Pytanie:
Oprogramowanie do wypisywania kilku słów w utworze
kmort
2014-02-05 11:15:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szukam darmowego (miejmy nadzieję) oprogramowania open source, które pozwoli mi usunąć (lub zamienić / wyciszyć) kilka wybranych słów w mojej muzyce. (Chciałbym, żeby artysta wydał radiową wersję tej konkretnej piosenki!)

Chciałbym po prostu usunąć same słowa bez niszczenia muzyki. Rozumiem, że nie jest to łatwe i nie spodziewam się, że automatycznie przeskanuje muzykę i sam się zorientuje.

Udaję, że nie podoba mi się słowo „róża” w mojej muzyce. Gdyby tekst brzmiał „Każda róża ma cierń”, chciałbym móc ręcznie przewinąć do odpowiedniego miejsca w utworze, zobaczyć graficzną reprezentację spektrum dźwięku i wyciąć wokale tylko na czas, gdy piosenkarz śpiewa "Róża". Rezultatem byłby „Every _ _ has its thorn” bez niekorzystnego wpływu na oryginalną synchronizację.

Myślę, że szukam potężnego oprogramowania do edycji utworów o otwartym kodzie źródłowym. Idealnie byłoby, gdyby był w stanie obsłużyć format MP3. Chcę to zrobić w 64-bitowym systemie Windows 7, ale nie mam nic przeciwko Linuksowi.

Istnieje wolne oprogramowanie, które może to zrobić przy odrobinie olinowania, jakiej platformy (systemu operacyjnego / architektury) używasz?
@TimPost Dobra rozmowa. Zaktualizowałem pytanie, w tym OS. Preferowany system Windows 7 w wersji 64-bitowej, ale Linux wystarczy.
Jeden odpowiedź:
#1
+15
Steve Barnes
2014-02-05 12:48:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Audacity jest bezpłatne, wieloplatformowe (Windows, Mac i Linux) i ma wszystko, o co prosiłeś, ale jest wiele opcji do tego rodzaju pracy - możesz łatwo wyciszyć lub sygnał dźwiękowy wybranej sekcji.

Jeśli piosenkarz jest nagrany w centrum bez echa, narzędzie do usuwania wtyczki wokalu może być dużą pomocą. Nie jestem pewien, czy przetworzy tylko wybraną sekcję, czy cały utwór, ale nawet cały utwór możesz spróbować usunąć go z kopii, dodając kopię jako dwa nowe utwory, a następnie miksować krzyżowo w odpowiednich ścieżkę i nagrywanie ścieżki, na której mówisz w „obraźliwych” sekcjach, a następnie wykorzystujesz ją jako ścieżkę kontrolną.

Obsługiwane typy plików: WAV, AIFF, FLAC, MP2, MP3 lub Ogg Vorbis pliki dźwiękowe. Dzięki ffmpeg możesz także importować i eksportować AC3, M4A / M4R (AAC) i WMA oraz ścieżkę dźwiękową z plików wideo.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...