekroczyła już 2 miliony, więc zaprzestanie prawdopodobnie nie jest największym ryzykiem.


Moje dotychczasowe doświadczenia:

 • Wydaje się działać zaskakująco dobrze.
 • Synchronizacja z telefonem nie zawsze działa bez ręcznego uruchomienia aplikacji. To też może być tylko moja niecierpliwość.
 • Aktywna synchronizacja (dodawanie nowych plików) w telefonie zużywa sporo baterii. Jest to jednak oczekiwane, ponieważ wymaga to raczej dużych zasobów (zapobieganie uśpieniu, pisanie do flashowania i utrzymywanie aktywności Wi-Fi). To był jedyny problem podczas początkowej synchronizacji (dodawanie 10 GB zdjęć).
 • Wydajność w sieci LAN / Wi-Fi jest dobra. Łatwo i stale nasyca sieć. Istnieją opcje ograniczenia szybkości wysyłania i pobierania.
 • Zegary muszą być zsynchronizowane (względnie dobrze, + -5 min jest tolerowane), w przeciwnym razie synchronizacja nie będzie działać.
 • Konfigurowanie współdzielonych foldery jest łatwe, ale nie ma sposobu, aby wykluczyć część zawartości (na przykład pliki tymczasowe).
 • Oprócz synchronizacji komputerów domowych i telefonu używam teraz synchronizacji do publikowania plików na moim serwerze. Kiedy coś udostępniam, zapisuję / eksportuję to do zsynchronizowanego folderu i jest automatycznie pobierane na serwer. Łatwiejsze / szybsze niż ręczne uruchamianie sftp.
Dodałbym również, że działa to na prawie * wszystkim * - z powodzeniem uruchomiłem kompilację Arm na raspberry pi i działałaby na wielu innych systemach opartych na ramionach, w tym NASach.
Nie jestem pewien, czy to jest w porządku, czy nie, ale właśnie ukradłem twoją odpowiedź i opublikowałem nieco zmodyfikowaną wersję pod adresem http://softwarerecs.stackexchange.com/questions/3255. Czy jest jakaś reguła na ten temat? Mogę to usunąć, jeśli chcesz to opublikować samodzielnie. Twoje zdrowie :-)
@NicolasRaoul nie wiem - nie rozumiem, dlaczego nie możesz, zwłaszcza gdy podajesz atrybucję.
W jaki sposób Bittorrent Sync rozwiązuje konflikty?
[Syncthing] (https://syncthing.net/) to alternatywa typu open source dla Bittorrent Sync (obecnie Resilio)
#2
+15
Izzy
2014-02-05 13:11:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz zsynchronizować swoje urządzenia przez SSH:

 • na komputerach z systemem Linux i MacOS, używając rsync i zaplanować to przez Cron
 • na Androidzie jest np FolderSync, który obsługuje SSH (i kilka innych protokołów, w tym FTP i kilka usług w chmurze, więc może służyć również do innych celów). Dostarcza własnego harmonogramu, ale w wersji płatnej może być również kontrolowany przez Tasker.

FolderSync menu FolderSync: Define FolderPairs FolderSync FolderPairs
FolderSync Zrzuty ekranu: Strona główna, zdefiniuj pary folderów , zdefiniowane pary folderów (źródło: Google Play; obrazy kliknięć dla większych wariantów)


Moje osobiste doświadczenia

Używam FolderSync na wszystkich moich urządzeniach z Androidem, np mieć moje ( Titanium Backup / AppMonster ) kopie zapasowe przechowywane na moim komputerze, a także synchronizować moje dane z dziennika roboczego. Początkowo napotkałem problemy z jednokierunkową synchronizacją tego ostatniego (nie pamiętam dokładnie szczegółów); ale wydaje się, że przejście na dwukierunkowe rozwiązało również te problemy. Zintegrowany harmonogram budzi urządzenie co 5 minut, aby sprawdzić, czy jest coś do zrobienia, nawet jeśli masz zaplanowane tylko jedno codzienne wydarzenie - dlatego wyłączyłem to i użyj Taskera , aby uruchomić synchronizację. Po skonfigurowaniu czasami nawet zapominam, że tam jest: działa płynnie, a ilekroć potrzebuję dostępu do moich danych z komputera, są po prostu dostępne i aktualne (np. Podczas przygotowywania grafiku na podstawie danych utworzonych na urządzeniu z Androidem) .

Nie trzeba mówić o niezawodności Crona (nigdy mnie nie zawiodło). Używam rsync na moich komputerach z Linuksem do wielu rzeczy - ale głównie jednokierunkowych; więc nie mogę dzielić się doświadczeniami z synchronizacji bi-di. Jeśli chodzi o to, co z nim synchronizuję (a to dużo), jestem z tego bardzo zadowolony. Linia poleceń może wymagać trochę nauki na temat parametrów i których użyć, kiedy; Skonfigurowałem własne skrypty do określonych celów, więc nie muszę pamiętać wszystkich opcji.

#3
+12
mirabilos
2014-02-05 05:23:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dzięki git-Annex i git-Annex-assistant możesz synchronizować pliki między nimi wszystkimi (i nie tylko), a nawet powiedzieć mu takie rzeczy, jak „dla tego podzbioru pliki, upewnij się, że jest zawsze na co najmniej dwóch komputerach, ale co najwyżej na jednym tablecie ”i inne, praktycznie dowolne reguły. git-Annex-assistant to „przyjazna dla użytkownika” strona narzędzia wiersza poleceń git-extending git-Annex , w tym Android, Web i inne interfejsy. Chociaż może nie być jeszcze w pełni stabilny we wszystkich wersjach, joeyh aktywnie nad nim pracuje, więc z czasem będzie jeszcze lepszy, zwłaszcza, że ​​więcej osób będzie go używać / testować.

(Połączyłem się z strona kickstarter, mimo że asystent jest już finansowany i rozwijany przez ponad rok, ponieważ ma wiele linków i niesamowitych szczegółów.)

Sam z niego korzystałem (git-Annex, jeszcze nie asystent ) i jest to przydatne narzędzie, ale czasami trzeba pomyśleć za rogiem, aby wykorzystać go w pełni (ale wtedy można z nim robić rzeczy, o których nawet autor nie pomyślał; na przykład zamiennik OwnCloud, który działał nawet lepiej). Żadnych problemów z kompatybilnością, tylko z jednym lub drugim rzadkim błędem. Regresje zdarzały się, ale jeszcze rzadziej i zwykle były szybko naprawiane. Deweloper jest bardzo przystępny.

Sprawdzę to. Jednak obsługa Androida nie wydaje się być zbyt stabilna.
Czy używałeś git-Annex (-assistant)? Czy faktycznie możesz to polecić? Coś dobrego / złego? Jest aktywnie rozwijany, czy napotkano jakiekolwiek problemy / regresje z kompatybilnością wsteczną?
To rozwiązanie składa się z wielu ruchomych części, ale gdy wszystkie obracają się, wynik jest dość spektakularnie wszechstronny. Jest to zdecydowanie rozwiązanie tego problemu „weź ciastko i zjedz go”.
#4
+12
Gilles 'SO- stop being evil'
2014-02-05 07:13:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Unison to synchronizator plików. Dobrze jest synchronizować pliki między dwoma komputerami, gdzie można je modyfikować na dowolnym z dwóch komputerów. Jeśli Twoje wymagania to „rsync, tylko dwa sposoby”, to Unison jest dokładnie tym, czego szukasz.

W przypadku więcej niż dwóch maszyn użyj wzoru gwiazdy: jednej centralnej maszyny, z którą synchronizują się wszystkie inne .

Używam Unison w ten sposób od jego wczesnych dni (w Linuksie i sporadycznie Windows) i nie widziałem alternatywy, która wydawałaby się rozwiązać ten sam problem. Rozproszone systemy kontroli wersji (Mercurial, Bazaar, Git,…) mogą również wykonywać synchronizację plików jako efekt uboczny, ale są o wiele bardziej ciężkie: są przydatne, jeśli masz zamiar wykonać poważną pracę z plikami na każdym z nich

Unison może być używany zarówno z linii poleceń, jak iz prostego GUI. Działa na Linuksie, OSX i innych wariantach Uniksa, a także w systemie Windows. Aby zsynchronizować się z tabletem z Androidem, możesz użyć natywnego portu Androida (który jest dostarczany z serwerem SSH) z opcjonalnym graficznym interfejsem użytkownika.

Cóż, wymaganiem nie jest „rsync, tylko dwa sposoby”. Od wzoru gwiazdy wymaga, aby centralna maszyna była zawsze (lub prawie zawsze) dostępna.
@Olli Bez wzoru gwiazdy trudno będzie uniknąć konfliktów. Unison ostrzega przed konfliktami, ale tak naprawdę nie pomaga w ich rozwiązywaniu. Aby mieć szansę na rozwiązanie konfliktów, korzystasz z oprogramowania do kontroli wersji (np. [Oparte na git] (http://softwarerecs.stackexchange.com/a/131)), które jest potężniejsze, ale trudniejsze w użyciu.
W przypadku wzoru gwiazdy będzie ciężko z konfliktami, jeśli pliki są modyfikowane jednocześnie. Wzór gwiazdy w ogóle tego nie naprawia.
Ponadto git-Annex (lub ogólnie git) pomaga w rozwiązywaniu konfliktów (w porównaniu z tym, co robi Unison) tylko wtedy, gdy możliwe jest scalanie plików. Co nie ma miejsca w przypadku np. Zdjęć lub filmów.
Czy użyłeś do tego Unison? Czy wiesz, że to działa dobrze? Czy faktycznie możesz to polecić? Jaki jest port Androida?
@Olli Zobacz moją edycję. Nie jestem przekonany (http://meta.softwarerecs.stackexchange.com/questions/326/how-important-is-personal-experience), że takie subiektywne rekomendacje są tak dobrym pomysłem, że również zachęcają do szaleństwa, ale ok, jeśli chcesz, masz to.
Chciałbym wskazać na [ten post meta] (http://meta.softwarerecs.stackexchange.com/questions/86/youre-doing-it-all-wrong), który wydaje się przyciągać sporo głosów poparcia - „Dobre odpowiedzi na tej stronie będą miały formę uczciwych referencji, które dzielą się z czymś doświadczeniem z pierwszej ręki ”- na tej podstawie opowiadanie (odpowiednich) osobistych doświadczeń jest ważne, ponieważ w przeciwnym razie po prostu„ znalazłem hit Google, który mówi, że to dobre oprogramowanie ” . Dzięki za aktualizacje.
Gorąco polecam [Termux] (https://termux.com), ponieważ zawiera w pełni funkcjonalny serwer OpenSSH (w przeciwieństwie do wielu aplikacji * serwera SSH * w sklepie) i działa [standardowy plik binarny Unison skompilowany dla Androida] (https: // github. com / vovcacik / unison-build-scripts).
#5
+3
leventov
2014-02-07 02:24:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyłem GoodSync ( wiki), aby zsynchronizować ogromne katalogi między dwoma pulpitami Windows i jednym Ubuntu. Zadeklarowano również wsparcie dla komputerów Mac i Android. Co mi się osobiście podobało:

 • dużo harmonogramów / w tym / wykluczających katalogi / wzorce / strategie konfliktów / hierarchiczne zadania / jakiekolwiek ustawienia / konfiguracje.

 • ładna wizualizacja postępu synchronizacji

GoodSync Window with Right Click Menu

 • to działa (już niezbyt źle, jeśli chodzi o synchronizację oprogramowania).

Jest to jednak oprogramowanie komercyjne, a nie tanie (40 $ za Maca po 30-dniowym okresie próbnym).

Nie wiedziałem o tym, dzięki za sugestię. Chociaż nie zadeklarowałem tego wyraźnie, 120 USD (jedna licencja na urządzenie) to dla mnie trochę za dużo, ponieważ istnieją darmowe alternatywy.
#6
+1
Anil Natha
2014-02-12 05:17:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam Chronosync od kilku lat w pracy, aby zsynchronizować komputery z systemem OS X i ogólnie działa dobrze. Jest obecnie dostępny dla platformy OS X. Pełną listę funkcji można znaleźć tutaj. Z pewnością możesz go użyć do synchronizacji plików w systemie Ubuntu, jeśli skonfigurujesz do niego dostęp z komputerów z systemem OS X.

Niektóre z podstawowych funkcji, które zapewnia, to ręczna lub automatyczna synchronizacja, filtrowanie, specjalna obsługa plików , synchronizacja usuwania plików i wiele innych funkcji. I jest zaskakująco tani - kosztuje 40 USD za jedną licencję.

Nie mam telefonu z Androidem, więc nie mam pewności, jak podłączyć telefon z Androidem do komputera z systemem OS X, ale jeśli jest zamontowany jako dysku, nie ma powodu, dla którego nie mógłbyś użyć tego oprogramowania do synchronizacji danych, ale chciałem przynajmniej udostępnić Ci ten program na wypadek, gdyby pomógł Ci osiągnąć to, czego szukasz. Pozdrawiam.



To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...