Pytanie:
GUI dla Git i Mercurial w systemie Linux (podobny do Atlassian SourceTree)
Renier
2014-02-05 14:21:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szukam aplikacji lub oprogramowania podobnego do Atlassian SourceTree dla systemu Linux (Ubuntu). SourceTree to nakładka GUI dla Git i Mercurial, zaprojektowana z myślą o łatwości użytkowania.

Wiem, że SourceTree nie zostanie wkrótce przeniesiony na Linuksa, więc jakie są alternatywy, których mogę użyć, że mają podobną funkcjonalność do SourceTree?

Specyfikacja SourceTree:

Full-Powered DVCS

SourceTree upraszcza interakcję z Repozytoria Git i Hg, dzięki czemu możesz skupić się na kodowaniu. Zarządzaj wszystkimi repozytoriami, hostowanymi lub lokalnymi, za pomocą prostego interfejsu SourceTree.

Idealne dla początkujących

Uprość DVCS dla swojego zespołu. SourceTree może przyspieszyć wszystkich dzięki Git i Mercurial.

 • Zatwierdzaj, wypychaj, wyciągaj i scalaj zmiany łatwo jednym kliknięciem przycisku
 • Organizuj repozytoria za pomocą intuicyjnego okna zakładek
 • Wizualizuj, jak praca zmienia się w czasie dzięki widokowi dziennika SourceTree.

Wystarczająco potężny dla ekspertów

Spraw, aby zaawansowani programiści Git i Mercurial byli jeszcze bardziej produktywni. Przejrzyj wychodzące i przychodzące zestawy zmian, wybierz najlepsze dla siebie gałęzie, obsługę poprawek, rebase, stash, shelve i wiele więcej.

Git-flow i Hg-flow po wyjęciu z pudełka

Z łatwością korzystaj z Git-flow i Hg-flow. Utrzymuj czystość repozytoriów i wydajniejszy rozwój dzięki intuicyjnemu interfejsowi SourceTree do „rozgałęzionego” modelu rozwoju Git i Hg. Spójny proces rozwoju od razu po wyjęciu z pudełka.


Przepraszam, jeśli nie byłem pewien.

Potrzebuję wsparcia dla Git. Używam też Git-flow tak, chcę łatwego w użyciu. Musi również obsługiwać DVCS. Reszta funkcji, czyli integracja z moim ulubionym edytorem, byłaby bonusem, ale nie jest wymagana.

Prawie potrzebuję narzędzia, którego mogę używać do zatwierdzania, wysyłania, tworzenia żądań ściągania, potrzebuję możliwości ponownego bazowania, Git-flow jest koniecznością, Scal gałęzie i muszę być w stanie przechowywać swoją pracę ...

Z jakich funkcji SourceTree korzystasz? Nie jest dobrze, jeśli ktoś poleca alternatywę, która jest dobra dla niektórych funkcji, których nie używasz, ale brakuje funkcji, które są dla Ciebie krytyczne. Na przykład, czy potrzebujesz obsługi Git, Hg czy obu? Myślę, że potrzebujesz łatwego w użyciu interfejsu GUI, jakie przepływy pracy i funkcje musi on obsługiwać? Czy wymaga integracji z Twoim ulubionym edytorem, ulubionym narzędziem porównywania, systemem kompilacji, systemem wydań itp.?
@Gilles Potrzebuję wsparcia dla Git. Używam również Git-flow, przepraszam, jeśli byłem niejasny ... cóż, tak, chcę łatwego w użyciu GUI, musi również obsługiwać DVCS. Reszta funkcjonalności, czyli integracja z moim ulubionym edytorem byłaby bonusem, ale nie jest wymagana ...
Edytuj swoje pytanie, aby odzwierciedlić, że używasz git (więc narzędzie obsługujące tylko hg nie pomogłoby) i wyjaśnić, jakich funkcji oczekujesz poza obsługą git-flow.
Trzy odpowiedzi:
#1
+10
jokerdino
2014-02-05 22:15:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Generalnie używam gitg. Jest to klient GTK do przeglądania i interakcji z repozytoriami git. Jest to prosty w obsłudze graficzny interfejs użytkownika, który powstał jako zamiennik GNOME dla Gitx.

gitg

Niektóre z funkcji gitg:

 • Szybki przegląd historii logów.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy opcję tworzenia gałęzi, tagów i zatwierdzeń wyboru.
 • Łatwe wprowadzanie i cofanie zmian

I wady ...

 • Nie obsługuje Mercurial (który moim zdaniem nie jest dla ciebie przełomem).
 • Nie mogę scalić gałęzi
 • Brak integracji z git-flow, o którym wiem.
 • Nie możesz wypychać ani pobierać zmian z repozytorium. Nadal możesz pobierać zmiany i kontynuować z tego miejsca.
 • Obecnie brak obsługi zmiany bazy.
 • Nie można zmienić nazwy ani usunąć gałęzi i tagów.

Nie zamierzam twierdzić, że jest to zamiennik SourceTree, ponieważ, cóż, nie jest dość potężny.

#2
+7
Moshe Katz
2014-04-08 07:39:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam SmartGit. Kosztuje 80 USD , ale jest bezpłatny do użytku niekomercyjnego . Jest oparty na Javie, więc może być używany w systemach Windows, Mac i Linux. Oprócz obsługi wszystkich typowych funkcji Git, obsługuje Git-flow i ma opcjonalną integrację z kilkoma usługami hostingowymi Git i Hg (Mercurial), w tym Github i Bitbucket.

#3
+1
JasonPlutext
2017-08-19 07:47:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lubię SmartGit i GitKraken, ponieważ oba mają funkcję „fragmentu sceny” (podobną do SourceTree), która pozwala ci wybrać, które zmiany w danym pliku mają zostać zatwierdzone. Uważam to za bardzo przydatne, gdy pracuję nad różnymi poprawkami / funkcjami w tym samym czasie w jednej gałęzi.

Rzuciłem okiem na GitKraken i jest całkiem niezły, jest to najlepszy i najbliższy klient git do SourceTree, jakiego znalazłem. i to też jest ładne.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...