Pytanie:
Dystrybucja Linuksa do codziennego użytku na starym netbooku
Tasos
2014-02-05 13:20:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilka lat temu wygrałem netbooka (1 GHz, 1 GB RAM *, 8 GB SSD) z preinstalowanym systemem Windows XP. Po kilku tygodniach dysk zapełni się śmieciami systemu Windows. Próbowałem najnowszej wersji Ubuntu, ale wymagania sprzętowe były zbyt wysokie. Jedynym systemem operacyjnym, z którym ten netbook mógł sobie poradzić, był Jolicloud, ale nie podoba mi się cała zawartość online.

Netbook nie jest dla mnie, ale dla zwykłego użytkownika. Dlatego chcę uniknąć sytuacji, w których ten użytkownik będzie miał problemy, które można rozwiązać tylko za pomocą konsoli (np. Zainstalować program).

Codzienne użytkowanie:

 • Przeglądanie sieci
 • E-maile
 • Gry na Facebooku
 • Word i Excel
 • Skype
 • Dużo YouTube (teraz z filmami Ubuntu są opóźnione)

Będę miał dostęp do netbooka raz, więc jeśli terminal jest wymagany tylko po raz pierwszy, nie stanowi to problemu.

* Początkowa pamięć RAM wynosiła 512 MB i w pierwszym miesiącu zaktualizowałem do 1 GB.

Czy można uaktualnić pamięć RAM laptopa i miejsce na dysku twardym? Mam Macbooka z 2006 roku, którego odnowiłem, wkładając 1 GB pamięci RAM i 320 GB HD.
@GustavBertram Zasadniczo, mój błąd. Zaktualizowałem już Ram do 1 GB. Zapomniałem o tym :(. Ale dysk twardy? Nie wiem. To nie będzie łatwe, a koszt wysoki. Nie wiem, czy mogę dodać coś innego niż SSD.
Jest bardzo * prawdopodobne *, że dysk SSD ma standardową 2,5-calową obudowę. Jeśli tak jest, zastąpienie go innym dyskiem SSD lub nawet standardowym dyskiem twardym w laptopie jest tak proste, jak wyjęcie go i włożenie innego. Należy o tym pamiętać, jeśli żadna z dystrybucji nie działa dobrze na 8 GB napęd.
Dziesięć odpowiedzi:
#1
+14
dotVezz
2014-02-06 00:15:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

EDYCJA (2017-10-17) : Odkąd napisałem ten post, projekt ArchBang podążył w kierunku, o którym niewiele wiem. Nie jestem pewien, czy nadal spełnia wymagania pierwotnego pytania lub zachowuje obietnice, które tutaj złożyłem.

StackExchange nie pozwala mi usuwać odpowiedzi po ich zaakceptowaniu, więc w kolejności Aby podążać za duchem tej zasady, pozostawię oryginalną odpowiedź poniżej, zamiast ją edytować.


ArchBang jest przeznaczony dla te rzeczy! To cała dobroć Arch Linux ...

 • Praktycznie zero wymagań systemowych
 • Niesamowicie ogromne repozytorium oprogramowania w AUR - w tym oprogramowanie na Twoje potrzeby:
  • Google Chrome, Chromium, Firefox, Opera lub wiele innych przeglądarek do przeglądania internetu.
  • Dowolna z powyższych przeglądarek lub Mozilla Thunderbird do obsługi poczty e-mail.
  • Każda z powyższych przeglądarek do gier na Facebooku
  • Każdy program biurowy będzie używać dużo miejsca na dane - więcej niż chcesz. Ale są opcje: Abiword dla bardzo lekkiej alternatywy dla MS Word. LibreOffice dla pełnego pakietu.
  • Skype dla Skype!
  • Dowolna z powyższych przeglądarek dla Youtube.
 • Super dynamiczna społeczność
 • Najnowocześniejsze oprogramowanie

Bez kłopotów , z którymi zwykle wiąże się instalowanie Arch. Nadal masz Pacmana i nadal możesz zainstalować Yaourt.

Ponieważ wspomniałeś, że nie chcesz, aby użytkownik był zablokowany na konsoli, możesz zainstalować dowolną z dużej grupy Pacman Frontendy.

Prawdopodobnie słodka dystrybucja z brzydką stroną;)
@MariuszS rzeczywiście. Arch to zdecydowanie moja ulubiona dystrybucja.
Jeśli pominę tekst reklamy, twoja odpowiedź brzmi: „ArchBang… Nadal masz Pacmana i nadal możesz zainstalować Yaourt”. To tak naprawdę nie spełnia naszych [minimalnych wytycznych dotyczących jakości] (http://meta.softwarerecs.stackexchange.com/questions/305/how-are-we-going-to-moderate-answers). Wyjaśnij, jak Twoja odpowiedź odnosi się do wymagań w pytaniu. W szczególności, jakie programy uruchomiłbyś do przeglądania stron internetowych, poczty e-mail itp.?
@Gilles o rany, nie byłem w pobliżu od zawsze. Dostosuję odpowiedź (myślę, że została napisana, zanim mieliśmy ustalone wytyczne dotyczące jakości - chociaż to naprawdę nie jest wymówka).
Byłem użytkownikiem Archbang i nie polecam go początkującym. Archbang sprawia, że ​​instalacja Arch jest niesamowicie łatwa, co jest złe, repozytorium arch nie dostarcza stabilnego oprogramowania, jeśli nie przeczytasz dokumentacji, system złamie archa, użytkownicy forum nie pomagają użytkownikom archbang, fora archbang są nieaktywne i skończysz sam, nawet użytkownicy unix.se będą się z ciebie śmiać, ponieważ zainstalowałeś arch bez czytania dokumentacji, a jeśli masz czas na przeczytanie dokumentów, wybrałbyś arch, tylko leniwy wybierz archbang, polecam manjaro, stabilniejszy, przyjaźni użytkownicy, dobre forum
@dotVezz, Arch czy ArchBang?
@AlanCoromano, Nie jestem pewien, o co pytasz. Używam Arch, ale polecam ArchBang osobom, które są nieco bardziej onieśmielone. Lynob ma jednak prawdziwą rację i każdy powinien rozważyć, jak ważne jest to, że nie jest łatwo go złamać.
Pierwszy link jest uszkodzony. Otwiera przestarzałą stronę.
@MehperC.Palavuzlar Wow, wiele się zmieniło w ArchBang. Prawdopodobnie będę chciał usunąć tę odpowiedź, ponieważ nie wiem już zbyt wiele o jej kierunku. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Mam nadzieję, że otrzymasz tę odpowiedź, nawet jeśli zostanie usunięta. EDYCJA: OK, nie mogę usunąć zaakceptowanej odpowiedzi. Wtedy będę musiał to edytować.
#2
+12
gillesB
2014-02-05 13:50:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz wypróbować XUbuntu lub LUbuntu ( http://lubuntu.net/). Zainstalowałem później na netbooku, który ma taką samą specyfikację (mniej więcej) co twój.

Zaletą jest to, że masz mniej więcej taki sam komfort jak w Ubuntu, ale jest lżejszy.

Aktualizacja: Specyfikacja mojego netbooka, na którym działa Lubuntu:

 • Procesor: Intel Atom 1,6 GHz
 • 1 GB RAM
 • Czas rozruchu: około 45 sekund

Bez zainstalowanych dodatkowych programów potrzebuje 11,5 GB miejsca. Naprawdę myślałem, że będzie to wymagało mniej niż 8 GB. Przepraszamy.

 • Przeglądanie stron internetowych i YouTube nie stanowią problemu.
 • Nie testowałem Skype i Facebook-Games, ale nie spodziewałbym się żadnych trudności.
 • Word i Excel: Uruchamianie oryginalnych aplikacji przez Wine nie jest możliwe. Nie polecałbym również Open / LibreOffice. Ale lekkie alternatywy AbiWord i Gnumeric są już zainstalowane.
czy mógłbyś bardziej szczegółowo omówić ich wymagania? Ile pamięci RAM zużywają, jak długo trwa rozruch itp., Aby zorientować się, co jest możliwe, a co nie?
Przeczytałem również, że [kubuntu] (http://www.kubuntu.org/) to kolejna lekka alternatywa.
11,5 G dla Lubuntu wygląda na dużo. Nieraz uruchomiłem pełne Ubuntu na 8 GB bez problemu i przetestowałem Xubuntu i Lubuntu na 5 GB. @w3d Kubuntu też jest z mniej więcej takimi samymi specyfikacjami jak zwykłe Ubuntu
Ja też byłem zdumiony. Pewnie coś przeoczyłem.
Kiedy zainstalowałem Lubuntu na netbooku z 4 GB miejsca na dysku, zostało mi 1 GB ...
#3
+11
danijelc
2014-02-11 02:26:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój wybór to Xubuntu, który jest w zasadzie ubuntu rozłożony z Xfce Desktop Environment zamiast Unity. Zainstalowałem go na netbooku mojej żony Lenovo IdeaPad s10, który ma dość ograniczone specyfikacje ( 1.6 -GHz Intel Atom N270, 1 G RAM, zintegrowana karta graficzna Intel i rozdzielczość 1024x600 ). Netbook ma teraz 4 lata i był fabrycznie załadowany Windows XP (przed instalacją netbooka z Linuksem trwało około 45 minut XP). Z Xubuntu czas rozruchu wynosi około 11 sekund.

Warto wspomnieć, że przed zainstalowaniem Xubuntu przetestowałem Lubuntu, Kubuntu, Fedorę na tych samych specyfikacjach, a Xubuntu był najbardziej kompletny w moich testach (najszybszy, mniej poprawek)

Xubuntu file manager

Xubuntu jest fabrycznie załadowany

 • Firefox (przeglądanie sieci, gry na Facebooku, YouTube Web-based email)
 • Thunderbird (e-maile, kalendarze, listy rzeczy do zrobienia)
 • Abiword and Gnumeric (Word i Excel)
 • Skype (do zainstalowania z centrum oprogramowania Ubuntu lub z pakietu .deb, jednak sugerowałby instalację samodzielnie, aby użytkownik końcowy, jeśli nie miałby problemów z komputerem, nie musiał zainstalować go)
 • Centrum oprogramowania Ubuntu oferuje wybór aplikacji do zainstalowania, więc użytkownik końcowy nie musi bawić się z CLI

Minimalne wymagania zainstalować Xubuntu są 256 MB pamięci . Instalacja z alternatywnej płyty CD (tylko dla wersji 12.04) wymaga tylko 64 MB. Po zainstalowaniu zdecydowanie zaleca się posiadanie co najmniej 512 MB pamięci .

Podczas instalowania Xubuntu z płyty Desktop CD potrzebujesz 4,4 GB wolnego miejsca na twoim dysku twardym. Alternatywna płyta CD (tylko dla 12.04) wymaga posiadania 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

Xubuntu Abiword & Gnumeric

Teraz w moim przypadku porzuciłem Abiword i Gnumeric zainstalowałem pełny pakiet biurowy Libre, Chrome, Chromium, Opera i wiele innych aplikacji. Mimo to Xubuntu świeci szybko. Jedynym dziwactwem, które miałem, był bezprzewodowy sterownik Broadcom, który nie działał poprawnie i rozwiązałem go, instalując oprogramowanie układowe Linuksa, ale był to problem sprzętowy, a nie sam system operacyjny. Moja żona, która używa tego pudełka, mówi, że teraz jest prawie dwa razy szybszy niż z załadowanym XP .

Najważniejszą rzeczą dla mnie było to, że nie musiałem niczego dostosowywać uczynić go użytecznym dla mojej żony (przeciętnego użytkownika). Poświęciła więcej czasu na wyjaśnienie jej, dlaczego program antywirusowy nie jest potrzebny :)

Pobierz go tutaj

Jak wypada Xubuntu w porównaniu z Lubuntu?
Oba są pochodnymi Ubuntu, Xubuntu z Xfce i Lubuntu ze środowiskiem graficznym LXDE zamiast Unity. Oba są lekkie i działają lepiej na pudełkach o niskich parametrach, pod względem wydajności są podobne, a wybór instalacji zależy od tego, który wizualnie lubisz bardziej, w końcu jest to bardzo osobista opinia.
#4
+7
Gilles 'SO- stop being evil'
2014-02-06 00:50:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdziwym pytaniem nie jest to, jakiej dystrybucji użyć, ale jakiego oprogramowania uruchomić. To samo oprogramowanie wymaga tych samych zasobów bez względu na to, kto je zapakował. Każda dystrybucja ogólnego przeznaczenia będzie odpowiednia, a dla „użytkownika poniżej średniej” równie dobrze możesz wybrać Ubuntu i jego ściśle zintegrowany rdzeń.

Pierwszym wyborem jest środowisko graficzne. Po pierwsze, upewnij się, że nie uruchamiasz Compiza, ponieważ wymaga on dużej ilości zasobów (zwłaszcza szybkiego GPU). Unity i Gnome, które są domyślne w Ubuntu, są nieco głodne dla tego sprzętu. LXDE to typowa rekomendacja dla w pełni funkcjonalnego, ale lekkiego środowiska graficznego. Istnieją jeszcze lżejsze środowiska, które zapewniają mniejszą integrację - gdzie wybierasz własnego menedżera okien i własnego panelu pulpitu, własnego menedżera plików i tak dalej - ale nie uważam ich za opłacalne dla „użytkownika poniżej średniej” .

Jeśli zainstalujesz wersję Lubuntu Ubuntu, będzie ona zawierała LXDE jako domyślne środowisko. (Domyślne środowisko GUI i odpowiedni zestaw preinstalowanych pakietów to jedyna różnica między Kubuntu, Lubuntu i Ubuntu.)

Lubuntu zawiera domyślny zestaw aplikacji (niektóre mogą nie być instalowany domyślnie) do użytku ogólnego. Wiele z tych aplikacji nie robi wszystkiego, co robią większe aplikacje - mniejszy rozmiar nie jest dostępny za darmo. Nie wiem, jak Sylpheed wypada na tle innych klientów poczty e-mail.

Skype nie jest dołączony, ale można go łatwo dodać.

Jeśli chodzi o Internet przeglądarek dla ogółu społeczeństwa, są tylko dwie możliwości: Firefox i Chrome. (Również Chromium, który wydaje się być nieco mniej dopracowany i zoptymalizowany niż Chrome. W tym miejscu wybrałbym Chrome zamiast Chromium). Chrome jest szybszy niż Firefox, ale zużywa więcej pamięci na kartę. Powinieneś móc zainstalować oba w 8 GB.

Trudność, z jaką możesz się spotkać, polega na tym, że Chrome spędza dużo czasu na aktualizowaniu swojego pliku historii; na powolnym dysku SSD, który można znaleźć w netbookach tego rocznika, może być zabójcą. Na netbooku z 2 GB pamięci RAM w końcu umieściłem plik historii w pamięci RAM (na tmpfs), ale nie sądzę, aby zmieścił się w 1 GB. Możliwe, że sytuacja się poprawiła od czasu, gdy ostatnio sprawdzałem to kilka lat temu, więc polecam wypróbować Chrome i przygotować się na wyrzeczenie się, jeśli stanie się zbyt wolny.

Tak wygląda dobra odpowiedź!
Odnośnie Sylpheed - używam go i jest świetny, ale nie dla „poniżej przeciętnego użytkownika”. Jest bardzo potężny, ale potrzebujesz sprytu i czasu, aby wymyślić interfejs użytkownika do filtrowania itp.
LXDE na pewno! Kopnął innych kandydatów rok temu. Lekki i nadal wygodny. Nie ma wszystkich dzwonków i gwizdów KDE, ale nie ma też błędów (i pożerania pamięci) Plazmy :) Więc zdecydowanie popieram tę rekomendację!
#5
+5
FallenAngel
2014-04-11 19:34:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

CrunchBang to dystrybucja oparta na Debianie GNU / Linux, oferująca świetne połączenie szybkości, stylu i treści. Najlepsze jest to, że jest całkiem udany przy ograniczonej pamięci i procesorze.

W biurze mamy lekką konfigurację CrunchBang, której używamy jako Media Player. System operacyjny + odtwarzacz muzyczny Deamon używa łącznie 45 MB pamięci RAM .

Co oferuje CrunchBang:

 • Używa menedżera okien Openbox. Lekka, ale użyteczna.
 • Przeglądarka Iceweasel (Firefox). Możesz używać Icedove jako Mozilla Thunderbird
 • Zawiera pliki MP3, DVD i Adobe Flash, ale możesz zainstalować pakiety, aby poszerzyć listę.
 • Możesz zainstalować Skype. Społeczność jest dość aktywna i możesz znaleźć odpowiedzi na wiele pytań dotyczących oprogramowania.
 • AbiWord i Gnumeric zostały dostarczone z domyślną instalacją, ale możesz chcieć zainstalować Libre Office też.
 • Z wyjątkiem kilku pakietów, CrunchBang jest zbudowany w całości z pakietów dostępnych w repozytoriach Debiana. Więc prawdopodobnie nie będziesz mieć problemów z oprogramowaniem.
 • Zawiera jedyne wymagane pakiety zainstalowane. Można skonfigurować zgodnie z wymaganiami po zainstalowaniu dodatkowego oprogramowania. To sprawia, że ​​pozbywasz się niepotrzebnego oprogramowania, którego nigdy nie będziesz potrzebować od samego początku.

Ogólnie CrunchBang to wybór dla tych, którzy chcą mieć szybki i czysty system operacyjny dla starych komputerów.

Rozwój Crunchbang [zakończył się] (http://crunchbang.org/forums/viewtopic.php?id=38916).
[BunsenLabs Linux] (https://www.bunsenlabs.org/) jest następcą Crunchbanga i działa doskonale na moich starych laptopach.
#6
+5
Name is carl
2015-03-11 21:39:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Poleciłbym elementarną Luna

Dystrybucja jest oparta na Ubuntu 12.04 LTS (wsparcie długoterminowe) i jest dostarczana z jądrem Linuksa 3.2.0 .

Luna to lekka i bardzo szybka (dużo szybsza niż Ubuntu, na którym jest oparta) z naciskiem na projekt i łatwość użycia.

luna

Oficjalne wymagania sprzętowe to:

 • Procesor 1 GHz x86
 • 512 MB pamięci systemowej (RAM)
 • 5 GB miejsca na dysku
 • Karta graficzna i wyświetlacz o rozdzielczości co najmniej 1024x768
 • napęd CD / DVD lub możliwość uruchomienia z dysku USB

Dystrybucja jest w trybie konserwacji (co oznacza, że ​​będzie otrzymywać tylko aktualizacje zabezpieczeń).

uwaga: nowa podstawowa wersja to Freya (obecnie w fazie beta) i ma bardziej strome wymagania sprzętowe.

#7
+4
Ranveer
2014-02-05 13:57:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Puppy Linux

Myślę, że Puppy Linux najlepiej pasowałby do Twojego systemu.

Puppy Linux został zaprojektowany tak, aby był niezwykle lekki. Po zainstalowaniu na dysku flash USB zajmuje tylko ~ 100 MB miejsca - ~ 256 MB, jeśli potrzebujesz wersji z pełnym pakietem biurowym OpenOffice zamiast lżejszych aplikacji biurowych. Puppy Linux można opcjonalnie załadować do pamięci RAM komputera podczas jego uruchamiania. W ten sposób będzie działał całkowicie z pamięci RAM i będzie tak szybki, jak to tylko możliwe. Stary, powolny dysk twardy komputera nie będzie miał znaczenia - co więcej, nie potrzebujesz nawet instalowanego dysku twardego. Możesz nawet zapisać swoje pliki i dostosowania na dysku USB zawierającym Puppy Linux - powinno być dużo miejsca, biorąc pod uwagę, jak mały jest Puppy Linux.

Puppy Linux ma bardzo niskie minimalne wymagania systemowe i wymaga tylko 128 MB RAM, chociaż zalecane jest co najmniej 256 MB pamięci RAM. Oferuje najbardziej podstawowe aplikacje, jakich można się spodziewać - niezwykle lekką przeglądarkę internetową o nazwie Dillo i inne programy, takie jak klient poczty e-mail, odtwarzacz multimediów, edytor tekstu i edytor obrazów. Domyślnie używa menedżera okien Openbox.

Istnieją dwa główne rozwidlenia, jeden oparty na Debian Linux ( wersja Precise Puppy), a drugi oparty na Slackware Linux ( wersja Slacko Puppy). Zauważ, że istnieje wcześniejsza wersja oparta na Debain ( Lucid Puppy), która poprzedza wydanie Precise, które jest nadal intensywnie używane.

Aby rozwiązać problemy OP , Polecam:

 1. Pobierz preferowaną dystrybucję Puppy Linux ( używam Precise, ale obie są wysokiej jakości )
 2. Zainstaluj .ISO na dysk USB
 3. Podczas rozruchu wybierz opcję ładowania do pamięci RAM, jeśli nie jest to domyślna
 4. Przy pierwszym uruchomieniu utwórz osobisty plik zapisu szczeniaka, aby zmiany można zapisać na dysku USB.
 5. Zainstaluj firefox i skype 2.3 (starsza, mniej zasobożerna wersja)
 6. Ciesz się

Precise Puppy ( Pobierz)

Puppy Linux Precise version screenshot found online

Slacko Puppy ( Pobierz)

Puppy Linux Slaco Version screenshot found online

Dillo to bezużyteczna przeglądarka, czy możesz otworzyć youtube za pomocą Dillo? Czy korzystałeś z tej dystrybucji?
Puppy Linux i Raspbian są dobre do naprawiania komputera i podstawowego używania systemu operacyjnego na urządzeniach niewbudowanych, ale do codziennego użytku po prostu nie będą działać. Na przykład większość funkcji internetowych nie będzie dostępna. Jeśli zainstalujesz Chrome (nie jesteś pewien, czy to możliwe) lub inną popularną przeglądarkę obsługującą YouTube, model pamięci Puppy Linux utrudni ci życie. Chociaż powinno działać na Raspbian.
Codziennie używam Puppy-Linux i mogę ręczyć za jego użyteczność. Aby rozwiązać problem OP, polecam zainstalowanie Firefoksa ze starszej serii skype 2.x.
#8
+3
Lynob
2014-06-04 05:15:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trochę spóźniłem się z odpowiedzią na to pytanie, używałem tak wielu dystrybucji, obecnie xubuntu 14.04 64 bit, mój laptop to hp pavillion g6, który jest trochę stary.

Wolałbym skrytykować udzielonych odpowiedzi, a następnie spróbuj odpowiedzieć na pytanie.

Nie polecam rodziny Ubuntu, dobrą rzeczą jest to, że otrzymujesz długoterminowe wsparcie techniczne. złe jest to, że dystrybucja jest rozdęta, nawet xubuntu, która ma być szybka, wciąż wolniejsza niż manjaro, crunchbang lub jakakolwiek dystrybucja nie oparta na Ubuntu przynajmniej na moim komputerze. Czasami zawiesza się, wiele błędów i tak dalej. Duże prawdopodobieństwo, że wiele rzeczy pójdzie nie tak podczas aktualizacji.

Dobrą rzeczą jest to, że możesz zapytać o askubuntu, który jest Twoim priorytetem numer jeden. Ważne jest, aby wybrać dystrybucję, która ma dużą społeczność, zwłaszcza podczas instalowania jej na starych komputerach, ponieważ bez wątpienia będziesz mieć problemy.

Nie polecam Fedory tylko dlatego, że cykl wydawniczy jest tak krótko, aktualizacja jest złym nawykiem na starej maszynie, jak wspomniałem powyżej.

Jak wspomniałem powyżej, użyłem archbanga i nie polecam go początkującym. Archbang sprawia, że ​​instalacja Arch jest niesamowicie łatwa, co jest złą rzeczą, repozytorium arch nie dostarcza stabilnego oprogramowania, jeśli nie przeczytasz dokumentacji, system złamie archa, użytkownicy forum nie pomogą użytkownikom archbang, fora archbang są nieaktywne i skończysz sam, nawet użytkownicy unix.se będą się z ciebie śmiać, ponieważ zainstalowałeś arch bez czytania dokumentów, a jeśli masz czas na przeczytanie dokumentów, wybrałbyś arch, tylko leniwy wybierz archbanga.

Polecanie Archbanga jest jak kupowanie Lamborghini jako pierwszego samochodu, tak pięknego, ale tak niebezpiecznego. Poza tym, jeśli odważysz się zadać pytanie archbanga na forach arch, administratorzy zablokują cię i powiedzą ci, abyś skontaktował się z nimi, jeśli kiedykolwiek zainstalujesz arch, aby mogli ponownie aktywować twoje konto. Przydarzyło mi się. Mówią, że Archbang to nie Arch. I mają rację, wiele różnic między tymi dwoma.

Nigdy nie korzystałem z linuxa dla szczeniaków, nie mogę oceniać.

Uwielbiam crunchbang, ale nie polecam go początkującym, openbox nie jest dla początkujących, użytkownicy forum oczekują, że będziesz dobry w Linuksie. możesz zainstalować inny DE, ale jeśli chcesz to zrobić, dlaczego nie wybrać innej dystrybucji, crunchbang ma być używany z openboxem.

Na starych komputerach chcesz albo stabilnej dystrybucji, która nigdy nie będzie break i to ma długoterminowe wsparcie lub dystrybucję kroczącą, która jest względnie stabilna, więc nie będziesz musiał jej aktualizować

Poleciłbym 3 dystrybucje, Debian, długoterminowe wsparcie i stabilne, może linux mint debian lub jakikolwiek system operacyjny Debian.

Debian Sid, jest to wydanie kroczące, ale jest stosunkowo stabilne. Istnieje wiele dystrybucji opartych na tej dystrybucji.

Manjaro, oparty na architekturze arch, ale bardziej stabilny, trochę testują oprogramowanie przed wysłaniem go do repozytorium, czasami czekają 2 tygodnie przed wysłaniem czegoś do repozytorium więc upewniają się, że jest stosunkowo stabilny. Mają przyjazną społeczność, która nie ukarze cię, jeśli nie odrobisz pracy domowej: czytając nieskończone arch wiki.

#9
+2
MᴀʀɪᴜsᴢS
2014-02-05 18:20:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Fedora LXDE

Celem Fedory jest dostarczenie Fedory O / S, która jest lżejsza pod względem zasobów i bardziej dostosowana do sprzętu starszego / o niskiej specyfikacji.

Dlaczego LXDE komputer stacjonarny?

LXDE, „Lekkie środowisko pulpitu X11”, to niezwykle szybkie, wydajne i energooszczędne środowisko pulpitu . (..) LXDE nie jest zaprojektowany tak, aby był potężny i nadęty, ale był użyteczny i smukły. Głównym celem LXDE jest utrzymanie niskiego poziomu wykorzystania zasobów komputera. Jest specjalnie zaprojektowany dla komputerów o niskich parametrach sprzętowych, takich jak netbooki, urządzenia mobilne (np. MID) lub starsze komputery .

Wymagania

 • 64-bitowy komputer zgodny z Intelem
 • 1 GB pamięci (RAM)
 • Co najmniej 10 GB miejsca na dysku twardym (wymagane tylko do instalacji)

Wymagania sprzętowe LXDE są podobne do Windows 98 (może trochę wyższe). Wystarczy stary procesor Pentium II.

Komentarze

Kilka komentarzy z Przewodnik po Fedorze LXDE Desktop:

Jedną rzeczą, którą zauważysz w Fedorze - przynajmniej podczas pracy w trybie Live CD z pamięci USB - jest to, że prędkość uruchamiania jest mniej więcej taka sama jak w wersji Gnome - i znacznie dłuższa niż porównywalna wersja Ubuntu. Czas odpowiedzi na polecenia jest dobry w porównaniu z dystrybucją Gnome i - osobiście mówiąc - wygląd jest wyraźniejszy i przyjemniejszy niż Lubuntu 12.04.

#10
  0
Aditya ultra
2016-05-03 13:10:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ubuntu Mate 16.04 LTS

Dla retrospektywnej przyszłości

Ta dystrybucja (wersja 16.04) ukazała się zaledwie kilka tygodni temu. Jest szybki, przyjazny dla użytkownika i dość stabilny. Zużywa minimalne zasoby i może naprawdę zwiększyć szybkość twojego laptopa (netbooka).

My mate install

Zauważ, że >> Dostosowałem instalację i zrzut ekranu przedstawia wersję 15.10.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...