Pytanie:
Oprogramowanie do wymazywania starych dysków twardych, pamięci USB i kart pamięci?
Olli
2014-02-05 06:14:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam mnóstwo starych dysków twardych, pamięci USB i kart pamięci, które chcę sprzedać / oddać. Istnieje jednak prywatna zawartość, którą należy wcześniej wyczyścić.

Jakie jest dobre, najlepiej darmowe oprogramowanie dla systemu OS X do czyszczenia zawartości, aby przywrócenie czegokolwiek było niemożliwe?

Do większości zastosowań wystarczy latarka.
Dwa odpowiedzi:
#1
+14
Undo
2014-02-05 06:23:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wbudowane Narzędzie dyskowe robi wszystko, co chcesz.

Aby wyczyścić dysk:

 1. Otwórz Narzędzie dyskowe (jest w ~ / Aplikacje / Narzędzia )

 2. Na pasku bocznym znajdź dysk, który chcesz wyczyścić, i wybierz dysk root (nie partycję ):

  Disk Utility Sidebar

 3. Przejdź do zakładki wymaż :

  Erase Tab

 4. (opcjonalnie) Jeśli masz paranoję co do swoich danych, dostępny jest przycisk Opcje bezpieczeństwa . Kliknięcie powoduje wyświetlenie okna dialogowego z suwakiem. Na najwyższym poziomie bezpieczeństwa tryb kasowania „spełnia wymagania normy 5220-22 M Departamentu Obrony USA w zakresie kasowania nośników magnetycznych”. Siedem razy nadpisuje pliki.

  Secure Erase Options

 5. Wybierz nazwę dysku i kliknij przycisk wymaż .

  Are you sure you want to erase the drive window

 6. Kliknij wymaż w wyświetlonym oknie dialogowym. Narzędzie dyskowe przechodzi przez swój proces (który może trwać dość długo, jeśli na dysku jest dużo miejsca).

 7. Ciesz się nowym sformatowanym dyskiem!

Dodam, że współczesna literatura na temat dysków SSD jest sprzeczna co do tego, czy dysk SSD można "prawidłowo" wyczyścić http://superuser.com/a/541913/10165. Nie powinno to być jednak poważnym problemem dla twoich celów
@JourneymanGeek Twój komentarz jest oczywiście poprawny i powiedziałem to samo w mojej odpowiedzi (w odniesieniu do urządzeń pamięci flash, takich jak pendrive'y i karty pamięci). Ale teraz, gdy nowsze MacBooki wychodzą z dyskami SSD, dobrze jest też uderzyć to w głowę. Zaktualizuję odpowiedź.
#2
+13
Chris Jester-Young
2014-02-05 06:26:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku paranoicznego niszczenia zainstaluj coreutils GNU i użyj jego programu shred .

Zastrzeżenie: dowolny dysk półprzewodnikowy Dyski, pamięci USB i karty pamięci, które używają funkcji równoważenia zużycia nie mogą być w pełni zniszczone. Dotyczy to praktycznie każdego oprogramowania do czyszczenia dysku, chyba że może wyjść poza warstwę wyrównującą zużycie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...