Pytanie:
Łatwe w użyciu wieloplatformowe narzędzie do retuszowania zdjęć?
Olli
2014-02-05 04:59:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbuję znaleźć dobre, wieloplatformowe narzędzie do retuszowania zdjęć, które nie jest tak wydajne, drogie i skomplikowane jak Photoshop. Nie musi to być darmowe, ale ponad 100 € zaczyna boleć zbyt mocno.

Przydatne - coś w rodzaju „obowiązkowej” - funkcje obejmują

 • Selektor balansu bieli
 • Kontrola jasności i kontrastu
 • Dobre narzędzie do przycinania
 • Przejrzystość, jaskrawość i nasycenie
 • Redukcja szumów
 • Ustawienia wstępne dla różne ustawienia

Czynności takie jak katalogowanie, pokazy slajdów i korekty profilu obiektywu są całkowicie opcjonalne - preferowane jest coś prostego. Ponieważ jest to przeznaczone do edycji zdjęć , obsługa wektorów oczywiście nie jest potrzebna.

Trzy odpowiedzi:
#1
+14
Undo
2014-02-05 05:58:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

GIMP jest niesamowity

GIMP UI with Change Foreground Color Editor open

Ogólnie kocham GIMP. To był jedyny program do edycji zdjęć, z którego korzystałem od lat (ponieważ nie stać mnie na PS).

Jest również niewiarygodnie skomplikowany w użyciu do każdego prostego zadania. Ale zgadzam się, jest niesamowity w porównaniu z ceną PS.
Nie sądzę, żeby to było skomplikowane, ale prawdopodobnie dlatego, że jestem do tego przyzwyczajony.
#2
+7
allquixotic
2014-02-05 05:15:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pinta może robić, co chcesz. Został ostatnio wydany 27 września 2012 r., Co jest w porządku (ale nie świetny) dla projektu open source i nie jest na tyle przestarzały, aby sugerować, że został całkowicie porzucony. Ma to być wirtualny klon Paint.NET.

Wygląda na to, że ma bardzo dobre narzędzie do przycinania i obsługę warstw, nasycenie, jasność itp., więc może to być twój problem. Nie mogę mówić o jego wadliwości lub niezawodności na żadnej konkretnej platformie; będziesz musiał tego spróbować. To FOSS, więc nie masz nic do stracenia.

Dzięki! Spróbuję tego i skomentuję, gdy dowiem się więcej.
#3
+7
danijelc
2014-02-10 01:53:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako rozwiązanie wieloplatformowe (Windows / Macintosh / Linux) sugerowałbym Corel AfterShot Pro, który jest szybkim, kompresującym i responsywnym narzędziem do retuszowania zdjęć. AfterShot Pro nie jest darmowy, ale kosztuje 99,99 $. Zwróć uwagę, że w momencie pisania tej specjalnej oferty z AfterShot Pro w cenie 49,99 USD jest dostępna. Dobrze, że dostępna jest również wersja próbna, więc oprogramowanie można sprawdzić przed zakupem.

Aktualizacja z innego innego oprogramowania do re-touchów jest dostępna w momencie pisania za 39,99 USD - Aby kupić wersję aktualizacyjną tego produktu, musisz posiadać poprzednią licencjonowaną wersję: Bibble Pro lub Lite 5, Corel® Paint Shop Pro® Photo X2 lub nowszy, Adobe® Lightroom® lub Apple® Aperture®.

AfterShot Pro UI

AfterShot Pro oferuje różne ustawienia wstępne i narzędzia, między innymi zwykłe:

 • hue,
 • luminancja,
 • kontrast,
 • ekspozycja,
 • nasycenie,
 • światła,
 • ostrość,
 • przycinanie,
 • obracanie,

Warto wspomnieć, że oprogramowanie ma również wyspecjalizowane ustawienia / narzędzia, takie jak Noise Ninja, potężny system redukcji szumów i Idealnie wyczyść rodzaj jednego przycisku / czynności, aby dostosować balans bieli, ekspozycję i kontrast. Moim zdaniem Noise ninja jest bardzo dobrym narzędziem do usuwania hałasu, jeśli nie najlepszym, z którym grałem. Opcja Perfectly Clear jest podobna do funkcji automatycznej widocznej w różnych programach do retuszu zdjęć (zwróć uwagę, że Aftershoot Pro oferuje automatyczne kolory i funkcje automatycznego poziomowania), ale dostosowuje kilka ustawień wstępnych w jednym kroku i często oferuje świetne punkt wyjścia do ponownego dotknięcia fotografii, przyspieszenia jej rozwoju, uznałem ją za bardzo przydatną.

Aktualizacja; Od czasu usunięcia Aftershoot Pro wersji 1.1.1.10 Noise Ninja z oprogramowania

Wymagania systemowe Windows®:

 Microsoft® Windows® 7, Windows Vista®, Windows XP z zainstalowanymi najnowszymi dodatkami Service Pack (wersja 32- lub 64-bitowa) Intel® Pentium ® 4 lub nowszy albo AMD Athlon ™ 64 lub nowszy 2 GB RAM
250 MB miejsca na dysku twardym Mysz lub tablet Minimalna rozdzielczość ekranu: 1024 x 600 CD-ROM 

Macintosh®:

 Mac OS® X 10.5, 10.6 lub 10.7 Wszystko Obsługiwane są modele Intel® Mac® 2 GB RAM250 MB wolnego miejsca na dysku twardym Minimalna rozdzielczość wyświetlacza: 1024 x 600 CD-ROM 

Linux:

 Fedora® Core 10 lub Ubuntu® 8.04 lub nowszy (dystrybucja 32-bitowa lub 64-bitowa) Intel® Pentium® 4 lub nowszy lub AMD Athlon ™ 64 lub nowszy 2 GB RAM 250 MB wolnego miejsca na dysku twardym Minimalna rozdzielczość wyświetlania: 1024 x 600 Napęd CD-ROM Zależności: GLib 2.4, zalecane KDE lub GNOME Włącz zalecane komponowanie pulpitu Dystrybucje 64-bitowe wymagają 32-bitowych bibliotek zgodności (ia32-libs) 
Whoa! Wygląda schludnie i jest wieloplatformowy. Całkiem niezła zniżka. Mają bezpłatną wersję próbną, najpierw ją przetestuję.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...