Pytanie:
Alternatywa QuakeLive w systemie Linux
MᴀʀɪᴜsᴢS
2014-02-05 20:15:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wymagania

 • Łatwa instalacja w Fedorze (RPM) lub instalatorze
 • Gra wieloosobowa z dostępnymi graczami online
 • Niskie wymagania sprzętowe - powinny działać Intel Gfx jak QuakeLive
 • Miło mieć podobny styl gry

Pytam, ponieważ QuakeLive nie jest już dostępny na Linuksie.

Ponieważ jest to prośba o grę, czy dotyczy to tematu? Trwa [meta dyskusja] (http://meta.softwarerecs.stackexchange.com/questions/51/would-video-game-related-question-be-ontopic) na temat pytań dotyczących gier.
To pytanie jest niezwiązane z tematem, ponieważ nie szuka rozwiązania problemu. W różnych meta dyskusjach zdefiniowaliśmy, że „zabijanie nudy” nie jest problemem, który jesteśmy w stanie rozwiązać. Głównym powodem jest to, że na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie.
Dwa odpowiedzi:
#1
+8
Angelo Fuchs
2014-02-16 01:15:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Świetnie się bawiłem grając w Sauerbraten (Cube 2). Jest darmowy i open source wraz z serwerem.

Grafika jest dobra, a sterowanie płynne. Nigdy nie instalowałem części serwerowej, ale część klienta była bardzo intuicyjna, więc podejrzewam, że serwer też jest.

Grałem w grę ~ 2005 na zwykłym (tj. Niezoptymalizowanym dla gier) komputerze, więc prawdopodobnie działa również na twoim sprzęcie.

Gra jest klasyczną strzelanką pierwszoosobową dla wielu graczy. Ma tryb dla pojedynczego gracza, ale zawsze uważałem go bardziej za samouczek.

Kilka zrzutów ekranu z ich witryny internetowej:

Screenshot 1 Screenshot 2 Screenshot 3

#2
+4
Franck Dernoncourt
2014-03-03 00:06:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

su -c "yum install openarena"

Kiedy grałem w FPS, bardzo lubiłem OpenArena.

 • Został zaprojektowany tak, aby był bardzo podobny do Quake III Arena (która z kolei jest bardzo zbliżona do Quake Live)
 • Osobiście czułem wrażenia bardzo zbliżone do tych, które miał w Quake III Arena (której gra jest z kolei bardzo zbliżona do Quake Live)
 • Jest również dostępny z domyślnych repozytoriów wielu dystrybucji Linuksa, w tym Fedory.
 • Gra została wydana dziesięć lat temu, więc powinna być w porządku ze sprzętem

enter image description here

enter image description here

Więcej o wymaganiach systemowych : http://openarena.wikia.com/wiki/LinuxInstall#Linux

Wymagania systemowe

 • Minimalne
 • Procesor Pentium II 233 MHz / AMD K6-2 300 MHz lub równie mocny
 • 64 MB pamięci systemowej
 • Karta graficzna obsługująca OpenGL z 16 MB pamięci wideo. (Voodoo Banshee, TNT i więcej) 300 MB miejsca na dysku twardym

Teoretycznie gra może działać na dowolnym procesorze klasy Pentium z Voodoo2, ale nie spodziewaj się dużej wydajności powyżej 20 klatek na sekundę i spodziewaj się, że czas ładowania wyniesie ponad minutę.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, musisz mieć zainstalowane przyspieszone sterowniki dla swojej karty graficznej. Może to wymagać użycia nie do końca otwartych sterowników NVIDIA dla kart NVIDIA. Oznacza to również, że niektóre karty graficzne mogą nie działać, nawet jeśli spełniają powyższe wymagania minimalne.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...