Pytanie:
Bezpieczne oprogramowanie do obsługi wiadomości błyskawicznych między platformami
Olli
2014-02-05 07:30:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co jest bezpieczne - tak jak w przypadku poufności treści wiadomości - komunikator internetowy z co najmniej następującymi funkcjami:

 • Nie ma potrzeby konfigurowania (i utrzymywania) własnego serwera
 • Obsługa systemów Windows, OS X i Linux
 • Pełne szyfrowanie, aby zapobiec odsłuchiwaniu wiadomości na serwerze
 • Rozmowy jeden do jednego i czaty grupowe
Trzy odpowiedzi:
#1
+8
unor
2014-02-05 07:49:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz używać dowolnego klienta XMPP, który obsługuje OpenPGP lub OTR. Tak więc każda osoba może korzystać z wybranego klienta, nie ma potrzeby, aby wszyscy używali tego samego.

Ale jeśli ten sam klient powinien być używany na wielu platformach, spójrz na Jitsi (Licencja: LGPL), który wykorzystuje Javę. Obsługuje OTR. Zobacz ten (stary) film: Twój pierwszy czat tekstowy OTR z Jitsi.

(XMPP działa, podobnie jak e-mail, nie tylko z określonym dostawcą. Możesz więc wybrać, który usługodawcy i znowu, każda osoba może użyć innego. Na przykład @ jabber.org, @ dukgo.com, @ gmx.com,…)

Myślę, że używanie innego oprogramowania na różnych platformach jest w porządku, o ile są one zgodne. Ale Jitsi wydaje się pasować raczej dobrze.
Powiązane pytanie: [Którzy klienci XMPP obsługują OpenPGP (XEP-0027)?] (Http://softwarerecs.stackexchange.com/q/235/60)
+1 XMPP i OTR powinny naprawdę dobrze zaspokoić potrzeby, sam ich używam codziennie.
Dorzucam http://www.pidgin.im. Dostępne dla wszystkich systemów operacyjnych i wstępnie pakowane dla większości dystrybucji.
OTR świetnie nadaje się do rozmów jeden na jeden, ale nie obsługuje czatu grupowego, co było jednym z wymagań określonych przez OP. Wiele mówi się o * wielopartyjnym OTR * (w skrócie mpOTR) w ostatnich latach, ale o ile wiem, jeszcze się nie udało.
#2
+7
Seth
2014-02-20 22:31:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz wypróbować Tox, nowego szyfrowanego klienta komunikatorów. Jest w fazie alfa, ale funkcja czatu wydaje się działać całkiem dobrze.

Ma wszystkie potrzebne funkcje:

 • Wiadomości jeden na jednego i czaty grupowe.

 • Szyfruje wiadomości.

 • Obsługuje systemy Mac OSX, Windows i Linux.

 • Konfiguracja nie jest wymagana.

Venom UI

Jak wspomniano wcześniej, oprogramowanie jest nadal w stanie alfa, ale myślę, że jest bardzo obiecujące.

Czy nadal jest w stanie alfa?
Nie, nie jest już w stanie alfa.
#3
+5
Seth
2014-02-05 07:55:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz użyć Cryptocat, rozszerzenia przeglądarki do szyfrowanych rozmów (podobne do IRC, ale bezpieczniejsze;)

Cryptocat obsługuje wszystkie główne przeglądarki, w tym:

 • Chrom (e) (ium)

 • Firefox

 • Safari

 • Opera

 • OSX w sklepie Apple App Store.

Cryptocat UI

Jednym z wymagań jest „brak potrzeby konfigurowania (i utrzymywania) własnego serwera”. Czy istnieją publiczne serwery Cryptocat?
@Gilles Tak, istnieją publiczne serwery Cryptocat… dostępne przez ich rozszerzenia przeglądarki i aplikacje. [Oto ich monitor sieci] (https://crypto.cat/monitor/) (sieci kryptowalut innych firm nie są uwzględnione). Przy okazji: [Sieć Cryptocat znajduje się pod adresem * "Bahnhof" *] (https://blog.crypto.cat/2013/02/cryptocat-network-now-in-swedish-nuclear-bunker/) (szwedzki hosting, znany za hosting * WikiLeaks * i * The Pirate Bay *).
Szybka aktualizacja: Cryptocat jest niedostępny od lutego 2015 roku ze względu na brak czasu jego autora. W swojej wiadomości na [crypto.cat] (https://crypto.cat/) wspomina o pełnym przepisaniu oprogramowania Cryptocat, ale nie jest jasne, czy / kiedy będzie ono dostępne.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...