Pytanie:
Narzędzie do tłumaczenia słów za pomocą kliknięcia myszą?
juergen d
2014-02-05 07:52:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uczę się hiszpańskiego. Czytam na komputerze teksty w języku hiszpańskim (zwykle pliki PDF), w których chcę przetłumaczyć słowa, których nie rozumiem, jednym kliknięciem myszy.

Kopiowanie nieznanego słowa do formatu zajmuje zbyt dużo czasu schowka, przełącz konteksty, wklej go do tłumacza i przełącz się z powrotem.

Jakiego narzędzia mogę użyć do tłumaczenia hiszpańskiego na angielski lub niemiecki, które oferuje akceptowalne słownictwo?

Czy pytasz więc o narzędzie, które może pracować z plikami PDF? To wydaje się być dodatkowym krokiem, pdf-> text, a następnie przetłumacz tekst.
Proszę o narzędzie, które poradzi sobie z każdym tekstem, nie tylko edytorem tekstu, ale plikami PDF, dokumentami Worda ... Oczywiście tłumaczenie tekstów w obrazach nie jest moim wymaganiem.
Dwa odpowiedzi:
#1
+9
Jens Piegsa
2014-02-05 08:12:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest Lingoes do tłumaczenia na ekranie z wieloma darmowymi słownikami:

Lingoes popup window

Wraz z wtyczkami do przechwytywania tekstu dla przeglądarki Firefox , Chrome i Acrobat / Acrobat Reader.

WSKAZÓWKA: Po raz pierwszy powinieneś uruchomić Lingoes jako Administrator, aby móc zainstalować wtyczkę Acrobat.

Możesz skonfigurować, która akcja wyzwala tłumaczenie popup:

Lingoes Configuration Window

Nieźle, ale nie wykrywa języka automatycznie, prawda? Dlatego muszę się przełączać za każdym razem, gdy tłumaczę z różnych języków. Jestem przyzwyczajony do automatycznego wykrywania w [DeepL] (https://www.deepl.com/translator), QTranslate sugerowane przez Саша Черных robi to lepiej.
@MichaelS. Dzięki za ponowne poruszenie tego tematu. Lingoes może przeszukiwać wiele słowników jednocześnie. Zaletą QTranslate jest to, że nie wymaga wszystkich tych dodatkowych wtyczek do przechwytywania tekstu.
#2
+3
Саша Черных
2017-03-14 13:57:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

1. Wybór

QTranslate QTranslate - to mój wybór.


2. Demonstracja

Demo


3. Niektóre funkcje

  1. Bezpłatne;
  2. Aktywne programowanie;
  3. Automatyczne wykrywanie języków do obsługi tłumaczenia;
  4. Wsparcie 9 usług tłumaczeniowych . Użytkownik może wybrać tłumaczenie za pośrednictwem dowolnej z tych usług.
  5. obsługa słowników offline XDXF ;
  6. Sprawdzanie pisowni. Sprawdzanie pisowni w wielu językach dla Tłumacza Google.
  7. Tłumaczenie w oknie QTranslate (patrz GIF). Użytkownik otwiera okno QTranslate → wydrukuj lub wklej tekst do tłumaczenia → użytkownik otrzyma dane wyjściowe w czasie rzeczywistym.
  8. Tłumaczenie w podpowiedzi (patrz GIF). Wybierz tekst przez użytkownika → naciśnij klawisz skrótu do tłumaczenia w podpowiedzi → użytkownik otrzyma wynik w podpowiedzi.
  9. Zastąp tekst zaznaczenia do tłumaczenia (zobacz GIF). Wybierz tekst → naciśnij klawisz skrótu → zastąp zaznaczenie tekstu do tłumaczenia.

Aby uzyskać więcej funkcji, zobacz oficjalną witrynę QTranslate .To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...